Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1567 405

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

Eva0057
09.05.2023 5 z 5

Ke knize jsem přišla zcela náhodně v rámci akce (staženo zdarma) už ani nevím kdy. Bylo to první setkání s autorkou a zcela určitě nebylo poslední. Kniha se mi velmi líbila, i když brutalita byla mnohdy za hranou snesitelnosti, ale vydržela jsem. Určitě doporučuji

lenka.plaszova
17.04.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem četla v dané sérii až jako druhou a asi to byla chyba - tady jsem měla začít. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o začátcích sympatického Luca v novém týmu. Líbily se mi dvě dějové linky vyšetřování nezávislých na sobě. Lucův případ a doktor King celkově byl dost mrazivý a konec velmi napínavý, i když zápletka s ženou, která Luca obvinila ze znásilnění, mi přišla už trochu přitažená za vlasy.

TerapieKNIHOU
17.04.2023 5 z 5

První díl ze série případu inspektorů Luca a Avi. Dokonalé stopy jsem četla snad už 5 let zpět a musím říct, že mě kniha tenkrát naprosto pohltila. Nicméně nastal čas pro opáčko a tentokrát formou audioknihy, kterou předčítá Jan Šťastný. V podstatě to byla moje první zkušenost s audioknihou a musím říct, že mě hlas pana Šťastného doprovázel snad všude. Při vaření, procházkách, ve vlaku Bravurně Vás vtáhl do děje, obratně si pohrál se střídáním mužských a ženských postav, poradil si i s hrubými dialogy a pachatelovou vyšinout povahou. Za mě 100% doporučuji, i když už máte knihu třeba přečtenou.

Anotace čtenáři v podstatě hodně napovídá, čeho se bude hlavní vyšetřovací linka týkat. Co nám už, ale neprozradí je to, že identitu hlavního pachatele známe už od prvních stránek. Kapitoly se střídají jak z pohledu vyšetřovatelů, tak z pohledu vraha. Dostává se nám tak možnost nahlédnout do jeho mysli, postupně nám odhaluje své motivy, vyšinutý způsob myšlení a pečlivě zvolené způsoby zabíjení. Což osobně považuji za naprosto neotřelé a vůbec to knize neubralo na napětí.

Co se děje týče, paralelně zde sledujeme dva různé případy. Oba jsou ale stejnou měrou zajímavé. První případ se nám začíná komplikovat v tom okamžiku, kdy dojde k zmizení další ženy reverendky s velice podobným modusem operandi. Luc si tak uvědomí, že má ještě méně času na její záchranu a vše závisí na něm a jeho týmu. S druhým případem, za mě na daleko citlivější téma, a tím jsou nálezy odložených mrtvých novorozeňat, se potýká inspektorka Ava.

Kniha je velice čtivá, napínavá, promyšlenost děje naprosto brilantní a má za mě vše, co od dobré detektivky očekávám, takže pokud jste ještě nečetli DOPRUČUJI. Ale žádnou oddechovku nečekejte. Navíc Luc i Ava spolu tvoří sympatické vyšetřovací duo.

nina3905
14.04.2023 5 z 5

Pre mňa nová autorka detektívnych príbehov ma príjemne prekvapila. Dej je svižný, postavy prepracované a sympatické. Určite si prečítam pokračovanie.

darbujan8924
07.04.2023 3 z 5

Chlapi, než se pustíte do čtení této knihy, musím vás předem upozornit, že je to čtení spíš pro ženský.
Ale třeba se pletu..
Nebýt sociopatického Kinga, tak bych se nudil.
Jinak spisovatelce dávám palec nahoru za to jak tu pěkně popsala "Boj" církve proti potratům.

JaninaV.
05.04.2023 5 z 5

Knihy od této autorky neznám. Původně jsem si půjčila druhý díl, ten na mě teprve čeká a už se těším. Honem sem si půjčila první dil. Kniha se četla krásně, zajímavý děj (budu se o to víc bát k zubaři). Mam ráda pokud se děje prolínají i s hlavními postavami. Tahle série me bude bavit.

AndreaOn
03.04.2023 5 z 5

Za mě super, líbí se mi thrillery, kde je jak linka vyšetřovatelů, tak i linka vraha a mohu tak vnímat i jeho myšlenkové pochody. Hlavní vyšetřovatelé pro mě sympatičtí. Konec byl velmi rychlý, ale proč ne, když vše najednou zapadne do sebe :).

PetkaS.
31.03.2023 5 z 5

Tuhle sérii mám koupenou už delší dobu, jen na ní nebyl čas. Teď jsem se konečně rozhodla jí rozečíst a nelituji. Bavilo mě to, četlo se to hodně dobře. Určité postavy mě strašně pobuřovaly, ale to byl autorčin záměr. :-) Rozuzlení bylo poměrně rychlé, asi jsem čekala že to bude rozepsané víc, ale aspoň se to netáhlo. Za mě autorka píše stylem který mi sedí a rovnou jdu číst další díl.

