Do posledního dechu

od:

Do posledního dechu

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371299/do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 4.6213
Série:

Inspektorka Erika Fosterová (4.)

Originální název:

Last Breath (2017)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (78)

Přidat komentář
alabra
dnes

Četla jsem předchozí knihy ze série o Erice, tento díl je trochu slabší. Pro toho, kdo nečetl předchozí knihy, se musí jevit soukromý život vyšetřovatelky podivný, vše jen v náznacích. A samotná zápletka? Téma je současné, moderní, ale pro mě tomuto dílu něco chybí. Moc nepochopitelné krutosti, jejíž příčina se vysvětluje jen v náznaku, zkrátka vše je nakousnuto a nedotaženo. Aspoň pro mě.

Dandulka
včera

Paráda!!!! Zase se našel autor, jehož knížky se dají číst a nenudí!!!!!

sachista
předevčírem

Jako čtivý klasický thriller dobré, velmi dobré. Jako klasický detektivní román neuspokojivé. Já zkrátka nemám rád, když je hlavní pointa prozrazena předčasně a už vůbec nemám rád, když téměř na začátku knihy. Neupírám této knize kvality, i přes prozrazení pointy se opravdu velmi dobře čte a je napínavá, ale pro mě hlavní kouzlo vyprchává. O to víc mě to mrzí proti předchozímu dílu Temné hlubiny, který si nechával pointu až pěkně na konec.

Lenka.Vílka
18. dubna

Mám dvě možnosti:
Nepsat žádný komentář a pouze hodnotit.
Vzít své komentáře z předchozích knih, dát do jednoho texťáku, zavřít oči, náhodně vymazat pár vět, dát sem zbytek a hodnotit (nikdo by nepoznal, ke kterému dílu ten komentář je, protože je to všechno na jedno brďo).
Řeknu to jednoduše. Díly mi splývají dohromady, protože sice to je dobře napsaná sérii, ale nic víc. Teď se opakuji, ale autor umí psát čtivě. Jenom si nemyslím, že umí téma "Detektivka pro velký kluky a holky". Bát se o hlavního hrdinu? To beru jako samozřejmost. Já se dokážu ztotožnit i se sériovým vrahem, když to autor napíše tak, abych se ztotožnila, ale tady ani ťuk. S nikým.
Nejde nezmínit vraha. Nevadí mi znát jeho totožnost od půlky knihy. Klidně i dřív. Pokud to je záměr autora, ne jeho školácká chyba. V tomhle případě záměr. Škoda, že s tím autor nezvládl pracovat lépe.
Jaké detektivky jsem četla za poslední měsíc? (V pořadí, teď jsem je trochu flákala.) Temné hlubiny, Hrob v horách, Do posledního dechu. Bryndza nemá šanci ani dvěma tituly proti jednomu. Psát už umí, to je taky jediný důvod, proč jsem už první díl neodložila jako nedotčený. Teď už by to jenom chtělo nějaký ten wow efekt.
Po dočtení Hrobu v horách jsem si šla hned půjčit další díl. Co jsem udělala po dočtení Do posledního dechu? Dala knihu na hromádku dalších knih na vrácení a byla ráda, že jsem za ní nezaplatila (teda zaplatila, v rámci rozpočítaného půjčovného z knihovny tak desetník, možná míň, ale to po autorovi nebudu chtít zpátky ;)...).

Ajuszka
18. dubna

Co dodat,jako vzdy totalni pecka!:)

agatha2
18. dubna

Opět další skvělý Robert, mám moc ráda sérii o Erice Fosterové. Tento díl zpracovává tolik ožehavé téma nebezpečí sociálních sítí a jen pevně doufám, že se nad tím aspoň někdo trochu více zamyslí. I když dnešní mládež, která tyto sítě toliko užívá, asi nebude zrovna cílová skupina, která by po této knize sáhla, což je ovšem škoda. Jako vždy se kniha četla díky kratším kapitolám svižně, opět mě to nutilo číst ještě jednu a ještě jednu a najednou byl konec. Těším se na další případ.

sabina8042
17. dubna

A me Robert proste bavi! I kdyz zacatek se mi lehounce tahl tak i tak jsem docitala knihu ve 3h rano. :-) Tesim se na dalsi!

hrabalikoval
16. dubna

Robert mě prostě svýma knížkama dostal a drží to i nadále. Do poslední dechu bere dech hlavně v tom, že si nikdo z nás ani neuvědomuje jak moc jsou sociální sítě nebezpečné. Tato knížka jenom dokazuje to, že autor si drží svůj čtivý styl a dává hlavním postavám příjemné pokračování jejich životů. Už teď se těším na další díl co se bude s hrdinami dít a jaké připady je budou čekat.

