Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.32826

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

The Girl in the Ice (2016)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Cosmopolis

Kniha Dívka v ledu

Marosusu
včera

Prvá kniha od autora a je to môj šálok kávy ;-) teším sa na ďalšie :-)

Dreisii
předevčírem

Moje první kniha od tohoto autora a určitě není poslední!
Super detektivka která vás nenechá dokud jí nedočtete.Můžu jenom doporučit :)

HankaHail
předevčírem

Z knihy mám rozporuplné pocity. Po prologu a prvních pár kapitolách, jsem chtěla knihu zavřít a už se k ní nevrátit. Po začátku jsem se do knihy začetla a už se to četlo dobře. Neustálé oslovování policistů celými jejich hodnostmi, nepodporující vedení a mě celkem štvalo. Vraha jsem dopředu neuhodla, ale nebyl to extra šok. Kniha byla čtivá, ale neměla takový wow efekt jaký jsem čekala a po dalším dílu nesáhnu.

saez
předevčírem

Měla jsem trochu problém se začíst, ale nakonec dostal děj spád. Líbily se mi krátké kapitoly, ale úplně odvázaná jsem z knihy nebyla. Další vyšetřovatel s poraněnou duší. Uvidím, jak bude vypadat další díl.

Kate72

Detektivky moc nečtu, ale opět mě zlákalo kladné hodnocení knížky a tak jsem to riskla. A jsem ráda, líbila se my, určitě si přečtu i další serie.

Opatov

Erika, inspektorka puvodem ze Slovenska vysetruje v Londyne vrazdy. Myslim, ze si ziskala obrovsky okruh ctenaru. Rozhodne k tomu nemalou merou prispela hezka obalka. Urcite zdarila serie, i kdyz ja asi zustanu u Miniera. Libi se mi, ze kniha ma spad.

Enny06

Super detektivka. Těším se na další díl.

marimari

Další čtivá a napínavá kniha mladého autora. Jenom doufám, že nebude chrlit jednu za druhou, aby se nesnižovala kvalita.
Každý autor má svůj nezaměnitelný styl a někdy méně znamená více. Jsem zvědavá na novinku- Smrtící tajnosti.

ajasin

Tak i já jsem se konečné propracovala k tomuto autorovi. Muselo na to jednou dojít neb detektivky jsou můj oblíbený žánr.
Kniha je to fakt dobrá. Slušná zápletka, děj osýpá a nenechá vás oddechnout. Hlavní postava vyšetřovatelky je výborně vymyšlena. Je objasněna její minulost a tím je asi dané, že v budoucnosti bude práce hlavní náplní jejího života. Jen ty přehnaně akční konce nejsou úplně dle mého gusta.
Ale abych to shrnula. Pro vyznavače žánru je to hodně dobrá kniha. Nic víc, nic míň. Na další se rozhodně chystám.

Teď, když mám psát komentář, tak mi z nějakého záhadného důvodu (skoro) došla slova ;-). Od autora to je moje první kniha a byla jsem s ní opravdu moc spokojená. Čte se sama, je dobře napsaná a příběh napínavý. Erika mi sice zrovna nijak zvlášť sympatická nebyla, ale časem jsem si na ni zvykla. Konec je překvapivý a jedna velká jízda! Za sebe knihu určitě doporučuji a budu se těšit na další případ :-).

LivN

Dívku v ledu jsem četla jako druhou v pořadí. Samozřejmě to byla zase jízda!!! Vrah byl odhalen až na konci i když bylo v knize pár kapitol z jeho pohledu nebylo řečeno kdo to je a tím to bylo napínavé. Čtenář mohl hádat kdo je vrah a výsledek mě šokoval!!! Kniha se četla sama. Bryndza to prostě umí tak dobře napsat, že se nemůžete od knihy odtrhnout... Jen tak dál těším se na další díly...

oskarka

Nechala jsem se zlákat všeobecným nadšením a popravdě nechápu, proč je tato kniha tak úspěšná. Tím pádem nemám potřebu číst další díly. Co se mi na knížce líbilo, byly krátké kapitoly. Za mně podprůměr.

Davelka

Libila se.