Kája95
18.03.2023 3 z 5

Děsivé, otřesné. Škoda, většina dnešních detektivek- krimi - trailerů je psaná jakoby podle nějaké osnovy. Stejní hrdinové, stejné rozuzlení, stejné dějové linky. Pokaždé stejná klišé .. a pokaždé si takovou knížku jednou za čas půjčím a přečtu. Je to děsivé ale čtivé to se tomu nedá upřít

Magdalenkačte
12.03.2023 4 z 5

První díl ze série dokonalých vražd od Helen Fieldsové.
Poprvé se potkáváme s inspektorem Lucem Callanachem, který přišel do Edinburghu z Francie. Je to svérázný detektiv, který má svá tajemství.
Jednoho dne je volán k nálezu ohořelého těla u kterého je nalezen zub a zkrvaveny šátek.
Už samotná identifikace těla je náročná, hodně věci nezapadá a Luc má hromadu pochybností.
Jiný pohled na celou věc mu však dává i kolegyně Ava, která se však věnuje vlastnímu případu, ale v závěru se s ni potkáme i ve spojitosti s Lucovym vyšetřováním.

Pachatele známe (oproti jiným autorům víme, kdo ty šílenosti páchá) a mě osobně ten člověk hrozně vadil. Možná to ale bylo tím, jak se ten člověk dokonale přetvářel a vystupoval, když třeba chodím do práce. Takže to byl dokonalý záporák.
Helen mě svou tvorbou baví, těším se na další díl

Termaap
11.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Posloucháno jako audiokniha v interpretaci mého oblíbeného Jana Šťastného.

Já si říkala, že už s další detektivní sérií začínat nebudu. Jednu dobu jsem jich totiž měla rozečtených tolik, že když po pár letech vyšel další díl, hodně se mi všichni ti vyšetřovatelé pletli dohromady a ve výsledku mi to vlastně dost kazilo celkový dojem z knihy. No, ještěže nemám tak pevnou vůli, protože tento první díl série od Helen Fieldsové mě zaujal od úplného začátku. Hlavní hrdinové jsou mi sympatičtí a zajímá mě jejich další vývoj, detektivní zápletka mi i přes množství již přečtených thrillerů přišla originální a bavil mě i autorčin způsob pojetí celého příběhu; totiž že známe totožnost vraha už od začátku a sledujeme tak nejen počínání policie ale i onoho hledaného šílence. Bavilo mě to až do té míry, že jsem se ihned po doposlouchání pustila do dalšího dílu a nevylučuji tento postup i do budoucna:).

dencazrnu
10.03.2023 4 z 5

V knize souběžně probíhá vyšetřování dvou případů. Líbilo se mi, jak autorka dokázala udržet dvě různé linky, aniž by došlo k narušení plynulosti celé knihy. S Lucem i Avou jsem si sedla na první dobrou. Jsem ráda, že jsme se dozvěděli něco málo z Lucovy minulosti, ale zároveň to nijak nezastínilo případ, který měl na starosti. Jediné, co mi v této knize vadilo je to, že známe pachatele už od samého začátku. Kdyby tomu tak nebylo, hodnotila bych plným počtem hvězd. Každopádně tahle nová série mě nadchla a už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů.

A jen takový poznatek pod čarou. Po přečtení této knihy budu mít ze zubaře ještě větší hrůzu, než jsem měla do teď :-D

ElikaS
04.03.2023 4 z 5

Dokonalé stopy jsem měla už delší dobu v hledáčku, stejně jako mnoho jiných detektivek. Nedávno jsem ale četla recenzi o parádní chemii mezi 2 vyšetřovateli a zajímavém detektivním příběhu, tak jsem se rozhodla, že se do této knížky konečně pustím.
Luc si mě jako vyšetřovatel hned získal. Má jasný postoj, působí trochu arogantně, ale zase nepříliš a vyšetřováním žije. Ava se mi také líbila. A celkově mezi sebou měli dobrou chemii.
Ocenila jsem i motiv s Astrid, který mi přišel originální, ale zároveň doufám, že nebude táhnout dalšími díly.
Vyšetřování bylo zajímavé, plné zvratů a dobrého vykreslení vraha. Kapitoly z jeho pohledu mě bavily a dodaly knížce na zajímavosti.
Výtku bych měla pouze k závěrečnému jednání Avy, to mi přišlo trochu přitažené za vlasy, ale budiž.
Každopádně se jedná o velmi dobrou detektivku a už se těším na další díl.

jaghut
22.02.2023 odpad!

