Dokonalý zločin

Dokonalý zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464125/bmid_dokonaly-zlocin-mfp-464125.jpg 4 724 169

Sebevražda, nebo dílo sériového vraha? Pátý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Mrtvola nalezená pod útesem. Žena s podřezanými žílami ve vaně. Muž zabitý elektrickým proudem. Série podivných sebevražd přivede vyšetřovatele Luca Callanacha a Avu Turnerovou k myšlence, že za činy se skrývá sériový vrah s mrazivou schopností zinscenovat místo neštěstí. Jak si vybírá své oběti a kdo další je na řadě? Zabiják s pokřivenou myslí získává s každým zmařeným životem víc sebevědomí a Luc ani Ava netuší, jak blízko kolem nich krouží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Crime , 2019

monte
15.10.2021 5 z 5

Dokonalý díl dokonalé série

Pája699
13.10.2021 4 z 5

Jednu hvězdičku prostě ubrat musím. Tento díl nebyl pro mě zase tak DOKONALÝ. Předchozí díl nastavil laťku hodně vysoko! Ava a Luc….to je kapitola sama pro sebe. Ráda bych je viděla spolu... buď ať je dá autorka dohromady, nebo ať jim najde někoho jiného do páru. Tohle natahování jak v seriálu Dallas mě upřímně začíná štvát a nudit a jsem z toho i vytočená :-D Konec velmi zajímavý a jsem zvědavá, jak tohle všechno dopadne a bude pokračovat….Prvního vraha jsem si tipla hned, jak se objevil na scéně. Druhý vrah by mě ani ve snu nenapadl. Z toho jsem byla překvapená. Jinak pokračování téhle úžasné série mohu jen doporučit!

85098211
05.10.2021 5 z 5

Tento (zatím poslední) případ s Lucem a Avou se mi líbil zase fakt strašně moc! :-) Knihu jsem vůbec nedokázala odložit a milovala jsem to jiskření mezi nimi. Sice uznávám, že se Ava částečně chovala jako zastydlá puberťačka a občas byla zralá na přesdržku, ale jinak byla zápletka skvěle vymyšlená a originální. Vraha jsem stejně jako naši vyšetřovatelé neodhalila ani náhodou, neměla jsem sebemenší podezření. Obětí je v knize docela dost a vraždy nejsou nic pro citlivější povahy. Autorka zde ale kromě toho rozvinula ještě jednu linku, která úzce souvisí s Lucovým osobním životem a kde dojde také k podezřelým úmrtím, za které je však zodpovědný někdo jiný... A závěr knihy je jedna velká jízda, protože - když už je v podstatě podezřelá osoba dopadená - celá situace se otočí o 180 stupňů a najednou je všechno úplně jinak...
Kniha si definitivně plný počet zaslouží, za sebe bych ještě chtěla dodat, že jsem si setkání s Lucem a Avou užila - a samozřejmě také pevně doufám, že se brzy dočkám/e dalšího případu ;-).

Hella
03.10.2021 3 z 5

Mám dva problémy: Jednak mi dělá potíže věřit Avě její postavu šéfinspektorky. Prostě nevím, něco mi tam do úplné věrohodnosti chybí. Navíc mi není zrovna sympatická. A pak - strašně mi vadí náhled její postavy na Luca. Chvíli jsou přece jen přátelé, chvíli se přitahují, pak ho staví do latě, pak je ublížená, pak zase něco.... Heršvec, tohle je jak červená knihovna a to se mi u thrillerů opravdu příčí.

katynka78
30.09.2021 4 z 5

U této série jsem trošku rozpačitá, ale patří k mým nejoblíbenějším a taky k těm, co určitě budu sledovat tak dlouho, dokud to autorka neuzavře.
Pátý díl je dílem, který jsem četla, předchozí díly jsem měla jako audioknihu. Musím říct, že se mi to četlo výborně, odsýpalo to, nemělo to hluchá místa a opravdu moc mě to bavilo.
Námět byl skvělý, ne teda šokující jak jindy, ale byl prostě výborně vymyšlený. A konečně jsem vraha uhodla dřív, než spisovatelka sama chtěla, takže jsem měla obrovskou radost!
V komentářích je to tak na půl, že někdo považuje tento díl za slabší, někdo za výborný. Řadím ho k těm lepším, ač autorka má někdy problémy s dechem v tom psaném slova smyslu. Vždy mi přijde jeden díl ok, druhý horší. Tento se mi líbil velice a to i proto, že tam byla ta romantická linka, u které jsem nemohla skoro ani mluvit. Na druhou stranu mě ale vyřešením této situace autorka naštvala, protože takto by se lidi ve skutečnosti nezachovali. Tady mi přišla Ava úplně mimo mísu a celé to pokazila.
Druhá část knihy (jak to tak vždy má, že tam jsou zároveň dva případy) taky nebyla špatná. Jen doufám, že tímto tuto kapitolu už opravdu uzavřela a už se s tím Luc vyrovná a nebude to extra řešit. Maximálně formou vzpomínek.

jInak fakt bezvadné čtení! Jen opravdu doporučuju, číst popořadě.

crazyjuan
28.09.2021 3 z 5

Tuhle sérii mám moc rád, o to víc mě mrzí, že tahle kniha už rozhodně nebyla TOP jako ty předchozí. Už je toho prostě moc, mám pocit, že autorka už sérii jen uměle natahuje. Pachatel byl víceméně jasný od začátku, vztah Luc a Ava už je trapně překombinovaný a celkově scénář pátrání pořád stejný. Takže pokud bude šestý díl, chtělo by to nějak parádně ukončit celou sérii a zkusit něco dalšího.

