Inspektor Prevít

Inspektor Prevít https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379929/bmid_inspektor-previt-wgL-379929.jpg 4 406 144

Inspektor Prevít série

Timothy Prévit není někým, kdo by oslňoval své okolí. Není oblíben doma ani v zaměstnání. Jeho nadřízení ze 17. newyorského policejního okrsku by se ho rádi zbavili, ale to není dost dobře možné, protože má nejvyšší procento objasněných případů. Nemá rád zbraně, ale když je třeba, dokáže svého protivníka zabít tím, co je zrovna po ruce. Svérázným způsobem přispěje k bleskovému dopadení bankovních lůpičů a sebevrahovi nabídne, že s ním vyskočí z okna. Tajemná Elen Summersetová ho přesvědčí, že selhání při sexuálních středách s jeho ženou mají příčinu někde jinde. To však ještě Timothy neví, když se Elen zmocní jeho kormidla, do jakých vod se ho chystá zavést.... celý text

Katy_vKnihách
předevčírem 4 z 5

Něco mezi inspektorem Clouseau a Jamesem Bondem. I když tito dva pánové jsou mi značně sympatičtější, než byl hrdina Prévit. Nebylo to špatné, trocha svérázného policejního humoru. Rozhodně se tomu nedá upřít originalita. Už jen jeho způsoby vyšetřování stojí za přečtení. Ale i případy samotné byli dost dobře vymyšlené. Nečekejte šablonovitou detektivku, ani úplně humorný příběh. Je to něco mezi tím, ale četlo se to velmi dobře.

tereza1964
19.04.2024 4 z 5

Zajímavá, neotřelá detektivka a to jsem jich už přečetla hodně. Pokud si chcete přečíst úplně jiný styl krimi příběhů ,než jsou obvyklé, u této knihy neuděláte chybu,

uzivatel6305
15.04.2024 4 z 5

Tak tohle mě opravdu pobavilo. Je tam humor, napětí, legrační i vážné situace, rodinné problémy, vše je perfektně popsané, prostě to je takové lidské a ze života. Zpočátku jsem si nebyla jistá a dokonce jsem i přestala číst, nemohla jsem se nějak soustředit, ale zkusila jsem to ještě jednou a moc mile mě to překvapilo. Řekla bych, že je to takový mužský styl, chlapům se to prostě musí líbit, ale i ženským se smyslem pro humor. Trochu mi to něčím připomnělo Petera Maye, nebo možná Dokonalé, ale není to tak brutální. Překvapil mě ten děj, který se odehrává v New Yorku a s jakou samozřejmostí to pan Niedl napsal. Výborné. Není to náročné čtení, ale humorné, milé a originální. Doporučuji. Jdu na další díl.

IVANA0123
14.04.2024 4 z 5

Bavila jsem se. Netradiční detektiv, netradiční vyšetřování a tak specifický humor. První kapitolu jsem přemýšlela , jestli pokračovat, a pak jsem tomu podivínovi začala fandit. Ten trochu chlapský ironizujicí humor mi nakonec sedl a já se občas smála i nahlas. Sice to nebylo, na co jsem zvyklá, ale jako detektivní oddechovka to nebylo špatné. Asi ten styl nesedne každému, ale zkuste dát Prévitovi alespoň šanci. 4*
(4/24)

Claire2
20.03.2024 odpad!

Posloucháno jako audiokniha.
Čte Jakub Saic a to knize pomáhá. Autor umí vyprávět příběh. To nakonec ukázal i ve svých jiných knihách. Bohužel, ale jeho humor je zastaralý jako z osmdesátek, takový laciný. Jelikož kniha o Prévitovi je postavena hlavně na rádoby humoru a jinou přidanou hodnotu nemá, tak za mě je to hodně slabé, tak na jednu hvězdu.

Lka
05.03.2024 3 z 5

Audiokniha :
Moje první kniha autora. Poslech byl výborný. Ale kniha mě nějak nezaujala.
Souhlasím s komentářem Nikusha : žádný ucelený příběh, přeskakování a na humor jsem si zvykla až ke konci knihy. Po této knize jsem sáhla díky vysokému hodnocení. Ještě zvážím, jestli se vrhnu na další díl.

faba
23.01.2024 4 z 5

Jak napsala Schamila. Bezva počteníčko! Už dlouho jsem se tak nahlas nesmál jako u této ,,detektivky", ve které ani nejde o nějaké případy, jako spíše o to jak dopadnou, a jak je Prevít ,,vyřeší". A že to jsou řešení pěkného prevíta :-)
A protože už vím, že jsou další dvě pokračování, tak se na ně těším, ale zároveň si je šetřím.
Je to moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední.
To slibuji!

wooloong
17.01.2024 5 z 5

Jeden svérázný inspektor a jeho životní peripetie doplněné několika kriminálními případy. Mně tenhle styl humoru docela sednul a pobavila jsem se. Zkusím další knihy autora.

Johny_H.
06.12.2023 5 z 5

Ano opakuji se, ale je až neuvěřitelné jak poutavě dokáže tento autor psát. Jeho propojení soukromého života, akce a vyšetřování je naprosto parádní. Vše je perfektně načasované a má to správné tempo, které vás vtáhne do děje a nepustí. Zkrátka není co vytknout.

Janadvorackova
26.11.2023 4 z 5

Detektiv vtipálek, ale dějí se mu věci, které srandovní fakt nejsou.
Začne to podivným pokusem o znásilnění dámy v letech :), abych byla korektní. Mluví se o ní poněkud nevybíravě, ale za to ona nemůže. Ona ale může za počátek jeho trablů. Pak už se jenom veze na takové divné vlně průšvihů, ale dokáže v tom výborně chodit, brodit se, bruslit :).