mirka71
16. dubna

Další knížka, kterou jsem zhltla za dva večery. Nevadí mi, že od třetiny knížky vím, kdo je vrah, každá detektivka přece nemusí odhalit vraha až na předposlední straně. Téma zneužívání sociálních sítí je více než aktuální, měl by se nad tím zamyslet každý, kdo na facebooku sdílí i to, co měl dnes k obědu. Bylo zajímavé sledovat, jak takovéhle monstrum přemýšlí, jen jedno mi uniklo... pomohl bratrovi Joemu do oprátky, nebo se fakt jen díval?

tulip131
16. dubna

Kniha je napsána poutavě, vyhovují mi krátké kapitoly, které "běží " jedná za druhou. Erika jako hlavní vyšetřovatelka se několikrát sekne než kápne na vraha. Známe postavy, nějaká ta mrtvola, systém vraždění, já ne kniha bavila.

perpe2a
15. dubna

Opět starý a již dobře známý Robert Bryndza a tentokrát neotřelé a moderní prostředí sociálních sítí a nebezpečí, které na nás může číhat prakticky kdekoliv... Kniha se mi líbila, mám tuto sérii moc ráda a Erika je mi sympatická. Konečně se dočkáme i jejího malinkého štěstí v soukromém životě a vyšetřování je napínavé. Rozhodně stojí za přečtení a těším se na další pokračování.

Kekik
14. dubna

Takže, další díl Eriky je za mnou. Bohužel.
Tenhle jsem ze všech dílů přečetla nejrychleji. Mně vůbec nevadilo, že vraha známe velmi brzy. Naopak. O to více mě zajímalo, kdy na to přijde Erika s týmem. A bylo zajímavé sledovat vrahova "rande".
Posun Eriky v životě jen chválím. Ať už milostném, či jiném.
Akorát mi chybí rozuzlení Sparksova "případu". (Možné sledování...)
Doporučuji.POZOR, následující část obsahuje SPOILERY !!!
Můj názor na to, proč vrah zabíjel, je takový, že :
Zažil šikanu od bratra a jeho kamarádů.
Otec jím opovrhoval, matka mu taky moc lásky neprojevovala.
Nebyl atraktivního vzhledu-otylý, prasečí očka, nehezké zuby. Ženy jím opovrhovaly. Odsuzovaly ho hned na první pohled. Proto si vybíral atraktivní ženy, krásné, s dlouhými vlasy, aby je potrestal za jejich krásu. Proto je znetvořil, a nakonec zabil. Vyžíval se v tom, když ho krásky prosily o život. Zvrácené, sadistické chování. I když dělal nekalosti, uvnitř si připadal krásný, ale jeho zevnějšek mu to kazil. (Viz Briony (dle popisu otylejší)- Ona si jako myslí, že k sobě patříme ???) A tak krásu zabíjel. Zhruba tak nějak jsem to pochopila já.

aleza1
13. dubna

Začátek trochu nezáživný, opakující se problémy s převzetím případu. Ale dvě třetiny knihy opět s úžasným dějem. Nebylo možné knihu odložit. Vůbec mi nevadí, že vrah je známý od poloviny knihy. Super zápletka a super čtení!

lifeoptimist
12. dubna

Musím strhnout hvězdičku, protože opět v podstatě od třetiny víme, kdo je vrah, a to se mi moc nelíbí, mám raději, když je napětí do konce. Takže za mě zatím nejlepší díl Temné hlubiny.

TeaPeter
12. dubna

Výborná kniha. Zápletka se velmi vydařila.

ivousekk
12. dubna

Povedená detektivka. Jen předchozí díl Temné hlubiny se mi líbil o dost víc. Možná je to taky tím, že základní kostra se začíná opakovat, nejspíš by to chtělo nějaké osvěžení. Ale i tak stojí za přečtení.

hanulie
12. dubna

Kniha je fantastická. Styl p.Bryndzy mě baví a s každou další knihou jsem hladovější po další. Vůbec mi nevadí, že již kolem cca 100 strany se dozvím, kdo je pachatelem. Příběh nabírá ještě napínavější ráz, je plný zvratů a překvapení. Jsem až naštvaná sama na sebe, že jsem přečetla tak rychle, ale jinak se to nedalo.
Navíc tato kniha má i poučný charakter. Poukazuje na nebezpečnost sociálních sítí.