Mudry
27.09.2021 5 z 5

Dokonalá kniha a to už pátá v pořadí ...

surikata246
11.09.2021 5 z 5

Musím říct je to opravdu špičkové čtení. Měla jsem tak unavené oči, ale nemohla vůbec přestat. Veliká spokojenost a už se těším na další !

Šánka
07.09.2021 4 z 5

Budu tentokrát stručná, neboť je to již 5. díl a opakovala bych se. Bylo to super, skvělé a téměř dokonalé čtení (to jsem pro jistotu zopakovala :-)). A vím přesně, proč tentokrát tu pátou * nedám.
Jednoho pachatele jsem velmi brzy odhalila, to se mi často nestává a jsem i ráda, když se mi to nepovede a můžu být na závěr překvapená. Ale to by tak nevadilo. Jen na romantičku, se zvrhlými sklony ke čtení drsných detektivek, těch tanečků Luca a Avy bylo už nějak moc. Mám ráda tyto vztahové linky, tady už mi to přišlo příliš. Tentokrát u mě vedly vedlejší postavy.
A končím s kritikou, i tak je to stále výborné čtení a autorka po takovém závěru musí nutně napsat pokračování, to by mě tedy vážně naštvala.
No, stručná jsem moc nebyla :-).

Venny345
31.08.2021 4 z 5

Ava a Luc jsou ta nejlepší vyšetřovatelská dvojice! Styl Helen Fields jsem si natolik oblíbila, že jsem knihu chtěla dočíst, ale zároveň nechtěla, protože není (zatím?) pokračování. Když už jsem u toho pokračování, tak samozřejmě očekávám další knihu co nejdříve... :)

moudivlacek
27.08.2021 5 z 5

Heeeej!! Jak konec??? Chci další díl!!! Takhle to nemůže skončit!!
Další velmi vydařený díl o opravdu podivném psychopatovi, který se rozhodl poměřit své síly jak s policií, tak samotnou přírodou. Také tu je osobní příběh Luca a Avy, který mě rozesmutnil. Každopádně se tu setkáváme i se známými minulých dílů, každý má plno práce, tentokrát Luc je sice trochu v pozadí, ale rozhodně stále důležitou postavou.
Zas jeden vrah, který mi literárně rozšířil možné motivy.
Příznivcům detektivek rozhodně doporučuji.

katka.oo
15.08.2021 4 z 5

Kniha je dobrá, velice dobrá, ostatně tak jako všechny ,,dokonalé” díly, ale nějak jsem se vůbec nemohla začíst, proto dávám tentokrát jen 4*, ale i přesto celou sérii s Lucem a Avou všem vřele doporučuji.

Lucie.B
14.08.2021 5 z 5

Dobrý den, nevíte někdo, jestli vyjde další pokračování těchto dokonalých knih? Děkuji

clarkens
11.08.2021 5 z 5

Super čtení! Vraha sice není těžké odhalit, ale v tomto díle jsou i výrazné posuny u hlavnich hrdinů. Souhlas, že granatova scéna je na hraně, ale i přesto se těším na další díl!

ydnac
08.08.2021 5 z 5

Co ještě napsat k dalšímu Dokonalému :-)
Skvělé a napínavé jako vždy :-)
Tentokrát řeší Ava a její team několik vražd. Na jedné straně je případ který souvisí s Lucem a na druhé psychicky nemocný člověk, který si myslí , že díky svým vraždám a převzetí životní síly obětí se stane zvířetem, přesněji vránou.
Do naší oblíbené partičky Aviných spolupracovníku přicházejí dvě nové posily Janet Monroeová (slibná, mladá policistka s potenciálem) a Pax Graham( vysoký,chytrý, evidentně také pohledný), který úspěšně přebere místo nesnášenlivosti u Livelyho místo Luca :-)
Vrahy jsem neodhalila i když na jednoho jsem letmo pomyslela :-)
Výborný díl a doufám, že brzy bude další :-)

raty
27.07.2021 5 z 5

"Dokonalá série" pokračuje dalším dílem a laťka zůstává stále stejně vysoko. Zápletka dobře vymyšlená, popsaná i vysvětlená. Tentokrát dva případy - dva vrazi, každý s jiným motivem. Myslela jsem si, že jsem uhodla totožnost obou. No.... Alespoň u jednoho to vyšlo.

Evka27
25.07.2021 5 z 5

Další super díl s výborným námětem. Přečteno během víkendu.

lucakuca
25.07.2021 4 z 5

No co to, jako tohle teda ne! Nebo jo?
Vedlejší postavy tentokráte dobře převálcovaly Luca a Avu.
Overbecková a Lively, Natasha a i ta patoložka měla něco do sebe - takoví držáci humoru.
Poetický konec? Ale no tak... Vždyť je to drzá Ava a sexy prdeláč Luc.

vnimat_Krasu
21.07.2021 2 z 5

Pomalu mě až sebralo, jak špatnej Dokonalej zločin je. Sérii od Fieldsový mám totiž rád a standardně si u mě držela svou čtyřhvězdovou laťku. Bohužel, tahle krimi story tu má vpravdě jen jedinýho možnýho podezřelýho (a ne, finální překvapení se nekoná), vrahova motivace je kompletně vycucaná z prstu a vztah Luca s Avou, kterej tu graduje nonsensovým házením granátů z okna, se zčistajasna přehoupnul v rudou knihovnu. Ani napopáté to není 'dokonalá' nuda. Příjemná béčkovost série tu ale nepříjemně flirtuje s déčkem.

lalaserka
17.07.2021 5 z 5

Další skvělá knížka od této autorky. Doufala jsem že by mohlo mezi hlavními hrdiny k něčemu dojít. Netušila jsem, že mohou lidé být takto nemocní, když si myslí že jsou zvířata a dokážou se dokonce do zvířete vtělit. Už se moc těším, jestli bude nějaké pokračování