Do posledního dechu

Do posledního dechu

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371299/do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 4.6462

Inspektorka Erika Fosterová (4.)

Last Breath (2017)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Grada

verca0794
dnes

Zase byla perfektní, rychlý spád, napínavý děj, nemůžeš se odtrhnout, čteš dál a dál. Doufám, že brzy napíše Bryndza nový díl. Vřele doporučuji!!

Hella
včera

Čtivý příběh a vzestupná tendence titulů ..... jen trochu bojuji s antipatiemi k Erice, přijde mi prostě divná a nesympatická.

reny111

Úžasná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Těším se na další knížku.

Evule81

Další skvělá kniha. Už se těším na pokračování

Ziva22

Úžasné pokračování.

marge74

Přečteno doslova na jedno nadechnutí. Mám přečtené i tři předchozí knihy s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou, která už konečně v tomto díle začíná znovu žít a přestává se utápět v žalu ze ztráty manžela. Vůbec mi nevadí, že je vrah odhalen již v polovině knihy, tato odlišnost se mi na stylu psaní pana Bryndzy právě líbí. Dokonce je kniha i poučná, upozorňuje na nástrahy seznamování se na internetu a používání sociálních sítí.

J.x

Opět typický Bryndza. Mám jeho knížky moc ráda, jsou velmi čtivé. I když, u této musím přiznat, že začátek se, pro mě, rozjížděl trošku pomaleji. Ale potom, nešlo se odtrhnout.

MortRainey

Další povedená "bryndzovina" u které jsem se tentokrát rozhodl pro 5*! Sice s odřenýma ušima, ale zasloužených, za celkový čtenářský dojem z knihy. Robert se prostě vypisuje a je případ od případu lepší, čtivější, nápaditější, zapletenější, vykonstruovanější, napínavější...
Už minulý cold case Temné Hlubiny byl moc povedený, ale Poslední dech jej překonává a navíc se Bryndza oprošťuje od některých klišé z předchozích třech knih v charakteristikách postav, opakujících se sloves či znovupředstavování hlavních postav - už si to totiž může dovolit, vsadit na své čtenáře a fanoušky DCI Eriky Fosterové. Ty, včetně mne, může jen zamrzet nedávný autorův status na GoodReads, ve kterém uvedl, že Erika půjde na chvíli k ledu, naštěstí ne ve smyslu jejího prvního knižního případu - Dívka v ledu;-) Připravuje totiž novou kriminální sérii, opět s hrdinkou v hlavní roli, forenzní profilérkou Kate Marshall. Máme se tedy na co těšit, včetně dvou dalších Eričiných případů v českém překladu! Ale je nutno dodat, že po zpětné vazbě od čtenářů, Bryndza svůj status poupravil, že není vyloučeno a je v plánu, že se Erika jednou vrátí, stejně jako jeho romantická hrdinka Coco Pinchard:D
Závěrem? Opět recommandé k četbě, ale opravdu chronologicky, začněte od první knihy, dává to smysl!;-) A jestli vám někdy Erika přijde protivná a až nesnesitelná, odpusťte jí to;-) Je sice "svojská", ale právě to jí dělá knižně originální a lidsky pochopitelnou. Právě její původ a naturel z ní dělá individualitu, skvělého vyšetřovatele i další literární detektivní postavu, která určitě nezapadne!

Arsi

Další skvěle napsaná kniha. Napínavý příběh, který má spád. Těžko se od takové knížky odchází. Doufám, že Robert Bryndza, nás čtenáře, nenechá dlouho čekat na další díly.

knihomolka78

Tenhle autor je pro mě sázka na jistotu, jeho knihy prostě miluju. Napínavé od začátku do konce, i když vrah byl odhalen velmi brzy. A k mé velké radosti konečně došlo i k posunu hlavní hrdinky Fosterové, vypadá to, že konečně začíná "žít". Nemůžu se dočkat, až vyjde další kniha.

Ketrin.TR

Bryndza opět nezklamal! Další čtivý a napínavý příběh, který vás nenechá knížku odložit. Jen mě trošku zamrzelo, že pachatel je odhalen hned zpočátku a čtenář tak přijde o možnost si spojovat detaily a hádat až do samého konce. Na druhou stranu sledovat vrahovo smýšlení byla zajímavá změna. Prostě velmi povedené, už se těším na další díl Eriky a spol.!