Lucieda

Bohužel vůbec nesdílím všeobecné nadšení z této knihy. Za mne slabý průměr.

ina77

Po počátečních rozpacích,bomba!

klikas

Laciná kriminální limonáda plné klišé bublinek, od jejíhož brčka jsem se ovšem odtrhnul až po úplném jejím vypití,.. Na což nejsem hrdý. Ale zahnala žízeň :)

stesa

I když je Dívka v ledu první knihou celé série, já ji přečetla jako v pořadí třetí knihu od Bryndzy. Hodnotím pěti hvězdičkami stejně jako u všech předcházejících knih ze série, protože Bryndza prostě umí. Příběh je opět velmi dobře napsaný a napínavý. Oproti ostatním knížkám bych možná vytkla trochu nesrozumitelné vyšetřování, kdy se Erika Fosterová většinu příběhu neměla čeho chytit a pak se najednou během pár stránek v okamžiku rozuzlilo úplně všechno, aniž by autor nějak blíže vysvětlil, jak a proč k vraždám došlo, což mě chvílemi trochu mátlo a potřebovala bych možná opakovanou četbu, aby mi všechny dílky skládačky zapadly na své místo. Jinak ale bravo!

hana4834

Dobra detektivka určitě si přečtu další pokračování

alexis818

Hezká krimi,myslím ,že si nenechám ujít ani ostatní díly.

ivoiro

Kniha to byla zajímavá. Určitě si přečtu i další díly.

amenufus

Když mě už trochu irituje Nesbovský styl vyšetřovatele, co si vlastně dělá co chce... Na zadek jsem se z knížky neposadila, takový mírný nadprůměr

ToInfinity.cz

Podvědomě jsem se této knize asi vyhýbala. Jednu dobu byla prostě všude. Kam se člověk podíval, tam tahle modrá obálka. Lidé z reklamy asi udělali dobrou práci. Ovšem nutno říct, že skvělou práci odvedl i autor. Ta kniha je prostě dobrá! Hned po přečtení jsem si v knihovně zarezervovala Noční lov. Neuvěřitelně mi sedl styl jakým je napsaná, prostředí Londýna - o tom ani nemluvě a vyšetřovatelé Peterson a Moosová? Bravo! Abych ale jen nevynášela do oblak, tak paradoxně mě úplně nezaujala hlavní postava Eriky Fosterové ????. Nedokážu říct proč, ale chvílema mi až vadila. Možná, že se ale v dalším díle skamarádíme ????. Takže na závěr rada, pro ty, kteří ještě nečetli: "Čtěte Bryndzu!"

Jitulevrtule

Bestseller? Tak to vůbec nechápu...
Ano, knížka je čtivá, napínavá, za víkend máte hotovo....Ale...Většina hlavních postav, včetně policistů, je vylíčena tak, že jsou Vám prakticky protivní, na stanici vládne chaos o moc, což v půlce už dost otravuje. Závěr dle mě končí náhle, jak už tady někdo psal prakticky bez vysvětlení jak k hlavní vraždě došlo (respektive jak se dostala pod led) a z jakého důvodu všechny vraždy probíhaly... Ke konci se vytratí už i rýpavý Sparks. Příběh obsahuje i pár stran z pohledu pachatele, což je fajn, ale téhle knížce spíš škodí, protože v nich není žádná pravidelnost.
Řekla bych spíše průměr....

Emsice

Kniha je zajímavá,napínavá a velmi obdivuju hlavní hrdinku,že se nevzdává a i přes překážky si jde za svým.

Anita86

Někdo zde psal, že v půlce de dozvíme vraha. Nemyslím si, bylo to až tak 20stran před koncem. Za mě to bylo super. A ta změna, že vrah si chodí kolem vyšetřovatele, je super. Četla jsem kridaka, jádrové panák, ale tohle se mi četlo nejlépe. Jdu na další.

DanielaBel

Právě dočteno a hned otevírám další díl ????

Miruš

Napínavé, strhující, čteš a čteš až dočteš.... no a pak se těšíš na další

Iren80

Doporučuji. Obecně nemám s knihy s titulem bestseller dobrou zkušenost, ale tato kniha mě zaujala hned o začátku. Určitě si přečtu další díly.

Dobby758

Napínavé...

yogaboy

Jo tak docetl jsem to .. ale jen kvuli tomu, ze jsem za to dal penize. .. Blbe jsem nalitnul na BESTSELLER ... na letisti ... 15 regalu jen tehle knizky ... v letadle 2 lidi v ruce tuhle knihu a tak jsem si rikal ... prece kdyz to ctou davy tak to bude dobry ... koupim si to taky .... jemine ... to sem si dal ... blbustka typu 50 odstinu sedi ... taky to cetl v jednu dobu kazdy ale docist to dalo velke sebezapreni ... bohuzel zase se mi ukazalo co ctou masy .. neni pro me ... pro nas ostatni je tu murakami a knizky odeonu apod.

detektivky pro ženy

Robert Bryndza