Kanimůra2
11.10.2023 5 z 5

Omylem jsem přečetla v obráceném pořadí. To znamená, že tento díl jsem četla jako druhý. A protože už jsem věděla, co mě čeká, znovu mě to pobavilo.
Myslím, že je třeba podívat se na knihu s nadhledem. Ne jako na drsnou detektivku nebo psychodrama. Je to prostě legrace. Pro mě nové a zábavné

DominaCZ
30.09.2023 odpad!

Trapný

pip11
15.09.2023 4 z 5

Nedokázala jsem se hned do příběhu začíst, v úvodu to bylo takové ploché. Příběh je z policejního prostředí, ale detektivka to nebyla a humorné bych to asi moc nenazvala, možná občas úsměvné. Na plný počet to nebylo, dávám necelé 4*.

malýčtenář
10.09.2023 5 z 5

Už jen samotný autor je zárukou kvality a opět dokázal, že i detektivka může být psaná s humorem a nadhledem. Velmi jsem se opět pobavila na účet hlavního hrdiny. Těším se na další díly,

ydnac
25.08.2023 5 z 5

INSPEKTOR PRÉVIT JE SAMOSTATNÁ JEDNOTKA :-)

Tahle knížka je vlastně takový úvod do jeho života, jeho trablů, komických situací a svérázně vyřešených případů :-).
Prévita jeho kolegového považují za blba, ale on je chytrý, občas se zamyslí - čumí do blba (říkají kolegové), není moc družný, nemá rád zbraně a má svůj specifický humor :-).

UMÍ SI PORADIT :-)
"Nebude vám vadit, když si vás budeme nahrávat?" zeptal se.
"Nebude. Já už si vás totiž nahrávám." Prévit vytáhl ze šosu svůj diktafon."
"Jste se zbláznil? zasyčel na něj Greeber."
"To nevím. Na výsledek vyšetření ještě čekám."

MÁ ÚCTU K NADŘÍZENÝM :-)
"Díky za důvěru," odpověděl mu Prévit. "A teď všichni vypadněte z místa činu."
"Ovládejte se, " napomenul ho poručík Fowler.
"Pardon. Samozřejmě že kapitán Stonehouse a poručíci Butler a Fowler ODEJDOU, VYPADNOU ostatní :-).

ŠÉF SE S NÍM NENUDÍ :-)
"A pošli ho k psychologovi."
Stonehouse se zasmál.
"Řekl jsem snad něco obzvlášť povedeného?" zeptal se Achenberg.
"Možná, abychom ušetřili, že by se mohl Prévit vyšetřit sám. On totiž vystudoval psychologii."

JEHO PŘÁTELE UPŘEDNOSTŇUJÍ ZDRAVÍ ŽIVOT :-)
"Půjdu s tebou před dům, nadýchat se čerstvého vzduchu, než ti přijede taxi," prohlásil Jeff a zapálil si cigaretu.
"Tak proč si zapaluješ?"
"Aby mě ten čerstvej vzduch neporazil."

KOLEGOVÉ HO RÁDI POZORUJÍ :-)
"Podívej se už zase čumí, zatímco my tady makáme," šťouchl detektiv Kaminski do Ganze, svého parťáka.
"No my zrovna taky nemakáme, ale jinak máš pravdu.
Ta jeho duševní nepřítomnost, to nikdo jinej nedokáže.

Moc jsem se bavila :-)
Jenny46 děkuji :-)
Těším se na další díly :-)

Rade
03.08.2023

Asi nemám smysl pro humor. Nebo spíš nemám smysl pro humor označený jako oddechový. Nebo prostě nemám smysl pro tenhle humor...
Říkala jsem si dobře, humor přetrpím, holt není pro mě, ale ono mi to nefungovalo ani jako detektivka. Tahle knížka mě spíš deprimovala, nebyla jsem schopná ji souvisleji číst, přitom to byla jedna jediná knížka, kterou jsem měla s sebou na cesty.
Čtení šlo hodně ztuha, až jsem se zastavila u popisu provozování sexu (jinak to neumím nazvat) inspektora Prévita alias Prevíta s manželkou. Tam jsem definitivně skončila, pro mě to spíše než humorné, bylo depresivní, pokud bych někomu chtěla zkazit myšlenku na milování, není nad to si přečíst tuhle scénku... Knížku jsem odložila, raději jsem si před spaním četla kratičké krimi povídky z hotelové knihobudky. Prostinké, jednoduché, ale aspoň jsem se u toho netrápila.
Nedočetla jsem, hvězdičkami tedy nehodnotím.

kudrdlinka
22.07.2023 4 z 5

Musela jsem si na Prévita a hlavně humor, který se na mě valil skoro z každé věty, chvíli zvykat. Chtěla jsem knížku i odložit, ale nakonec jsem ji docela s chutí dočetla.

šipek
13.06.2023 5 z 5

Kniha napsaná s humorem a snad ani ne detektivka. Ze začátku jsem se nemohl do čtení nějak dost, ale čím více stránek jsem měl za sebou, tím jsem byl více a více nadšený. Prostě pohodové a veselé chvilky při čtení této knihy jsem prožíval. Ne každému čtenáři se tento styl psaní musí líbit , ale za mě plný počet hvězdiček.

ivoiro
27.05.2023 5 z 5

Krásná s humorem napsaná kniha pro chvíle oddechu. Prostě mě to bavilo. Jdu na druhý díl.

hanap
25.05.2023 4 z 5

Inspektor Prévit, pan autor se mně trefil do chuti po vtipné knize. Děkuji bylo pěkné počtení.