Capkomi

Od knížky se nedá skoro odtrhnout. Oceňuji hlavně stylistickou část, perfektně volená slova.

eva8748

Naprosto skvělá knížka, kterou nebylo možné odložit. Bryndza je lepší a lepší, Nr.1

preny

Super kniha,ale tentokrát mě tak nepohltila jako ty předchozí. Ale určitě se těším na další.

Askarinka

Bryndza je prostě Bryndza. Jeho knihy s čtou dobře a rychle.

ivzu77

Čtvrtý příběh, čtvrtá pěkně napsaná kniha.

Pavcitko

Sázka na jistotu, Robertovy knihy jsou lepší a lepší a Do posledního dechu nezklamala. Ikdyž znáte vraha nepostrádá kniha napětí až do závěčné kapitoly. Od zbývajících sto stran se už neodtrhnete. Všem, kdo četli předchozí knihy, vřele doporučuji i tuto.

Atak

Tak tomu říkám jízda, tak šup šup další knihu :)

Pe3ček

Neskutečné, fantastické! Za mě rozhodně nejlepší díl série, který dalece předčil i Dívku v ledu a další skvělé díly. Přestože Bryndza zřejmě píše na přeskáču knihy, ve kterých odhalíme vraha až na konci (Dívka v ledu, Temné hlubiny) a ty, kde známe vraha od půlky (Noční lov a nyní Do posledního dechu), musím říct, že mě sledování povahy, myšlení a počínání vraha hodně bavilo. Užil jsem si to maximálně a ten napínavý konec byl famózní. Už se hrozně těším na další díl. Snad bude brzy. :)

misicenka

Bryndza opět nezklamal

Kamčučák

Tato kniha opět a zase skvěle napsaná. Kniha velice čtivá, napínavá a hlavně spisovatel upozorňuje na nástrahy internetu, protože nikdy nevíte, kdo je na druhé straně! Vřele doporučuji!

EDAADA11

Další skvělá kniha, spisovatel opět nezklamal, fantasticky napsané, kniha vás pohltí od prvních řádků.

nicole1990

Opet dalsi skvela detektivka ☺prectena jednim dechem a moc se mi libila. Vrah teda odporny psychopat. Akorat byl vrah odhalen brzy ani ne za polovinou knizky,ale i tak to bylo hodne napinave a tezko uveritelne ceho byl vrah schopny. Doufam,ze budou dalsi knizky s Erikou ona je fakt skvela vysetrovatelka .

Kackac74

Jako vždy autor nezklamal jeho knížky jsou lepší a lepší za mě tato nej

helenkan

I když je vrah odhalen dost brzy,přesto je knížka napínavá jak kšandy. :-) Opět super čtení,které se nedá odložit dokud nejste na konci. A pak vás štve,že už ten konec je. Jen doufám, aby nebyl definitivní a autor ještě napíše další díl. :-)

mahenka46

Vynikající detektivka, přečteno jedním dechem, doporučuji všechny knihy Roberta Bryndzy

Zdenička007

Již je standardem, že mě pan Bryndza nezklame. A toto to opět potvrzuje. Super napínavá kniha, kterou chceš číst a číst. A koukáš, že už bude konec a ty nechceš. Každopádně Erika Fosterová je super a Peterson? Wau. Tohle mě baví, když se postavy s díly vyvíjí, posouvají. A tady to tak rozhodně je. Doufám, že bude brzy další díl, už teď se moc těším.

martinaandulka

Další napínavý příběh s Erikou Fosterovou,brilantně a svižně napsaná detektivka,která se nedá lehce odložit.Sice vraha známe skoro na začátku,ale zase pochopíme proč je tak zvrácený a zabijí... .

Skatty

Opět skvělá detektivka. Už netrpělivě vyhlížím další.

Deniska147

Opět skvělá kniha od Roberta. Trochu méně se věnuje soukromému životu Eriky, ale o to víc jsou propracované postavy. Autor se opravdu hodně posouvá. Já mám jen strach z toho, co budu dělat až přečtu i dva poslední díly :(.
Dávám plný počet, protože opravdu není co vytknout. A do Grendel jsem se zamilovala!!!