...popravdě sem komentář ani nemám právo dávat, knihu jsem ani zdaleka nedočetl, resp. nedoposlouchal
...jen už toho mám tak nějak dost, té naprosto nepotřebné brutality, těch technických popisů mučení a týrání, těch nevyhlášených závodů v úchylnosti a zvrácenosti
...je to opravdu nutné? Není nějaká šance že se autoři z ranku "hečjámámvětšíhoúchylanežty" dokáží prosadit normální detektivkou? Vždyť všichni ti tzv. "Seveřani" evidentně psát umí, jejich věty dávají smysl, postavy jsou více či méně uvěřitelné, věrohodné a sympatické (tak jako v jiných žánrech), příběhy jim přiměřeně gradují a směřují do více či méně povedených konců, tak v čem je problém? Proč se musí sešívat mrtvoly? Proč, když už to tam autor musí mít, nemůžou všechna ta zvěrstva zůstat nevysloveným tajemstvím, ke kterému se vnímaví čtenáři dopracují sami ?
...je mi z toho smutno a blivno
...co bylo dříve slepice nebo vejce? Poptávka nebo nabídka?
...úchylní čtenáři hltající mučení a zvrácenosti jako popcorn a nemající stále dost? Nebo schopní spisovatelé, které jejich "marketéři" a agenti tlačí do populárního a tudíž ziskového segmentu literatury?

...nevím, já to nezměním, jen mi je líto, kolik času jsem ztratil čtením věcí, které za to z mého současného pohledu asi nestály, tahle kniha, resp. asi celá série to odnesla za ostatní, není ani lepší ani horší než desítky jiných, jen už mi asi tzv. došlo :-) :-(

Vlaďkaa4
21.02.2023 5 z 5

Začala jsem druhým dílem a tento první četla, až jako druhý. Ale líbil se mi více a jdu na třetí.

sarkaditt
10.02.2023 5 z 5

Audiokniha skvěle načtená, dlouho jsem nenarazila na tak skvělý přednes. Příběh byl po celou dobu zajímavý, bez hluchých míst. Hned jsem se musela pustit do dalšího dílu.

Grety
09.02.2023 4 z 5

Krásný detektiv, co vše vyřeší, ale má i své problémy - kdo by ho neměl rád . Zápletka dobrá, pachatel pořádně praštěný, jak to mám ráda .

vlasta88
08.02.2023 5 z 5

Parádní kniha, náhled do mysli pana záporáka mě velmi bavil, byl to takový příjemně psychopatický zážitek. :))

Cassidy.L
30.01.2023 5 z 5

Skvělé čtení, zajímavá zápletka a fešak, který na vše přijde a má své mouchy :) napínavé a čtivé

Sabča92
24.01.2023 5 z 5

K sérii Inspector Luc Callanach jsem se dostala před pár lety s jejím čtvrtým dílem Dokonalé ticho, které jsem hodnotila plným počtem hvězd. Když jsem narazila na audioknihu načtenou Janem Šťastným, okamžitě jsem věděla, že nastal ten správný čas pro dohnání tohoto velkého restu. Dokonalé stopy je opravdu skvělým začátkem série ze kterého jsem nadšená. Autorka má sice skvěle vymyšlené charaktery postav, ale přesto se nejvíce zabývá danými případy. V jedné knize se vždy zabývá dvěma případy, ale nemusíte se bát, že byste se v ději nějak ztráceli. Naopak.Případ ztracených, respektive odložených novorozeňátek, které končí jejich posledním výdechem mě velmi zasáhl. Druhý případ, který se v knize současně řeší je případ zavražděných žen. Vrah je opravdu mimořádně vyšinutý, a čtenář má možnost nahlédnout do jeho zvrácené mysli. A to je opravdu silné kafe.
Co je na této sérii tak skvělé? Vyšetřovatelé nejsou žádní superhrdinové, dělají chyby a ač jsou zkušení, některým věcem nedokáží zabránit. Mezi Avou a Lucem je znát nepatrná chemie, ale zcela přirozená a nijak nucená. A k tomu nemůžu opomenout skvělé prostředí Edinburghu, kam se doufám také jednou podívám. Knihu jsem vyposlechla jako audioknihu namluvenou výborným Janem Šťastným. Ten skvěle zvládl hrubé a sprosté dialogy, stejně jako opilecké výstupy.
Dokonalé stopy potažmo celou sérii vám mohu jedině doporučit. Je trošku drsnější, některé kruté praktiky vrahů a delikventů vám naženou husí kůži, ale rozhodně stojí za přečtení. Navíc skvělá vyšetřovací dvojice, prostředí Edinburgu.

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields