Alibi

Alibi https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3362/alibi-3362.jpg 3 3 1

Inspektor West série

< 39. díl

Policisté jsou stále přepracovaní a žijí pod tlakem, stále se trápí zklamáním z toho, že darebáci spíše unikají spravedlnosti, než aby došli zaslouženého trestu... Ani West není výjimkou, přestože počet jím úspěšně vyřešených případů převyšuje průměr. K tomu ho ještě zatěžuje péče a starost o rodinu. Jeho věrnou milující Janet čím dál více unavuje osamělý život a jejich starší syn Martin se chystá opustit domov. Potom se West dopustí téměř osudového omylu. Zdá se, že se jedná skoro o banální záležitost - urazí totiž svědkyni, která podle svých vlastních slov sama za mnoho nestojí - Westova profesní kariéra je tím však vážně ohrožena a ironií osudu mu málem spadne do klína finanční částka, o jaké se počestnému poldovi nikdy ani nesnilo. V Alibi se dozvíte, jak West tomu všemu odolá, jak překoná překážky a jak odhalí rafinované spiknutí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Tamtam

Alibi for Inspector West , 1971

soukroma
17.03.2022 3 z 5

Jakkoli nakladatelé této knihy na autora pějí ohromnou chválu, včetně (dle mého poněkud pochybného) oceňování, že napsal asi 600 knih (až 24 knih za rok!), pod nesčíslně pseudonymy, přeci jen jsou pro mne dnes už hodně zastaralé.
Tahle je padesát let stará: není vlastně nemoderní (např. skupinový sex), je v ní mnoho násilí, zkorumpovanosti, ale nesedí mi ten styl včetně značného podílu z pouhých 164 stran o superintendatově rodinných poměrech.
A krom toho, nakladatel se tedy nevyznamenal, když se dopustil tolika hrubek v interpunkci, především absurdního absolutního neoddělování vedlejších vět.