Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15070/tma-15070.jpg 4 21 3

Inspektor Rebus série

Román o inspektoru Rebusovi Další z řady případů ze skotského Edinburghu, který řeší svérázný inspektor Rebus. Inspektor Rebus je jmenován do Parlamentního výboru pro bezpečnost a při prohlídce budovy budoucího Skotského parlamentu je nalezena dvacet let stará mrtvola. Několik dní poté je zavražděn labourististický politik a člen významné skotské rodiny a objevena mrtvola bezdomovce, který jak se ukáže, je bohatý bývalý obchodník s nemovitostmi. Na první pohled se zdá, že vraždy nemají žádnou spojitost. Inspektor však začíná tušit nebezpečné souvislosti. Musí čelit nejen tlaku nadřízených, ale vyrovnat se s odlišnými vyšetřovacími metodami mladého kolegy. Pomalu rozplétá složitý případ, který započal v 80. letech nekalými obchody s pozemky, nemovistostmi a korupcí v nejvyšších politických kruzích. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Set in darkness , 2000

Robodruh
16.08.2023 4 z 5

Opět poctivá deketivka, kde příběh dokreslují mini-příběhy jednotlivých postav. Ani tentokrát nechybí poněkud ponurá skotská atmosféra, pro kterou mám Rankinovy knížky ráda.

Pítrs85
28.04.2022 4 z 5

Další skvělý Rebus. Ze začátku jsem si myslel, že to Rankin tentokráte tak trochu překombinoval, spousta postav, až moc doslovný popis vyšetřování, možná lehce natahovaný děj... Ale po dočtení knihy to všechno do sebe krásně zapadlo, plus ten velice dobrý závěr. Je skoro až neuvěřitelné, jak dokáže být autor i pojedenácté, vlastně se (skoro) stejnými postavami nebo se stejným prostředím (můj milovaný Edinburgh), pořád zábavný a čtivý. Sláinte, Johne!

RSR
15.03.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila, jako většina Rankinových knih. Čtivé, pěkná linie děje, dobře popsány charakteristiky jednotlivých postav, místy vtipné dialogy. Tomu, kdo má rád detektivní romány, můžu jen doporučit.

Ian Rankin
britská, 1960