amladar
11. dubna

Opět vynikající, doporučuji :-)

mrkvajda
11. dubna

Povedená kniha. Četla jsem ji se stejným napětím jako Dívku v ledu. Chybělo mi však, že nebyl zmíněn důvod, proč se vrah zaměřil zrovna na tento typ dívek. Nejen v tom souhlasím s komentářem georginaa a dalších

ivca7265
10. dubna

Ach Roberte co mi to děláš? Další případ Eriky Fosterové a další skvělá kniha. Erika vyšetřuje vraždu mladé ženy, která byla brutálně zabita a vše směřuje k tomu, že si ji vrah nejprve vyhlédl a pak se s ní spojil přes sociální sítě. Za mě plný počet hvězdiček :-)

salunka
10. dubna

Bryndza je můj oblíbenec. Všechny jeho knihy jsem přečetla jedním dechem. U poslední mi chybělo víc napětí. Předchozí díly se mi líbily víc.

Lotka
09. dubna

Tak tahle se mi líbila! Vyloženě oddechová detektivka, nic překombinovaného, dobře se četla.

hana2111
09. dubna

Znovu zopakuji: Bryndzu mám prostě ráda... :)

Čtvrtá kniha byla zase o chlup jiná a musím říct, že mi sedla více než díl třetí. A opravdu velmi oceňuji téma sociálních sítí a to, že lidé nemyslí na své bezpečí a prostě jdou... Každopádně si myslím, že potenciál nebyl dostatečně vyčerpán. Tohle by si zasloužilo víc než jen zmínky. Chybělo mi rozvinutí toho, jak vrah pracoval s profily svých obětí a s profilem svým, proč si vybíral konkrétně tyto dívky (vizuální typ atd.), taky podle mě nebyla dostatečně vysvětlena zmínka o bratru hlavního hrdiny, tímto směrem bych taky snesla víc... Nemůžu říct, že by to byla špatná kniha, naopak - "bryndzovky" jsou velmi příjemné a přehledné oddechovky. Ale je tu pro mne tentokrá příliš mnoho "ale..." a myslím, že vzhledem k materiálu a jeho využití byla kniha ze série zatím nejslabší...

pobijecmuch
09. dubna

Sérii s Erikou Fosterovou jsem skoro už vzdal, protože toto nikdy nebylo moje oblíbené čtení. Vše bylo psané podle jedné šablony a nemělo to žádný pořádný spád. Když se mně dostal do ruky tento díl, dlouho jsem váhal, zda se mám do něho pustit, ale nakonec literární sucho rozhodlo.
No, konečně nám Bobík přitvrdil, i když je tam plno nelogických věcí, které tady byly popsány už předešlými čtenáři. Není to žádný trhák, ale dá se to číst. V příštím díle se snad už i dočkáme, že Erika uvaří slibovanou kapustnicu a možná i halušky s bryndzou.

Jandýs
08. dubna

Knihu jsem přečetla během dne, tak skvěle se Robertovo knihy čtou...nicméně příběh byl oproti předchozímu dílu o dost slabší, chybělo mi napětí, nějaká složitější zápletka, nějaké neznámo a akce... jen na konci jsem měla chvíli obavy, při zásahu... série Eriky Fosterové měla být o hodně dílech, snad nebude přibývání případů ubírat na jejich kvalitě.

georginaa
07. dubna

V tomto dílu by mohlo být použito rozsáhlejšího obsahu. Byly pouze náznaky, ale co k vrahovi všechno vedlo, jeho tajemství a zášť, popsáno jen okrajově na konci knihy, což je škoda. Proč si vybíral zrovna určité typy holek, proč nenáviděl zrovna holky, když ho týrali kluci. Je to takové podivné chování vraha, ale není to bohužel více rozepsáno, škoda. No nicméně další díl Eriky byl pěkný, i když chybělo více drzosti od Eriky, které byly v předchozích dílech a které jí - čtenáři - fandíme

annettka1098
06. dubna

Bohužel tentokrát pouze 4hvězdy a to do více jak půlky knihy jsem to hodnotila spíše jen na 3. Nějak jsem se nemohla zbavit dojmu, že čtu "přepracovaný" Noční lov. Temné hlubiny byly naprosto ozbrojující a toto byl bohužel trošku krok zpět. Snad nedošla síla a nápady a příští díl bude opět perfektní.

Martina1805
06. dubna

Opět skvělé čtení už se těším na další. Kniha nešla odložit a musela jsem jí přečíst skoro jedním dechem.

Marčullkas
05. dubna

Za mě opět skvělé! Svižné tempo knihy, žádné zdlouhavé popisy s "miliony" stran!

MT23
05. dubna

Zase moc supr kniha.. Musím říct, že mě bavila ještě víc než Temné hlubiny.. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, což mě u Bryndzových knížek už vůbec nepřekvapuje.. :)