Žena s mateřským znaménkem

Žena s mateřským znaménkem https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199531/mid_zena-s-materskym-znamenkem-rRj-199531.jpg 4 164 39

Inspektor Van Veeteren série

Dva muži jsou mrtví. Zemřeli stejným, brutálním způsobem. Oba byli zasaženi čtyřmi výstřely – dvěma do břicha a dvěma do hrudi. Není pochyb o tom, že v obou případech jde o stejného pachatele, ale inspektor Van Veeteren a jeho lidé tápou ve tmě. Pak se ukáže, že ti dva mrtví před třiceti lety společně prošli důstojnickými zkouškami v armádě. A také se objeví jedna krásná mladá žena. Van Veeterenovi postupně dochází, že v nebezpečí jsou i bývalí přátelé zabitých mužů. Dokáže však zabránit dalším vraždám?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Kvinna med födelsemärke , 1996

SilvieSisinka
SilvieSisinka
19.07.2018 4 z 5

Pohodová detektivka :-)

000nugatovej
000nugatovej
16.06.2018 3 z 5

" ... už se sám o sebe vůbec nebojím. Jenom o ostatní. O společnost. O budoucnost. O život?" (str. 198) Tímhle postojem se Nesserův detektiv Van Veeterem ani moc nevymyká detektivům jiných severských autorů. A možná ani tím, jak využívá své intuice. Popis toho, jak mu ta intuice naskakuje, je zajímavý. Ale je tu i povedený název. Jeho význam vám docvakne až ke konci knihy.

martinhk
martinhk
14.06.2018 4 z 5

Dobře napsaná kniha, četla se svižně a příběh celkem utíkal. Na můj vkus byla celý děj lehce předvídatelný a chybělo víc napětí. Každopádně mi Van Veeteren byl sympatický a dám mu ještě šanci.

Petuleke
Petuleke
28.01.2018 5 z 5

Dobrá knížka na dlouhý zimní večer, děj čtenáře pohltí.

Živa23
Živa23
03.11.2017 5 z 5

Úchvatná. Hrdinka mi sedla. Napínavá kniha.

Zuzvil
Zuzvil
06.10.2017 3 z 5

Za mě 3,5 hvězdičky. Zajímavá severská detektivka, trošku jiného rázu, než její "kolegyně", protože vraha už víceméně známe hned na začátku, ale v knize samotné se postupně rozmotává příběh a až úúúplně na konci zjistíme důvod. Co bylo trošku náročné byly jména, je tam opravdu pěkná řada vyšetřovatelů, intendantů, komisařů a nevím čeho ještě. Jména se mi značně pletla, ale nijak to neztrácí na příjemnosti příběhu. Mě hlavně v knize oslovilo, že mi přišla jako taková klasická detektivka s moderními prvky ;-)

verunmerun
verunmerun
27.07.2017 3 z 5

První polovinou jsem se trochu prokousávala, ale ta druhá mi to moc dobře vynahradila. Napínavý příběh, ačkoli vrah je známý od první věty.

rekon
rekon
12.04.2017 5 z 5

Za mě výborná detektivka. Takový styl mi sedí, mělo to spád, závěr byl pro mě nečekaný, ale hrdinku chápu, uzavřel se tím celý kruh.

marek1278
marek1278
02.01.2017 4 z 5

Další případ jako stvořený pro Van Veeterena - perfektní oddychová detektivka. Těším se na další díly

kanitsuj
kanitsuj
03.08.2016 4 z 5

Jednoduché a čtivé, zpočátku trochu nudné, neboť víme, kdo je vrah, jen nevíme, proč to udělal. Románu nelze upřít několik nečekaných dějových zvratů a velmi příjemným a osvěžujícím zpestřením je též ironický humor hlavní postavy detektiva Van Veeterena:-)

tomai
tomai
17.02.2016 4 z 5

Velmi dobrá kniha, oddechové čtení proložené vtipem. Přečteno za pár dní.

vysypanel
vysypanel
17.11.2015

Výborná oddechovka. Hodně vtipných komentářů a myšlenek. Napsáno s lehkostí. Absolutně mi nevadilo, že je znám vrah. Naopak.

chanahd
chanahd
10.10.2015 2 z 5

Tato kniha byla dle mého mínění zatím snad nejslabší z celé série.
Předem je znám vrah. A každý si asi sám i předem domyslí, jaký byl důvod, proč byl někdo střelen do rozkroku. Překvapení se tedy vlastně žádné nekoná...

Evik30
Evik30
17.08.2015 4 z 5

Tato kniha tak trochu připomína inspektora Colomba. Už na začátku víme vraha a postupně se propracováváme dějem. Příliš mnoho postav, děj je rozvláčný. Spíše pro čtenáře klasických detektivek.

konicekbily
konicekbily
27.07.2015 5 z 5

Tato krimi se autorovi povedla, je to vyvážené čtení, moc se mi líbila.

IlonaIlona
IlonaIlona
12.05.2015 3 z 5

Mě zklamala. Znám vraha a ještě jsou tam ty etnické skupiny ......... příliš sociologických keců a moralizování

malen
malen
26.09.2014 3 z 5

Mám raději detektivky, kde člověk předem neví, kdo je vrah, tak mi to tak klasické nepřipadalo. Ale číst se to dalo

šipek
šipek
11.08.2014 4 z 5

Tak klasická detektivka na můj vkus moc jmen.

Maragad
Maragad
26.06.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, sice to není druh krimi, kde byste kvůli míře napětí nemohli dýchat, ale je to případ se zajímavou zápletkou, kterou doprovází zvraty, je plná do detailů propracovaných postav a má sympatického hlavního hrdinu. I přesto, že míra napětí není tak vysoká, rozhodně to neznamená, že zde napětí chybí úplně. Knihu rozhodně nebudete moci odložit, dokud ji nedočtete až do konce. Ženu s mateřským znaménkem doporučuji hlavně milovníkům klasických detektivek.

Håkan Nesser
švédská, 1950
2015  77%Muž bez psa
2012  71%Síť
2016  74%Dívka, která nikomu nechyběla
2013  70%Hlavolam
2013  72%Čtvrtá oběť

Kniha Žena s mateřským znaménkem je v