Dokonalý zločin

Dokonalý zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464125/bmid_dokonaly-zlocin-mfp-464125.jpg 4 724 169

Sebevražda, nebo dílo sériového vraha? Pátý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Mrtvola nalezená pod útesem. Žena s podřezanými žílami ve vaně. Muž zabitý elektrickým proudem. Série podivných sebevražd přivede vyšetřovatele Luca Callanacha a Avu Turnerovou k myšlence, že za činy se skrývá sériový vrah s mrazivou schopností zinscenovat místo neštěstí. Jak si vybírá své oběti a kdo další je na řadě? Zabiják s pokřivenou myslí získává s každým zmařeným životem víc sebevědomí a Luc ani Ava netuší, jak blízko kolem nich krouží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Crime , 2019

oskli
01.06.2022 5 z 5

Tenhle díl byl trochu předvídatelný a klidně bych si v něm odpustila ten podrobný popis erotické scény, to v detektivce fakt nemusím, ale jinak mi kniha sedla do noty.

Poslouchala jsem v audioverzi, protože při čtení bych asi víc řešila, že je to celé vlastně děsně nepravděpodobné :-)

janastok
21.05.2022 4 z 5

Další dobrý díl série. Detektivka má spád, je napínavá, audiokniha skvěle načtena Honzou Šťastným. Trochu mi vadí Avino věčné nípání se ve svých pocitech a taky ta recyklovaná postava.

Dandulka
20.05.2022 5 z 5

Opět jak je mým zvykem začínám číst sérii od posledního dílu. I tak se mi kniha moc líbila a moc se těším na další díly. Sice tuším, že zase budou na přeskáčku, ale i tak se do nich velice ráda začtu.

hana4834
19.05.2022 5 z 5

Zase skvělá detektivka i když trochu předvídatelná .a konečně i velký posun v osobním životě hlavních postav. Těším se na pokračování

TeraBla
09.05.2022 4 z 5

Opět skvěle napsané, dobře se to četlo. Bylo to svižné, konečně jsme se dostali dál i ve vztahu dvou hlavních postav. Napětí tentokrát nebylo tak výrazné, od začátku jsem tušila, kdo bude viníkem. Nicméně jsem se pobavila.

Liss93
09.05.2022 4 z 5

Hodně lidí zmiňuje, že jim vadí romantická linka. U mě je to naopak, na vývoj vztahu Avy a Luca jsem dlouho čekala a spíš mě štve, že z toho zase nic není. Případ samotný byl zajímavě propletený, vraha jsem odhalila poměrně rychle, ale neubralo to na napětí. A Lucova minulost je konečně dořešena, takže teď už se jen soustředit na přítomnost a budoucnost.

uzivatel6305
08.05.2022 4 z 5

Já se pořád opakuju, už je mi trapně, ale zase pecka! Člověk by v podstatě nejraději jen četl, nebo poslouchal pana Úžasňáka Šťastného. Jen mi tentokrát přišlo, jakoby se charaktery postav trochu změnily, nebo změkly? Ava se chová jak praštěná puberťačka, Luc je až moc jemný a chápavý a Lively začíná být až moc sympatický. Tak nevím. Vraha jsem taky uhodla, ale stejně mě to bavilo. A ten humor! Už se těším na dalšííí

MarkétaI.
06.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Je prostě nemůžu dát plný počet, i když je kniha čtivá a bavila mě. Nechyběla akce, napětí, ale.. vraha jsem odhalila hned, i když jsem celou dobu doufala, že to tak nebude. Důvod jeho vraždění byl ale vymyšlený dobře. No a taky mě trochu naštvalo pokračování mezi Lucem a Avou. Když už se konečně začalo něco dít, tak byl vlastně konec.

Anahk1
05.05.2022 5 z 5

Ach jo.. zase 5*.. prostě skvělé a ten hlas pana Šťastného, super výkon!!! Děkuji:)

Pine
01.05.2022 4 z 5

Vůbec mi nevadilo, jak a do jaké míry se řeší vztahové záležitosti mezi našimi dvěma hlavními aktéry, vždyť na to jsme snad všichni čekali. Tuhle dějovou linku nemohla Fieldsová vyřešit jednou větou typu "ve světle zapadajícího slunce se chytli za ruce a odkráčeli vdál". Ale! Uf, Avo, ty bys potřebovala asi profackovat. Doufám, že se během příštího dílu nějak vzpamatuješ...
V obou vyšetřovacích rovinách se mi tip na vraha potvrdil. Když ho v knížce neodhalím, rvu si vlasy, když naopak ano, jako nyní, jsem... zklamaná? Zřejmě, že se nekoná ten wow efekt.
Knížka má spád, žádná hluchá místa, Lively mě stále baví, obě zápletky bezva... a těším se na pokračování.

ujira
26.04.2022 4 z 5

Trochu přibylo romantiky, ale detektivnímu příběhu to napětí neubralo, znovu dobrý námět, Luc byl sice upozaděn, aby Ava a ostatní vyšetřovatelé dostali také prostor. Zatím si autorka udržuje velmi dobrou úroveň knih.

BohyněKuchyně
05.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Další ze série Dokonalých knih Helen Fields mě naštvala jedině tím, že Luc a Ava se zase nedali dohromady :-) Vždycky když už to začne vypadat, tak jsem si jistá, že se zase něco pokazí. No jasně! Příběh samotný opět špičkový a opět mě nutil číst to pozdních nočních/brzkých ranních hodin. Jak to ta Helen dělá? Její morbidní popisy zločinů jsou někdy sice až moc barvité, ale samotná zápletka, pátrání a celý příběh, nemá chybu. Tentokrát jsem si tipla i správně kdo je pachatel, tak jsem spokojená. Za pár dní vychází Dokonalá tma a já tuhle sérii fakt všem milovníkům thrillerů vřele doporučuji.

iLuciferie
28.03.2022 2 z 5

Kdy se nám z detektivky stala růžová knihovna?! První půlka knihy prakticky jen o vztazích, druhá půlka se sice už vrátila i k "detektivní práci", ale tentokrát byla hlavní zápletka tak jednoduše odhadnutelná... no asi proto, že jí nebylo věnováno moc času. Za mě tedy veliké zklamání.
(Audio zpracování pořád skvělé.)

Etule
22.03.2022 4 z 5

Sakra, jak já byla na konci naštvaná... Jako pět dílů na to v podstatě čekáme, a když už jsem začala jásat, že jsme se konečně dočkali, tak se to zase pokazilo. Vrrrr...
Jinak opět skvěle napsané a napínavé, ačkoliv vraha jsem nakonec tipla správně, ale to příběhu určitě nic neubralo. :-)

Makůvka
22.03.2022 5 z 5

Opět super knížka a dokonalý zločin. Dobře propracované, týmové a člověk se občas i zasměje hláskám. No a Ava a Luc, co dodat? Jejich vztah je komplikovaný, ale proč tomu nedat šanci? Proč Ava pořád pochybuje a hledá nějaký problém? Holka sama neví co chce!!!

zdendula31
21.03.2022 5 z 5

Prostě dokonalé..jako celá série..

P3_tis
15.03.2022 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé!
Miluju to napětí mezi Lucem a Avou. Stejně jako několik různých rovin vyšetřování, které do sebe nakonec perfektně zapadnou. Těším se na další díl!

Timkim
12.03.2022 4 z 5

Odposlouchané během dvou dnů. Co mě na této knize mimořádně bavilo byly dialogy Luca a Avy a následně i Avy a Nataši. Vážně jsem se smál. Z tohoto pohledu nejzábavnější díl. Lively začíná být sympoš a začínám mu fandit. Jinak jsem pachatele odhadl cca na 2/3 knihy, ale ten konec ????? No, protahování vztahu není moc dobré a tady je to jako s kopretinou....má mě rád, nemá mě rád.... Hlavně aby jsme se někdy dočkali a ne až v 58 knize. Za to jednu dolů a doufám, že ostatní díly též načte Honza. Je vážně dobrý.

IHT
26.02.2022 5 z 5

poslechnuta audiokniha.
Tato serie je mimoradne ctiva a dost napinava. NIcmene musim priznat, ze skoro ke kazdemu dilu by se dala pridat nejaka drobna kritika.
Za slabinu tohoto dilu (i nekterych predchozich) vsak povazuji vlastni postup vysetrovani. Vpodstate na vsechno vzdycky pridou akteri konkretni dejove linky - a v ostatnich dejovych linkach se temer nic nedeje. Vysetrovani vrazdy v hospicu? Maji video a cekaji na DNA, tot vse. Vysetrovani autonehody? Cekaji na DNA..., jinak nic. Prijde mi skoro, ze Ava je jedina, ktera neco dela, prakticky vubec nespi - a vsichni ostatni stoji nekde v zakulisi (jako herci na divadle) a kdyz je autorka povola na scenu, neco maleho predvedou. Proc si Max cte smsky az po pulhodine? Jak muze predtim, nez informuje Avu (za niz jde osobne) stihnout nechat pristavit vuz?
Trochu mam dojem, ze Helen slevuje ze svych naroku na verohodnost pribehu a vysetrovani a vice si uziva psani vztahove linky mezi psotavami. Jako bychom se od thrilleru dostavali do cervene knihovny (pasaz z loznice mi prisla fakt hodne nepatricna).
I pres vyhradu vsak serii hodnotim velmi kladne, urcite se povazuji za fanouska a tesim se na dalsi dily :)

tinka1974
13.02.2022 5 z 5

Výborný příběh. Tyhle Dokonalé příběhy mi chytily od samého začátku. A to nejen kvůli detektivní zápletce. Já osobně už to poslouchám jako červenou knihovnu. Líbí se mi, že i inteligentní a úspěšní lidé mají své vztahové problémy. Tak snad s dalším případem a dalším psychopatem pokročí vztah i mezi Avou a Luckem. A v tomto díle se nám vrací i přízraky minulosti

Jako audio bylo dobře načtené a velmi příjemně poslouchatelné