Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1563 403

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

adela2316
adela2316
25.09.2023 5 z 5

Těšila jsem se na ten moment, kdy policie zjistí, že nalezené důkazy jsou pouze podstrčené a ženy nejsou po smrti. To byl opravdu zvrat a tím pádem si mohl člověk skoro oddechnout;-)
Kniha se četla pěkně, příběh byl napínavý.
Docela mě bavil příběh souběžně vyšetřovaný týkající se odložených dětí.
Celkově hodnotím knihu pozitivně, trochu mě teda vadilo, jak se choval k Lucovi seržant Lively, to mě popouzelo. A taky sám vyšetřovatel Calanach mi nebyl až tak sympatický, znám určitě příjemnější inspektory ;-).

hanzmb
hanzmb
14.09.2023 5 z 5

Dlouhou dobu jsem měl tuto knihu zařazenou v kolonce "Chystám se číst" a nějak jsem nechtěl otevírat další sérii s novými policejními hrdiny a z relativně známého anglického prostředí. A byla to velká chyba. I na tomto mnohokrát popisovaném hřišti dokáže autorka přijít s novými nápady a novým zajímavým vyšetřovatelem. Napínavé až do poslední stránky. Doufám, že ji tato úroveň vydrží i na další pokračování.

Michelleee
Michelleee
12.09.2023 5 z 5

Už nějakou dobu jsem po sérii koukala a konečně na ni přišla řada. Kniha mě velmi nadchla a určitě přečtu všechny díly. Inspektor Luc Callanach je mi sympatický a Ava Turnerová také. Krátké čtivé kapitoly, zápletka byla výborná a chemie mezi hlavními hrdiny se mi také líbila. Vrah byl vyšinutý cvok a chvílemi to bylo i celkem drsné. Napínavé, propracované, jsem opravud spokojená a doporučuji!

Andrea7272
Andrea7272
02.09.2023 5 z 5

Tedy, to byla jízda, super čtení !!!
Vše , co ve správném, drsném thrilleru nemá chybět !!!
A honem do dalšího dílu !!!!!!

rimar
rimar
21.08.2023 5 z 5

Když jsem knihu bral těšil jsem se na popis skotské přírody. No to se pravda moc nekonalo ale vůbec to nevadí. Kniha je velmi dobře napsaná a i když nemusíme přemýšlet kdo je ten magor a proč dělá co dělá dokáže překvapit udržet v napětí a přinést neočekávané situace. Chemie mezi postavami funguje skvěle a příběh nemá hluchá místa ani vatu na výplň. Prostě paráda.

Lenoulinka
Lenoulinka
15.08.2023 5 z 5

Toto bylo na prvotinu pecka. Sympatický detektiv musí dopadnout zvráceného psychopata, který je opravdu lstivý a krutý. Psáno v krátkých kapitolách. Napínavé, že nechcete odložit. Krásná obálka a těším se na další porci napětí.

boxas
boxas
14.08.2023 5 z 5

Na jednu knihu nějak moc náhod, ale na druhou stranu Edinburgh není až tak extra veliké město a náhody se prostě dějí i v běžném životě. Navíc zápletka je neotřelá a Luc Callanach je nejen krasavec, ale i sympaťák. Takže vlastně proč ne?
Dokonalé stopy jsou dokonalé čtení na teplé letní večery.

Tesaknihy
Tesaknihy
09.08.2023 5 z 5

Značka dokonalé čtení. Nemohla jsem se odtrhnout od stránek. Všechno bylo uvěřitelné a dva detektivové byli skvělí a velmi reální. Mám ráda promyšlené příběhy a tento bez debat byl. I hlavní postava mi krásně sedla. Těším se na další knihy.

marek7167
marek7167
06.08.2023 5 z 5

Když mě kniha chytne a nepustí už na první straně, obvykle to značí skvělé čtení. A nebylo tomu jinak ani v tomto případě. Psychicky labilní vrah, který se nebojí pro "svůj svět" udělat cokoliv, velmi sympatická dvojice detektivů a hlavně uvěřitelný průběh vyšetřování a vývoj postav v čase. Navíc kladně oceňuji postupné seznámení čtenáře s postavami, jejich minulostí, současností a nastínění budoucnosti. Ne vždy se totiž autorovi podaří, co se podařilo Helen, a to vybudovat vztah čtenář --- hlavní postava. Díky tomu chci číst další knihu a vědět, jak se postavám daří, jaký mají život aj.

santa1212
santa1212
06.08.2023 5 z 5

Fantastická knížka: super sympatická dvojice detektivů, svěží styl, krátké a stravitelné kapitoly. Pro mě první knížka od autorky a líbila se moc: určitě jdu i na další díly série.

marekB78
marekB78
03.08.2023 5 z 5

První díl a hned jsem si musel koupit i zbytek této série. Až tak mě tato kniha nadchla. Těším se, co bude dál...

Lenča727
Lenča727
22.07.2023 5 z 5

Tohle byla oooobrovská paráda. Avu, Luca a Natashu je těžko si nezamilovat, Lively umí lézt pěkně na nervy a R. King je mimořádný cvok. Vůbec nevadí, že vraha mám autorka dává hned poznat, naopak je ohromující sledovat jeho myšlenkové pochody, které se mu v jeho psychopatické mysli odehrávají. Fieldsová zkrátka píše přesně tak, jak mi to sedí a myslím, že je v tom sakra dobrá. Jsem ráda, že tahle knížka byla teprve druhou, kterou jsem od ní četla, takže se můžu těšit na další díly. A jdu si je hned objednat

Szigeti
Szigeti
14.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Super čítanie. Niekedy som mal pocit, že Helen Fieldsová je väčší magor ako Dr. King. Taký Carter v sukni. Teším sa ďalej.

Han-nah
Han-nah
02.07.2023 4 z 5

Shořelá chata a tělo a nastupuje další nová sympatická dvojice vyšetřovacího týmu Ava a Luc. Kniha má krásný obal, zajímavý děj s dokonalým psychologickým rozborem , ale je pro silnější povahy. Kapitoly jsou rozděleny na vyšetřování a další jsou psány pohledem a pocity děsivého psychopata. Popisuje své myšlenky, důvody, proč to vše dělá, týrání, jeho surovost s myšlenkami absolutní moci.
Určitě budu v sérii pokračovat.

Artepy
Artepy
30.06.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Napínavé, čtivé, Luc sympatický a Ava ještě víc. Těším se na další díl.

Nika.
Nika.
05.06.2023 5 z 5

Výborná knížka.
Musím pochválit prostředí, postavy, děj i zápletku.

Evaho73
Evaho73
25.05.2023 4 z 5

Stopy vraha tu boli naozaj precízne premyslené do najmenších detailov a pre vyšetrovateľa až priveľmi frustrujúce. Práve tento aspekt si dokázal udržať moju pozornosť od začiatku až do konca. Dvojica vyšetrovateľov mi bola sympatická hlavne v tom, ako sa dokázali dopĺňať a navzájom si pomáhať. Trochu rušivým elementom bola nie príliš vydarená zápletka týkajúca sa dôvodov prestupu Luca Callanacha z Interpolu.... ta ma vážne sklamala a vôbec sa mi do celkového konceptu nehodila. Inak super napínavé čítanie to bolo.

momo01
momo01
15.05.2023 4 z 5

Poslechla jsem v naprosto dokonalé interpretaci Jana Šťastného. Předvedl fantastický výkon a díky němu mě to určitě bavilo o kus víc, než kdybych četla. Vzhledem k tomu, že načetl i další díly, vím, že budu v sérii pokračovat a ještě spolu nějaký ten kilometr v autě strávíme.
Co ještě se mi na tomto thrilleru líbilo? Rozhodně prostředí Skotska a srovnávání kulturních rozdílů mezi Francouzi a Skoty. Taky postavy. Bavili mě Luke i Ava. A téma přátelství. Jen bez popisu brutálních detailů bych se určitě obešla. Ale jiní čtenáři si to asi žádají, co už. Vydržet se to dalo.

Eva0057
Eva0057
09.05.2023 5 z 5

Ke knize jsem přišla zcela náhodně v rámci akce (staženo zdarma) už ani nevím kdy. Bylo to první setkání s autorkou a zcela určitě nebylo poslední. Kniha se mi velmi líbila, i když brutalita byla mnohdy za hranou snesitelnosti, ale vydržela jsem. Určitě doporučuji

lenka.plaszova
lenka.plaszova
17.04.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem četla v dané sérii až jako druhou a asi to byla chyba - tady jsem měla začít. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o začátcích sympatického Luca v novém týmu. Líbily se mi dvě dějové linky vyšetřování nezávislých na sobě. Lucův případ a doktor King celkově byl dost mrazivý a konec velmi napínavý, i když zápletka s ženou, která Luca obvinila ze znásilnění, mi přišla už trochu přitažená za vlasy.

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields