Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2804 666

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

derminator
29.03.2024 5 z 5

Robert Bryndza vždy ve svých krimi thrillerech zrodí nějakou zrudu, která je schopna všeho a platí to i zde. Tady je tedy zaporak pěkný parchant, jen škoda že se na konci nedozvíme více o jeho temné stránce, ale i tak kniha perfektní za 100 %. Vřele doporučuji

Johana
21.03.2024 4 z 5

Dobrá detektivka, s pomalejším rozjezdem.
Určitě se vyplatí vydržet přes úvodní popisy obtíží vyšetřovatelky Eriky, pak už příběh nabere tempo.
Po operaci víček jsem si Eriku naordinovala jako audio k tři dny trvajícímu ležení na zádech - a pohoda, "Dech... " udržel mou pozornost a bavil.

le21nka
18.03.2024 4 z 5

Čtvrtý díl s Erikou Foster. Tentokrát vraha známe, takže můžeme sledovat, jakým způsobem se k němu dostane i Erika a její tým. Skvělé, velmi dobře čtivé.

Šárka88
12.03.2024 4 z 5

Audiokniha - Helga Čočková
Čtvrtý díl Eriky Fosterové vám hned na začátku řekne kdo je vrah. Za mě už to není nějak překvapující, víte přesně jaký to bude mít směr. Tohle byl pohodový detektivní příběh, bez žádného wow efektu, ale jsem spokojená.
Audio poslech už dost pokulhával, zde bylo dost slyšet, že paní Helga má umělý chrup a místy bych i usnula u předčítání. Ještě jeden díl spolu určitě vydržíme :) k poslechu.

Alethea_k
26.02.2024 4 z 5

Jakmile Bryndza nehází mrtvoly do vody a nečeká na odhalení vraha až do samého konce, je radost detektivku číst. Když ale čtenář prohlédne v prvních dvou dílech jeho vzorce, už to ztrácí trošku své kouzlo a také definitivně moment překvapení. Konec byl pěkně akční, zároveň jsem se ale u příběhu nebála. Na odpočinek fajn. V dalších dílech pokračovat budu, ale už půjdu do knihy s tím, že nic neočekávat je nejlepší návod na přečtení.

zdenaR
23.02.2024 3 z 5

Čtivé, ale trochu překombinované.

Linda007
20.02.2024 5 z 5

Mám radši knihy, kde vraha nevíme, ale jednou za čas proč ne.

Dasa1313
15.02.2024 4 z 5

Čtvrtý případ Eriky.
Stejně jako u druhého případu Eriky se brzy dozvíme kdo je vrah. Ač mám raději krimi, kdy vraha odhalíme na konci knihy, u p. Bryndzy odhalením vraha příběh neztrácí na tajemnosti a udržuje čtenáře stále v určitém napětí. Kapitoly z pohledu vraha jsou velmi zajímavé.

Příběh, který je postaven na internetových seznamkách a falešných profilech je skvělé téma, které je aktuální a myslím si, že s nastupující technikou bude tento problém čím dál horší. Je to děsivé, ale příběh je to skvělý!

Také se mi líbí krátké kapitoly, které čtenáře nutí číst dál a dál.

A konečně se posunul i Eričin osobní život!

Annannas
14.02.2024 5 z 5

Velmi čtivě napsáno.

kalache
25.01.2024 4 z 5

...ještě pamatuju krásné doby,kdy jsme lásky lovili do jiných sítí než sociálních...

Kanylka
22.01.2024

Tahle detektivka mě bavila, díky

Evkaha
19.01.2024 4 z 5

Erika je mi čím dál víc sympatičtější a doufám, že v dalším díle si to zase nepo... Tenhle díl byl fajn, ale asi jsem už toho přečetla hodně, protože mi tam prostě něco chybí.

zanekzoltecu
15.01.2024 5 z 5

Betelná bichla, lepší než předešlá. Vyžrané devoš s krpatéma kelcama ve finálce dopadne jak Baťa s dřevákama a pomaže do kameňa. Akorát že pošle rukavicu kocórů tlačit mraky brutus eklhaft šorfkama. Doporučuju!

KatarínaK.
02.01.2024 1 z 5

Druhé setkání s panem Bryndzou a zároveň poslední. Od kvalitní detektivky - thrilleru očekávám zcela něco jiného. Toto bylo prostě ploché, nepromyšlené. Nemělo to ani hlavu ani patu.

SumýšIrena
16.12.2023 4 z 5

Dej má už tradičně velký spád, Erika se mi líbí víc a víc, ale jednu hvězdu ubírám za vysokou surovost vraha.

rengers
27.11.2023 4 z 5

Příběh je přehledný, srozumitelný, bez nějakých velkých záhad. Klasické vyšetřování vražd krásných mladých dívek, který si vybírá frustrovaný vrah.
Rázná Erika Foster s pusou jako břitva, která nikomu neleze do zadku, nakonec vyhraje.

Sonne
14.11.2023 5 z 5

Strhující od začátku do konce. Zpočátku jsem špatně odhadla pachatele, poré mě hodně bavilo sledovat obě stránky - pachatel X vyšetřovatelé. Knížku jsem přečetla na dvakrát a strašně mě mrzelo, že už končí. Erika je mi čím dál víc sympatická. PAN spisovatel Bryndza prostě umí!

snimcibdim
04.11.2023 3 z 5

Celou dobu jsem měla tak silný pocit deja-vu, že jsem si dvakrát šla projet své záznamy, jestli už jsem to někdy neposlouchala. Zdá se že nee, že je to jen tak moc neoriginální a předvídatelné. A pokud přeci jen poslouchala, bylo to pro mě evidentně z velké části zapomenutelné a nestálo mi to ani za zaznamenání. Tak tolik ke kvalitě. Ale jako zvuková kulisa k práci to posloužilo dobře, ostatně jako všichni audio Bryndzové...

mila2411
31.10.2023 4 z 5

Erika počvrté. Sériový vrah mladých dívek. Je to neveselé, místy dost drsné. Od prvního do posledního dechu se mi to líbilo.

LenkaKa
28.10.2023 4 z 5

Napínavé od začátku do konce. Do posledního dechu :). Já mám teda raději detektivky, kdy do posední chvíle neznám pachatele.