Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2573 617

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

St.Evelin
15.04.2019 3 z 5

Robert Bryndza ví, jak na to. Opět se jedná o zamotaný příběh plný vražd, rozplétání jednotlivých vrstev příběhů. Ano, už poměrně brzy víme, kdo je vrahy, ale i tak je zajímavé sledovat jeho cestu. Závěr není úplně šokující jako některé jeho jiné knihy, ale i přesto se čte velmi svižně.
Ale bohužel, za mě se tentokrát WOW nekonalo. (Jen teda jedno jediné malé na konci.)
Nicméně, jedná se pořád o hodně podařenou detektivku, která bude bavit davy.

katka.oo
13.04.2019 4 z 5

Opět skvělá kniha s Erikou a jejím týmem. Těším se na další :-).

Ťapulka
12.04.2019 5 z 5

Knihy Roberta Bryndzy si moc užívám! Mají spád, jsou napínavé, lehce děsivé a Eriku nelze jinak, než obdivovat. Tento příběh byl sice jedním dalším ze série, ale přesto jiný než ty předchozí. I když jsem závěr čekala trošku jiný, musím mu opět zatleskat. Nelze jinak, než se těšit na další.

Misha224
11.04.2019 5 z 5

Zase Top detektivka. Bryndza svými knihami nezklame.

jittik
10.04.2019 5 z 5

Tohle je snad zatím nejlepší díl. Od začátku do konce napnuté. Knihy autora se čtou opravdu jedním dechem, knihu nemůžete odložit dokud nejste na konci.

LeHor
10.04.2019 5 z 5

Opět skvělé, čtivé, prostě super čtení. Doporučuji

PetraBery
09.04.2019 4 z 5

Další případ pro tým okolo Eriky Fosterové. Opět brutální vraždy, psychopatický vrah a napínavé vyšetřování. Za mne stále stejně dobré jako předchozí díly.

tomm.ik
09.04.2019 5 z 5

Tak tohle byla jedna velká jízda. Eriku Fosterovou jsem si už od začátku nesmírně oblíbil a tento díl patří, čistě podle mého názoru samozřejmě, mezi ty nejlepší z celé série.
Ano, Robert Bryndza používá neustále stejný vzorec pro psaní a rozpoutávání celého případu a je pravdou, že u předchozího dílů Do posledního dechu mi to už trochu vadilo. Pak jsem ale otevřel tento díl a s neschopností odtrhnout se od chladnokrevného běsnění dvou zabijáků, jsem knihu za tři dny přečetl jedním dechem. Autor má jako vždy skvělé zvládnutou psychologii všech postav, zkombinovanou s rychlým stylem jakým je děj vystavěn.
Knížky od Roberta Bryndzy jsou moje oblíbené a tento díl mě v tom jen utvrdil.

terinkha
09.04.2019 3 z 5

Zase takový úplně, s odpuštěním, jebnutý vrazi...Celý mi to vlastně přišlo dost přitažený za vlasy, děj byl rozplizlej, Erika a Peterson se v tom plácali jak neplavci, ech...Do toho ten matla Nils, prostě...Tahle knížka mi "chutnala" jako hrstková polívka ze školní jídelny, která se zásadně dělala na konci týdne ze všech zbytků.
Příště snad bude líp! :-)

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Knizka se mi libila

Havrnka
04.04.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Název knihy plně vystihl děj příběhu. Již se těším na další knihu pana Brynzy - SMRTÍCÍ TAJNOSTI.

IGEA
04.04.2019 5 z 5

moc super!!!

stesa
01.04.2019 3 z 5

První kniha ze série, která mě docela zklamala. V první polovině příběhu se prakticky nedělo nic pořádného, dějovou linii vyšetřování neustále přetínalo vyprávění ze života vrahů, drogové excesy forenzního technika a milostný život Fosterové a děj se nikam neposouval. Druhá polovina knihy o únosu dvojčat Marshových mi pak už přišla vzhledem k první části až příliš překombinovaná. I když jsem v příběhu i tentokrát objevila autorův příjemný a čtivý autorský styl, celkově na mě kniha působila dojmem, že si autor vytyčil až přespříliš komplikovanou zápletku, která ho nakonec převálcovala.

fis.rena
01.04.2019 5 z 5

Vraždy,únos,překvapení...dobrý čtení tenhle další případ Eriky.
Pro mě by mohl být víc rozveden psychologický obrázek Maxe,zajímalo by mě to.
Za mě ano, čtěte Roba.

MirkaProk
01.04.2019 4 z 5

Příjemná detektivka. Dobře se četla a děj hezky plynul. Určitě si přečtu další knihu od tohoto autora.

Sjuzana
29.03.2019 5 z 5

Skvele, napinave, tak jak to Robert umi :-)

sachista
28.03.2019 3 z 5

Už potřetí mám tentýž problém - v polovině knihy ztrácí detektivní náboj kouzlo, autor nám nabídne pouze jedno překvapení, a pak už je to jen napínavý thriller s řešením mezilidských vztahů, ale není to vyprávěno tak poutavě a přirozeně jako v románech Camilly Lackberg. Doufám, že se od Bryndzy dočkám aspoň ještě jednou klasické detektivky s otálením identity vraha do posledních stránek.

ivanaci
28.03.2019 3 z 5

Nějak mě vadí, že vím, kdo je vrah už od začátku

Knižní střípky
27.03.2019 5 z 5

Robert Bryndza je u nás hodně populární a já se nedivím. Mám ho také moc ráda. Jeho série s Erikou Fosterovou je skvělá. Vím, že když vezmu jeho knihu do ruky, dostane se mi skvěle napsaného thrilleru. Zápletka je vždy originální, nevadí mi ani to, že velmi často již v půli knihy autor odhalí pachatele a zbytek knihy sledujeme již jen jeho postupné odhalování Eričiným týmem. Ráda se setkávám nejen s Erikou, ale i s jejími kolegy a vždy netrpělivě očekávám každý další díl, abych se dozvěděla, co se v jejich životech událo nového. Za mě pan BRYNDZA rozhodně ANO.

MMacicekk
26.03.2019 4 z 5

Čtenář už po páté dostane příběh, který nevybočuje z autorova standardu, neboť jeho styl psaní je nezaměnitelný. Od nalezení mrtvoly, přes průběh vyšetřování až po vrahovo dopadení - to vše autor vykresluje velice realisticky a čtenář mu vše věří. Stejně uvěřitelně vykresluje i byrokracii, která vyšetřování ztěžuje a zbytečně prodlužuje. Ve všech čtyřech autorových knihách spojení těchto složek funguje přesně tak, jak má, přesto mám tentokrát pocit, že tomu něco chybí. Začátek mě ihned vtáhl, ale jakmile byl vrah čtenáři odtajněn, jako by pro mě příběh ztratil na atraktivnosti a jakési motivaci pokračovat ve čtení. Nakonec jsem byla překvapená a autor si mě opět získal a já hltala stránku za stránkou. Konec mi přišel trochu přitažený za vlasy, ale to jsem ráda autorovi odpustila. Jsem zvědavá na další díl, kterého se dočkáme již v březnu.