Do posledního dechu

Do posledního dechu

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371299/do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 4.6386

Inspektorka Erika Fosterová (4.)

Last Breath (2017)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Grada

Deniska147
dnes

Opět skvělá kniha od Roberta. Trochu méně se věnuje soukromému životu Eriky, ale o to víc jsou propracované postavy. Autor se opravdu hodně posouvá. Já mám jen strach z toho, co budu dělat až přečtu i dva poslední díly :(.
Dávám plný počet, protože opravdu není co vytknout. A do Grendel jsem se zamilovala!!!

zpevSusannah
dnes

No paráda! Mnohem lepší než Temné hlubiny. Takhle to má vypadat, pane Bryndza :-).
Navíc hlavní téma příběhu je až děsivě reálné. Tolik lidí si dneska nedokáže představit život bez sociálních sítí... Kdo nemá aspoň několik desítek "lajků" u svých "perfektních" fotek, jako kdyby ani nežil... Jsme otroci facebooku.. A zde je krásně vidět, jak snadná je to zbraň. Jak snadno dokážeme tomuto virtuálnímu světu, kde každý ukazuje jen tu svou nejlepší masku, podlehnout a uvěřit.
Za mě výborná věc. Pět hvězd bez váhání :-).

Pavlnka
včera

Opět skvělá. Doufám, že další díly budou stejně dobré.

KristýnaBook
včera

Super napínavá knížka doporučuji

iveetka

Klobouk dolů, takhle kniha se mi líbila z celé série o Erice Fosterové nejvíc! Těším se na další knihu, kterou si ráda přidám do své knihovny.

JaneTrafy

Kniha se mi líbila. Vraha jsem uhádla dřív, než byl prozrazen. Nebo spíš jsem ho podezřívala. Jen mě zklamalo, že v půlce byl vrah jasný, že to on unáší ty ženy a zabíjí je. Mám ráda, když se jméno vraha neví do poslední stránky knihy. Ale musím zase pochválit, jak autor popisoval jeho/její jednání. Určitě si od něho něco přečtu. :)

Sjuzana

Skvěle se četla, napínavý děj a vrah byl odporný slizoun, fuj :-) Doporučuji.

Martial

Výborná knih, je to trochu stejné jako předchozí díly s Erikou, ale stejně pěkně čtivé.

JustWomen

V kontejneru odhozená těla mučených a zavražděných žen. Problematika sociálních sítí, falešné profily na Facebooku, jak jednoduché je někoho sledovat a zabít.
Líbilo se mi i to, že už v v průběhu příběhu autor prozradí vraha. Snad jen trochu zdlouhavé...

kalimaskry

Tak tento díl byl prostě SKVĚLÝ a fakt mě bavil :)

Monačte

Já těm detektivkám díky Robertovi a Erice možná přijdu na chuť! I když vraha známe skoro od začátku, pátrání a vrahův příběh jsou natolik napínavé a stresující, že se i srdce párkrát rozbuší. Už ho chytí? Stihnou to? Všimnou si toho? Báječná jízda od začátku do konce, nevybavuji si žádné hluché místo. Snad jen osobní život Eriky mě trochu vyrušoval - bylo ho tam moc málo na to, aby mě zajímal. A občas jen zdržoval, když se někde dělo něco důležitějšího, co se diskutované absence motivu týče, já ho tam vidím. Jediné, co jsem nepochopila - jak to bylo s jeho bratrem? Zabil ho tedy on? Jak?

amanda99

Jeden díl jsem přeskočila,ale Robert opět nezklamal,už mám předchozí díl zamluvený a těším se.Doporučuji.

Nikkaa

Momentálně poslední kniha mého spisovatele,děkuji za to že sem ji našla,snad brzy napíše další a další knihy, přeci jenom některé věci zůstávají nadále otevřeny...

popeluška

Úžasná detektivka, opravdu skvělá.Jako předešlé tři knihy od autora.Kniha se četla jedním dechem skoro jsem ji nemohla ani odložit.Jsem zvědavá na další knihu a moc se na ni těším :-)

Lethania

Těšila jsem se na další díl, který mě opět nezklamal. Pan Bryndza se neustále zlepšuje. Doporučuji.

evakom

Další počteníčko...téměř bez dechu.

