Do posledního dechu

Do posledního dechu

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371299/do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 4.6622

Inspektorka Erika Fosterová (4.)

Last Breath (2017)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Grada

Jakira
včera

Zase tomu něco chybělo. Konec se mi zdál dost odbytý a napětí se bohužel nedostavilo. Každopádně platí, že Bryndza je vhodný jako odpočinkové čtení na dovolenou.

mudr_teena

Do příštího dílu by to chtělo více Isaaca Stronga :)

dencazrnu

Můj bože! To bylo teda něco. Poslední kniha ze série byla naprosto geniální. Celou dobu jsem byla napnutá jak to vlastně dopadne. Strhující a napínavý příběh od začátku do konce. Postava Eriky už není jen neřízená střela, konečně se začíná chovat tak, jak by měla a nedělá ukvapené a šílené závěry. Děj byl propracovaný, má spád a lituji, že kniha neměla více stran, protože se četla opravdu krásně a za jeden den jsem ji přečetla jedním dechem. Roberte díky a budu doufat, že se dočkáme ještě dalšího pokračování.. :)

monte

Skvělá detektivka. Nemohla jsem se odtrhnout. Doufám, že brzy vyjde další

AnettO

Začátek/první třetina trošku předvídatelná a, jak tu již bylo řečeno, s podobným dějem jako v předešlých knihách, ale zbytek opět nezklamal! Především posledních 20 kapitol lítala jedna stránka za druhou a teď mě mrzí, že už jsem ji dočetla. Skvělá!

Lemra794

Příliš podobný průběh jako předešlé díly a trochu rozvleklý začátek. Ale skvělé zakončení a poslední třetina knihy byla opět nejlepší (nejvíce akce).

HYPNOS88

Naprosto skvělá knížka :)

Ashlee86

Přečteno jedním dechem a těším se na pokračování.

Rachel753

Jak vystihuje sám název..četla jsem jí do posledního dechu.. bylo zajímavé číst, myšlenky a činy samotného vraha a zároveň počiny Eriky, coby policistky. Mám raději, když se vrah odhalí až na konci, aby to bylo více napínavé, ale Bryndza dokázal to, že napětí a tréma prostupují celou knížkou. Oceňuji, že se autor snaží poukázat na dnešní dobu, tedy dobu sociálních sítí a dává tím najevo, že sociální sítě nejsou dostatečně bezpečné. Hezky je popsaný dialog mezi Erikou a Mossovou, kde se na toto téma baví a řeší, jak dnešní lidé nemají ani pojem, co znamená slovo sdílet. Každopádně se moc těším na další vývoj postavy Eriky a Petersona a na další skvělý případ, který bude řešit. Jednoznačný TOP :-)

čef

Zločiny s vazbou na cizí identitu na netu nejsou nic nového, v posledních letech toho bylo napsáno o tomto problému docela dost. Proto je asi těžké se trochu odlišit a upoutat. Avšak Robert Bryndza to myslím dokázal. Po svém způsobu samozřejmě. Žádná velká psychologie, vystačíme si jednoduchými charaktery, z kterých je na první pohled zřejmé, kdo je kdo. Příběh je rovněž nekomplikovaný bez zbytečných odboček směřující k jasnému závěru, takže jsme najednou na konci ani nevíme jak. V příjemném doslovu autor žádá o hodnocení a rady. Nemám ferman ani na objektivní soudy natož instrukce, jenom si myslím, že by byla škoda, kdyby autor uvízl v rutině a psal pořád to samé, jako se to bohužel stalo mnoha jiným.

Tynule

Od první knihy si mně autor dostal.
Má své pozitiva i negativa z mé strany.
Pozitiva:
1. Krátké kapitoly cca po 4 stránkách (rada čtu od kapitoly ke kapitole)
2. Sympatická vyšetřovatelka Erika (ambiciózní, sverázná, věří svému instinktu a pěkně “držkatá”), mám rada i její spolupracovníky
3. Velice se mi líbí jaký se vytváří vztah se svým spolupracovníkem a velice jim fandím!!
4. Autor se v každé knize snaží seznámit s “problematikou” dnešního světa a čtenáře tak zasvěcuje. Kniha se od toho odpichuje (homosexuálové, sociální sítě, sebevraždy,...)
Negativa
1. Ve většině knih Eriku odvolávají - dovolená či suspendovaní a to je jako [dežaví]

Knihy doporučuji! Nemusíte si je kupovat jako já, jelikož když se mi nějaký autor líbí tak musím mít “celou” sbírk, ale knihy jsou v knihovnách tak si je určitě zapůjč- tě a věřím, že většina z Vás nebude zklamaná!!!

