Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4 5707 1530

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

lucinova
05.03.2023 3 z 5

Detektivka, která nezklame. Čtivá, svižná a napínavá.. tak to má být.
Ale.
Vrah se dá bohužel snadno uhodnout a zápletka mi přišla poněkud nedotažená. I tak dám nejspíš autorovi druhou šanci.

judith141
05.03.2023 5 z 5

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a musím říct, že mě jeho tvorba hned dostala! Perfektně napsané, děj čtenáře připoutá od začátku do konce. Prostě za mě 1*

petronella1
03.03.2023 5 z 5

Začátek knihy mi nepřišel moc zajímavý, ale pak se to slibně rozjelo

jesterka.as
01.03.2023 5 z 5

Knihu mi vnutila kamarádka, protože z knih pana Bryndzy byla nadšená. Musím přiznat, že i mě se kniha moc líbila. Líbí se mi styl psaní, moc dobře se to četlo. A určitě nezůstane jedinou přečtenou od tohoto autora.

Dasa1313
28.02.2023 4 z 5

První případ Eriky, která si jde tvrdě za svým. Otázka je jak by to bylo ve skutečném světě, tuším že by establishment vyhrál na plné čáře a pokud by náhodou někdo šel proti němu, tak by se to zařídilo k jejich prospěchu.
Zde, ale spravedlnost funguje a Erika je skvělá. I když jsem knihu četla podruhé, nechtěla jsem ji odložit. Skvěle napsáno - příběh, postavy, i když Eričin životní příběh je smutný. A Londýn, to je moje srdcovka.

MiskaMa
26.02.2023 5 z 5

Skvělá detektivka, která se mi navíc hodila do letošní čtenářské výzvy. Příběh se četl svižně, dokonce i můj tip na vraha byl správný. Rozhodně to nebyla poslední knížka, kterou jsem od autora četla.

Arella
24.02.2023 5 z 5

Dobré to bylo. Svižné, čtivé, odpočinková fajn detektivka. Určitě si přečtu další, děkuji.

martin9929
24.02.2023 5 z 5

Po sérii s Kate Marshallovou další super čtivá série. Děj napínavý od začátku do konce.

VeronikaInken
19.02.2023 5 z 5

Velice napínavá a čtivá knížka

yossarianxxii
07.02.2023 4 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a Erikou, která to v roli detektiva šéfinspektora nemá zrovna lehké.
Čelí osobním problémům, na pracovišti nepatří mezi oblíbence, šéf jí zrovna nevychází vstříc a k tomu všemu musí vyřešit vraždu princezničky z bohaté rodiny.
Do příběhu jsem se začetl již od prvních stran, díky návštěvám Londýna jsem si dovedl některé lokace lépe představit a příběh si o to více užít.
Dívka v ledu vyšla i jako audiokniha, kterou načetl Martin Stránský.
Rád se k tomuto příběhu v audio verzi vrátím a vše prožiju znovu.
Pan Stránský má skvělý přednes a i když příběh znám, přinese mi opět nový zážitek.

IVANA0123
05.02.2023 4 z 5

Knihu jsem poprvé četla před několika lety, ale nepokračovala jsem hned dalšími díly a trochu jsem pozapomněla děj. Teď si chci dát celou sérii, tak jsem začala od jedničky, abych si vše připomněla. Postupně jsem si vše vybavila, ale stejně jsem už knihu dočetla, protože autor píše čtivě, tak mi těch pár stran už nevadilo. Hlavní držák knihy je pro mě postava Eriky, která je neuvěřitelně tvrdohlavá a odhodlaná vše dotáhnout, i kdyby ji to mělo zničit. Ale dobrý je i námět. Dávám 4,5* a budu pokračovat.
(2/23)

Anasa
04.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Zvláštní - už dlouho se mi nestalo (jestli vůbec), abych doslova zhltla knížku, kde mi nebyla sympatická hlavní postava. Vůbec nechápu, proč si Eriku podřízení docela rychle oblíbili, když na pracoviště břeskně napochodovala a roboticky udílela příkazy. Jak šílený šéf asi musel být Sparks?! Během děje ale trochu projevila i lidskou stránku, a tak jsem ji celkem vzala na milost. Četlo se mi tak dobře, že jsem celkem opomíjela ty drobné nelogičnosti, které zmiňovali čtenáři přede mnou, i když třeba u setkání s Barborou jsem se hodně zarazila. Pro mne ale příběh přes všechny připomínky neztratil přitažlivost, výborný - a k těm čtyřem hvězdičkám ještě půl!

TerezaaBaarova
03.02.2023 2 z 5

Brynza mi leží na poličce už dlouho, a protože je to Pan Autor jsem jsem si ho nechávala jako třešničku na dortu... Ale, za mne trochu zklamání. Bylo to vlažné. Sice se to četlo velice lehce, rychle a mělo to spád, ale na zadek jsem se neposadila... Erika trochu hysterka s osobními démony, uvidíme, co bude dál...určitě přečtu celou sérii.

whiolet
02.02.2023 3 z 5

Erika Fosterová, to je pro mě teda trochu oříšek, jelikož mi hlavní hrdinka k srdci moc ne přirostla ba naopak mě od poloviny příběhu spíše víc a víc iritovala.
Vlastně celý příběh v knize mi přišel překombinovaný a konec na rychlo vytvořeny.
Od pana Bryndzy mám raději jinou serii.

Evar88
31.01.2023 4 z 5

Příjemná detektivka, která měla spád a četla se velmi dobře. Osobně mi moc nesedí severské krimi (po přečtení knih Larse Keplera a Stiega Larssona jsem na ně zanevřela) a jsem ráda, že mezi ně nemusím zařadit i Bryndzu. Samozřejmě bych vytkla pár maličkostí v ději, které byly buď nelogické, nebo by si jich všiml i laik, natož šéfinspektoři policie. Nicméně celkově se jedná o skvělé a napínavé čtení.

Martasek5
30.01.2023 4 z 5

Seznámení s Erikou bylo fajn, zápletka mě na zadek ale neposadila :)

kvetoslava4419
30.01.2023 5 z 5

Líbilo se mi,že pisatel drží čtenáře v napětí až do posledních stran a také morální cítění šéf inspektora Fosterové a její citlivý přístup k obětem.

Arsi007
29.01.2023 3 z 5

První díl série s Erikou Fosterovou.

Erika mi osobnostně nesedla. Její nedávné trauma z ní udělalo, i když trochu oprávněně, hysterickou policistku, která se v mnoha případech nedokázala ovládnout a tím ohrozila celé vyšetřování. Jednou se to dá pochopit. I dvakrát. Ale tady těch kiksů bylo nespočet a moje sympatie k ní díky tomu začaly postupně opadat. Samozřejmě, že se nakonec sebrala a případ dotáhla do konce, ale nebýt jejich kolegů, kdo ví, jak by dopadla.

Na druhý díl se zatím nechystám.

IG: @hanybooks

zipporah
29.01.2023 2 z 5

Čítala som ako tip od docentky z Brna:) Taká príjemná krimi oddychovka, ktorá neublíži a poskytne únik z reality. Netreba rozmýšľať pri tom, aj keď vidím, že nižší komentár obsahuje dobré postrehy. Zo mňa by detektív nebol :D, iba gramatív, lebo ako inak, kvalita prekladu a slovenčina robí problém. Druhý diel je na tom ešte horšie, takmer na každej strane zanedbané pravidlá slovenského jazyka (napadlo ju namiesto napadlo jej, slovo "moc" nahrádza slovo veľmi, slovo "tak" sa neskloňuje pri prídavnom mene, kde je to potrebné) + chyby, ktoré vznikajú pri rýchlej práci ako opakovanie slov v jednej vete, preklepy (pozrela sa v zrkadle do tráve, miesto tváre). Už som si ale zvykla na to, že pri týchto typoch kníh skrátka editorský tím po sebe nekontroluje prácu a v prípade tejto knihy určite odvádza šéfinšpektorka Erika lepšiu prácu :D Navrhujem ako editorský tím školiteľov z univerzít, diplomové práce sú na tom rozhodne lepšie.

HŠ
26.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Slátanina, která se kupodivu dobře četla. Ale těch nelogičností! Např. bohatá rodina má chuchvalce prachu pod postelí? Dvě ženské měly problém posunout postel, sama Andrea to zvládala hravě a určitě i pravidelně? Co ta sebevražda v lese? Sama Erika jde do domu, který nemá žádné zabezpečení, odemkne si pouze klíčem? A vrah na ni víceméně čeká? Kolik lidí vědělo o vraždách? Vypůjčím si větu od Kinga: "Tajemství udrží dva lidé jen v případě, kdy jeden z nich je mrtvý". Závěr jak z akčního filmu.