Sisine

jako vždy parádní čtení, autor nezklamal...

SteoSG

Vyrazne citatelnejsia ako predchadzajuci diel. Aj napriek tomu, ze vrah je znamy od zaciatku, neubera to na napinavosti knihy. Uchyl riadne uchylny a poriadne pripraveny na kazdu svoju akciu. Menej Erikynych osobnych traum. Orientovanie postav ... :) je to omnoho lepsie, dokonca aj trochu tvrdsieho XXX. Pan Bryndza asi cita recenzie aj tuna. :D

Šárka5875

Ve své čtvrté knize Do posledního dechu autor poukazuje na obrovské nebezpečí, týkající se sociálních sítí. Vážně si myslíte, že víte, kdo je na druhé straně internetové diskuze? Po přečtení této knihy si už nikdy jistí nebudete. Stačí několik kliků a z nebezpečného slizkého chlapa se stane charismatický hezounek, který vás uhrane nejen hlubokým pohledem z profilové fotografie, ale také vhodně zvolenými větami. Po pár konverzacích vás dostane, kam potřebuje. Na internetu jde totiž úplně všechno. Proto pozor na to, co kde sdílíte a komu se svěřujete. Nevíte, jestli na druhé straně nesedí nějaká pochybná osoba.

Já osobně jsem z knihy nadšená a všem milovníkům thrillerů a detektivek ji doporučuji. Autor mě baví, píše čtivě a já rozhodně chci číst další příběhy s Erikou v hlavní roli. Rovněž mě hodně oslovil námět příběhu. Člověk si kolikrát opravdu ani neuvědomuje, co všechno ze svého soukromí na internetu sdílí.

Kniha obsahuje také několik dost krutých pasáží. Nemůžu však říct, že by měl autor potřebu na nás chrlit detaily mučení v každé kapitole, spíš v nás probudí představy, a naše fantazie se potom rozjede na plné obrátky i při malé zmínce o krutostech, kterých se vrah dopouštěl na obětech.

felia

S Bryndzou mám problém. Jeho knihy jsou rozhodně napínavé, ale současně mi připadají i hloupé. Při četbě se nemohu dočkat, až to skončí. Možná je to tím, že je mi nesympatická hlavní hrdinka

Hannik

Skvělá knížka. První a druhý díl se mi líbil, ale třetí a čtvrtý je vážně super. Autor se vážně zlepšuje. Snad to nezakřiknu.

Fíček01

Opět skvělé napínavé čtení, nemohla jsem knihu odložit. Těším se na další díly!

ctenarkaEva

Kniha je čtivá, ale ve srovnání s předchozími díly se mi zdá malinko slabší. Brzké prozrazení vraha, drsnější popisy vražd... Víc nebudu prozrazovat, budu se těšit na další knihu a jsem zvědavá, o čem bude.

PetraBery

Erika Fosterová v další knize řeší případ zavražděných mladých žen, které vrah pohodil do kontejneru. V knize je dobře popsané nebezpečí sociálních sítí, což je rozhodně aktuální téma dnešní doby. Ačkoliv vraha nám autor představí již v průběhu příběhu, není to na škodu. Tento díl je stejně čtivý a napínavý jako předchozí.

Janniska

Další skvělý příběh z Robertova pera o Erice Fosterové...super!

pepa4081

Pan Bryndza mne opět nezklamal. Výborná detektivka podle mého gusta. A zdá se mi, že i počet homosexuálů už je reálný.
Velmi uspokojivé.

4xbabča

Opět super kniha! Četla jsem všechny knihy a autor opět nezklamal. Příběh se krásně čte a udržuje napětí až do konce. Těším se na další případy s inspektorkou Erikou. Nelze jinak, než dát plný počet hvězdiček.

Vikos

Já prostě miluju knížky od Roberta Bryndzy!

adaba

Suprová četba. Četla jsem všechny knihy tohoto autora a všechny byly perfektní, čtivé a napínavé, i když v tého byl vrah odhalen už dříve, ničemu to nevadilo a na napětí neubralo. Eriku jsem si oblíbila a těším se na další pokračování :)

Jana8774

Perfektní! I když je jasné kdo za vším stojí tak všem jen a jen můžu doporučit.