Vlaďka1974

Znovu mě kniha nezklamala už se těším na pokračování.

biairicia

Robert Bryndza umí :)
Zase super čtení. Skoro bych řekla, že každým dílem lepší. Problematika sociálních sítí je v tomto díle celkem děsivě vykreslená, člověk ma až husí kůži. Někomu možná bude vadit forma odhaleného vraha, ale já bych řekla, že to je kořením této knihy.

HDosoudilová

Mám takový dojem, že Robert Bryndza píše čím dál tím lépe. Už jeho první kniha mě dostala ale každá další je lepší a lepší. Inspektorka Fosterová je mi moc sympatická a kdyby byla reálná, moc ráda bych ji znala. Děj je poutavý už od začátku a po celou dobu jsem nechtěla přestat číst. Bohužel čas mi nedovolil knihu přečíst najednou, o to více jsem si ji však užila. Už se moc těším na pokračování, opět je zde totiž otevřený konec...

harena

Čtivá a odpočinková detektivka, která kupodivu neztrácí napětí, i když vraha známe. Erika je mi už mnohem sympatičtější, než v první knize a doufám, že v dalším díle se její soukromý život trochu zklidní a nebude tak naspídovaná. Kniha se čte rychle, krátké kapitoly nenudí, postavy zajímavé, závěr napínavý. Ano pane Bryndzo, piště dál.

Terka18

Skvěle napsané. Knížka mě bavila a ještě k tomu krátké kapitoly. Četla se sama.

DericCaster

Další Bryndzova detektivka a zase další problém jak odložit knížku... Doufám, že co nevidět přibudou další ;)

makke

Opět skvělé, co dodat.

Miška.Miška

Nutně potřebuji další díl !!!!!!
Opět skvělé

Evule *

Dost dobrá kniha :) napínává do poslední stránky, i když už víš kdo to je... Těším se až vyjde další díl.

Sabča92

Robert Bryndza zkrátka a dobře psát umí. Do posledního dechu je jeho již čtvrtým dílem o inspektorce Erice Fosterové, tato vyšetřovatelka si nebere servítky, je tvrdovhlavá, chytrá a odvážná. Pro spravedlivost je schopna udělat cokoliv. V tomto díle tkví zápletka v záludnostech sociálních sítí, což je moderní problematika a velmi mě zajímalo, jak vše dopadne. Trošku mě mrzelo, že jsme znali identitu vraha již od první třetiny, ovšem i tak jsem si čtení užila a na konci jsem byla napnutá. Jeden z nejlepších konců :-)
Těším se na další díl a všem vřele doporučuju

ArwenAragorn

Bezvadný napínavý thriller, přečtený za jeden den.

Milky92

Dalši díl který stál za to :-)
pěkné počtěníčko.

BlaFre

Typická detektivka, která se vzpouzí vedení. Je sama, má problematické vztahy, ale kolegové ji uznávají. Z počátku jsem se obávala, že mě toto klišé otráví, ale opak byl pravdou. Ženská vyšetřovatelka byla příjemným zpestřením mezi všemi těmi Bergery, Linny, Holy,... A děj? Doslova mě pohltil. Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla téměř na jeden zátah.

Ester71

Pěkný napínavý příběh přečtený během jednoho odpoledne. Těším se na další díla tohoto autora.

Bertik19

kniha přečtena za tři dny, nedalo se od ní odtrhnout... sice mám raději když je identita pachatele skrytá pokud možno co nejdýl, ale nevadí, byla to zase změna. Už se těším na další díl s Erikou a Petersonem, jsem zvědavá jak se bude jejich vztah dále vyvíjet a jaký případ bude Erika řešit tentokrát :-)

Januli

Líbil se mi příběh, který s opírá o dnešní fenomén, a to jsou sociální sítě. Opet kniha velmi čtivá, ale předchozí díly jsem přečetla jednim dechem, ale tenhle ne. Možná to bylo tím, že jsme už znali pachatele... Ale určitě se těším na další ☺

Evka27

Dovolená s knihou přečtenou za odpoledne, není nic lepšího. 1 * ubírám za prozrazeného pachatele a těším se na další případ.

alnahu

Další skvělá, napínavá kniha od začátku až do konce. Určitě bychom si všichni rádi přečetli v další knize něco o Eričině minulosti .Těším se na další knihu s Erikou a Petersonem . Jako vždy jsem se nemohla od knihy odtrhnout a číst a číst.

Jana65

Kniha jako vždy nezklamala, doufám, že bude brzy další a že nadřízení Eriky konečně zjistí, že je skvělá vyšetřovatelka a případy se jí jen pohrnou.:-)