Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4 5707 1529

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Dalgiona
06.01.2024 5 z 5

I tato kniha se mi líbila i když mám pocit, že je nějak čtu pozpátku, ale vůbec mi to nevadí. Možná i naopak. Tato kniha byla opravdu nejen čtivá, ale napsaná tak, že jsem fakt až do konce netušila, kdo by to mohl být. To bylo super. Vlastně ani nevím, u které knihy se mi stalo, že jsem nevěděla kdo je vrah. Čtenářkám a čtenářů detektivek mohu jen a jen doporučit. Hezké počteníčko

lexikon_tf
04.01.2024 5 z 5

Moje úplně první kniha od autora a moc se mi líbila! Rozhodně si přečtu i další díly této série, tedy mám co dohánět!

V jednom londýnském parku je pod ledem v jezírku nalezeno mrtvé tělo mladé dívky. Vyšetřování je svěřeno nové inspektorce Erice Fosterové, která přijíždí jako posila do Londýna. Erika má za sebou poslední případ, který skončil tragicky a při němž také zahynul její manžel. Erika se tak musí vyrovnávat s vlastní čerstvou bolavou vzpomínkou a zároveň se pustit do honu na vraha mladé dívky, jelikož padouch je vždy o krok napřed, jak už to tak bývá, abychom byli pěkně napnutí.

Mrtvá dívka ze zamrzlého jezírka byla dcerou místního vlivného sira, tudíž je žádoucí kolem jeho rodiny našlapovat po špičkách, což se však Erice moc nedaří. Navíc se objevila souvislost se třemi mrtvými prostitutkami z minulosti a evidentně je Erika na správné stopě, protože začíná být v ohrožení i ona sama.

Stupňující se napětí a pěkně vykreslené charaktery postav, čtivé, svižné, se zajímavou zápletkou. Za mě velké doporučení, i když jsem asi poslední, kdo se s autorovou tvorbou setkal teprve teď - ale aspoň vím, že se můžu těšit na pěkné čtení dalších dílů!

knihomolka27
27.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Celá moje recenze dostupná na : https://b00kl4ady.blogspot.com/

michaela.97
01.12.2023 4 z 5

* audioknížka * Knížka bravurně načtená – to mě bavilo moc a i samotný děj. Bylo to napínavé, a i když jsem tak nějak od začátku tušila, kdo by v tom mohl mít prsty, těch podezřelých bylo víc a to se mi líbilo! Jasně, nebylo to bůhvíjak originální krimi, ale vlastně jsem si u toho dokázala i odpočinout. Už se těším, až se dostanu k pokračování.

JamesCZE
23.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Moc dobře se to četlo, bavila mě jak zápletka, tak vlastně i kritika společenských poměrů ve Velké Británii. Přišlo mi, že autor až moc na sílu tlačil do hlavních postav Slováky a Čechy - oběti jsou z ČR, Slovenska a východní Evropy (to se dá pochopit), vyšetřovatelka je ale původem ze Slovenska, matka zavražděné taky (a ta ihned poznává, že je vyšetřovatelka ze Slovenska), záporák jede na rozlučku se svobodou známého do Prahy a podobně. To mi už přišlo přitažené za vlasy. Proto hvězdička dolů. Jinak moc pěkné zahájení série.

L.Helena
08.11.2023 4 z 5

Audiokniha
Mám přečtenou již celou tuto sérii, jen první díl mi chyběl. Zpočátku mně to přišlo hodně rozvleklé, pak už jsem se zaposlouchala, i když některá místa byla zbytečně natahovaná. Ale jo, nakonec docela dobré, a aspoň jsem se dozvěděla, jak to všechno začalo.

snimcibdim
04.11.2023 2 z 5

Ryzí maistreamovka. Poutavé "kulisy", inspektorka nenadchne neurazí, a aby bylo její pseudovyšetřování dramatičtější, tak jí práci komplikuje nevstřícný nadřízený - dnes už klasické klišé žánru. Co hodnotím kladně je to, že tentokrát tu je alespoň nějaký tým a ne že se hlavní postava potuluje sama s parťákem a o viníka zakopne díky náhodě a samozřejmě nevšední intuici. Jelikož už Bryndzu znám, věděla jsem do čeho jdu, i když ten masivní productplacement a místy úplně zbytečné nedůležité popisy působící jako když člověk našlehává počet znaků mě krkali i tentoktát.

mila2411
31.10.2023 4 z 5

Naprosto upřímně přiznávám, že mě k autorovi přivedlo jen to, že to je audiokniha načtená Martinem Stránským. No a vyplatilo se. Dal jsem následně všech 11 knih, které dosud RB napsal. První Erika je taková britská klasika, okořeněná kriminalistikou zo Slovenska s neveselým životním příběhem. Celé to funguje, je to svižné a v rámci možností originální.

ZuzkaPapežová
21.10.2023 2 z 5

Moje první od autora.
Pro mne napsané svižnou čtivou formou, ale občas zbytečná vata. První polovina knihy mne bavila více. Potom to šlo do ztracena a vyřešení takové nahodilé.

Barbievitko
17.10.2023 4 z 5

Moje první Bryndzovka, výborně se čte. Vyhovuje mi rozdělení na kratší kapitoly. Příběh je napínavý, ale konec mě úplně nenadchnul. I tak za mě 4*.

Rosana
07.10.2023 4 z 5

Moje první kniha od R. Bryndzy. Myslím, že tato kniha by mohla mít poloviční počet stran. Prostě britští autoři píší rozvláčně. Nicméně byla čtivá. A jak píše jedna komentující níže, stejně jako jí, i mně vadilo neustálé opakování pojmů detektiv šéfinspektor, superintendant aj. pořád dokola. V určitých situacích mi ta Erika lezla svým chováním na nervy. Místy jsem se pozastavila nad ne zrovna ideálně postavenou českou větou (zřejmě vina překládajícího či korektury). I tak si ale časem přečtu další knihu z této série.

ReziEngli
04.10.2023 4 z 5

#audiokniha - Po letech jsem se vrátila s Erice Fosterové, a opět jsem si to užila. Navíc jsem zvolila audioknižní podobu, kterou namluvil Martin Stránský. Naprosto skvělá kombinace, rozhodně doporučuji to v audiu aspoň zkusit :-) Jinak co se týče příběhu, bavil mě, a hodně. Robert Bryndza umí psát! Sice jsem tam viděla trošku podobnosti s Kim Stoneovou od Angely Marsons, ale dá se to odpustit (nejsem si teď jistá, která kniha vyšla dřív - jestli Dívka v ledu od Bryndzy nebo Němý křik od Marsons). Ale začínám si docela uvědomovat, že detektivky s hlavní hrdinkou-ženou mě fakt baví :) Konec Dívky v ledu byl trošku "uspěchaný" a urychlený, ale jinak jsem si celý příběh fakt užila.

cerseyi
01.10.2023 5 z 5

Hodně dobré krimi. Doporučuju.

Radka1911
06.09.2023 5 z 5

Perfektní, napínavá detektivka se sympatickou vyšetřovatelkou. Ač má skoro 450 stránek, je nesmírně čtivá. Rozhodně si přečtu i další díly.

Hkk935
30.08.2023 4 z 5

Trochu přemlouvání to dalo, ale nebylo to špatné nakonec, vraha jsem netipla, takže určitě velké plus, konec byl velmi napínavý. Musím říct, že ač na jednu stranu je mi Eriky líto, na druhé straně je neuvěřitelně paličatá až protivná, tohle její postavě prostě nevěřím (hlavou proti metrové zdi a pořád to dává). Určitě se mi líbila víc série Kate Marshallová, asi mi byla sympatičtější. Knížka ovšem stojí za přečtení, takže se těším na další díl.

Zemlja
28.08.2023 1 z 5

Začala jsem číst, v češtině, a kvůli pro mě neobratnému vyjadřování jsem odložila k ledu.

sweeney
21.08.2023 5 z 5

První mnou přečtený případ Eriky Fosterove a naprostá paráda :) Napínavé od začátku do konce, překvapivý konec, co víc si přát. Erika si s sebou z minulosti nese traumatickou událost a i přes to, nebo právě proto, se usilovně snaží zjednat spravedlnost. Doporučuji :)

PitoR
17.08.2023 5 z 5

Chyť ma, ak to dokážeš!
"Prvá lekcia zo života vládnucej triedy je - držať hubu pekne zatvorenú. Alebo vám ju niekto zavrie za vás, a navždy."

Prvá kniha zo série Erika Fosterová; detektívnych príbehov z pera anglického autora Roberta Bryndzu...

"Všade sa deje veľa hrozných vecí a mne pripadá, že jediná vec, ktorá mi pomôže sa so všetkým vyrovnať, je práca. Pokúsiť sa ten svet trochu zmeniť."

Bez nejakej omáčky okolo - veľmi zaujímavé. Šéfinšpektor Erika Fosterová je Slovenka, z Nitry. Za tú odvahu a odhodlanie popasovať sa so skostnateným systémom Britského impéria jej dávam absolutórium.

"Nerobte to, čo v tejto krajine robíme každý deň, keď rozdeľujeme do spoločenských tried. Všetky obete sú si rovné a všetky si z našej strany zaslúžia rovnakú pozornosť."

"Jedna z vecí, ktorou na Británii opovrhovala, bol jej systém spoločenských tried."

...a teším sa na ďalšie diely.

jarda155
08.08.2023 4 z 5

Příběh dobrý, popis prostředí a postavy také v pohodě.
Postupné vylučování podezřelých.
Zasloužilo by si to trochu lepší navedení do koncovky, než vybitý telefon elitní vyšetřovatelky, která jezdí neustále autem.
Závěr napínavý.(pokud nevíte, že jsou další díly :), ale to není problém autora.)

Airelle
06.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Na červenec jste mi ve výzvě #ctemezapraseneknihysrenulkou16 vybrali na čtení Dívku v ledu. Tentokrát jsem měla náladu na thriller, a tak jste mi mohli vybrat hned ze tří thrillerů. Co jede tahle výzva, tak jsem si dokázala přečíst už tolik zaprášených knih, někdy sáhnu i po těch, co jste mi zrovna nevybrali, jako naposledy po Poslední aristokratce nebo po sérii od Chrise Cartera.

Dívka v ledu se ke mně dostala vlastně náhodou, při mém objednání knih z vintedu se mě prodávající zeptala, jestli bych za jedno poštovné a za pakatel nechtěla i knihy od Roberta Bryndzy, a já je neodmítla.

Už jsem si myslela, že tentokrát výzvu ani nestihnu, ale nakonec jsem se do ní přeci jen pustila a za 3 dny jí zhltla jako malinu.

Jedná se o jeden z naprosto skvělých detektivních thrillerů a já si vyšetřovatelku Eriku ihned oblíbila. Líbí se mi, jak se s ničím ne***e a jak si stojí za svojí vyšetřovací verzí, i přestože musí bojovat proti svému vedení, politickým zásahům a je několikrát z případu odvolána.

V krimithrillerech vždycky ocením, když neuhádnu, kdo je vrah, a tady jsem opravdu až do konce nevěděla. Tipovala jsem úplně někoho jiného.