Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1573 405

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

Memolka
28.10.2019 2 z 5

Zklamalo mě že od začátku že vím kdo je vrah, a to ubralo na tom tajemnu, a napětí. Napínavého na tom neni vůbec nic. Nejzajímavější pro mě byl detektiv Luc Callanach. Jeho příběh. Ani odhalení vraha nebylo tak zajímavé.

Petrushka31
27.10.2019 3 z 5

Kniha se mi zdála zbytečně zdlouhavá, kdyby bylo o sto stran méně, tak by mě potěšila víc.

JajaCZ
22.10.2019 4 z 5

Keďže som túto knihu miesto čítania, počúvala, bude môj názor ovplyvnený i audioknižným spracovaním.
Od prvého momentu má príbeh zaujal. Po pár vetách bola moja pozornosť plne upútaná. Hlasový prejav je vynikajúci, príjemný a zrozumiteľný.
Hlavné postavy vyšetrovateľov si zamilujete. Popri riešení prípadu odkrývajú i svoje osobné príbehy a démonov, ktorí ich strašia.
Myslím, že sa jedná o detektívku/thriller, ktorej snahou nie je šokovať, ako to poznáme napríklad z kníh Chrisa Cartera.
Dej plynie pomaly, nečaká nás žiadna jazda ako na horskej dráhe. Ale i napriek tomu je veľmi pútavý a chcete čítať a počúvať ďalej.
Nejaké muchy by sa určite našli, ale verím tomu, že ich s kľudným svedomím odpustíte :)

Livia
17.10.2019 4 z 5

Výborný triller so vzráteným vrahom a sympatickým policajným duom. Jediné čo mi vadilo, že od začiatku presne vieme kto je vrah. Mám rada keď bývajú kapitoly aj pohľadu záporákov,ale tu neostával žiadny prirestor pre nejaké tajomstvá alebo prekvapenie.

Na druhú stranu oceňujem sympatického hlavného hrdinu. Konečne policajt, bez problémov s alkoholom, drogami, traumami s detstva a podobne s akými sa stretávame pomaly v každnej druhej kriminálke. Príjemná zmena. Určite sa časom pustím aj do pokračovania

ivana1924
07.10.2019 4 z 5

Za mě dobrý. Trošku mi to připomínalo Ch.C., ale jen trošku :). Jinak super čtení. Brzy se pustím do dalšího dílu....možná hned :D

axspevak
04.10.2019 5 z 5

Nemam co vytknout,tohle mi dokonale sedlo!

gilt
03.10.2019 1 z 5

Po dlouhé době se mi stalo, že jsem knihu nedočetla. Nemám ráda, když je identita vraha odhalena hned na začátku. Takž ani nemůžu hodnotit, jaká byla.

Mirrites
27.09.2019 5 z 5

Perfektně psaná kniha, příběh plynul...

BlackFun
27.09.2019 5 z 5

Za mě super detektivka! Sympatičtí hlavní hrdinové a správně cáklý záporák. Rozhodně doporučuju a hned se vrhám na druhý díl :).

lachtan77
16.09.2019 5 z 5

S Carterem bych to nasrovnával, ale musím říct, že to byla zajímavá a čtivá detektivka. Jdu hned na dvojku :)

L.Helena
14.09.2019 4 z 5

Celkem dobrá detektivka, jedna z těch, kde čtenář sleduje příběh jak z pohledu vyšetřovatelů, tak z pohledu pachatele. Dějová linie s odloženými miminky mohla být trochu víc propracovaná.

Andrea3009
07.09.2019

Luc s Avou mě možná bavili, až moc dokonale měl king vše naplánované a to mě nebralo, najednou strašne zvraty a konec byl moc prekotny. Chybí mi výpověď, závěr co s tím psychopatem bude. Ale knihu jsem přečetla a s chutí se pustím do dalších dílů.

Nestorkea
04.09.2019 4 z 5

Sympatičtí detektivové, napínavý děj. Kniha mě velice příjemně překvapila.

petunkav
16.08.2019 5 z 5

Napínavá, dobře psaná detektivka. Líbila se mi.

PetK
15.08.2019 3 z 5

Celkem příjemná záležitost. V detektivním žánru to asi nijak nevyčuhuje nad slušný průměr, ale u poslechu jsem se nenudila. Občas potřebuju něco, nad čím nemusím moc přemýšlet, a tohle je ono. Takže sáhnu asi i po dalších, jistě nějaké to vymytí mozku budu brzo zase potřebovat.

Nikusscha
14.08.2019 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení. Hledala jsem podobný žánr a téma jako píše Chris Carter. Chvíli mi trvalo než jsem se do knížky začetla. Musela jsem si zvyknout na trošku jiný styl psaní než píše Carter. I na hlavního hrdinu, Luca Callanacha, jsem si musela zvyknout. Nicméně se to vcelku podařilo a po pár kapitolách se to dalo přelouskat jedna báseň. I když hned od začátku víte, kdo je vrah i tak mi to nevadilo. (Připomnělo mi to knihu Řezník). Na konci jsem knihu hltala a držela hlavním hrdinům palce.
Trošku mě zarazilo oslovení: inspektor a konstábl. Na mě je to moc zastaralé. Ale na kvalitě to nemění.
Když bych měla porovnat tak knížky od Chrise Cartera (Hunter a Garcia) vs Helen Fields (Callanach a Turnerová) tak mi Carter přijde lepší (styl psaní a děj knížek, propracovanost). Nicméně Helen napsala velice slušnou knížku, která mě bavila a ráda si přečtu i druhý díl.
Co se týče brutality tak Carter je tedy mnohem preciznější, co se týče brutality.

CafeMan
12.08.2019 5 z 5

Knihu jsem četl po přečtení Nočního lovce od Chrise Cartera, tak mi chvíli dalo zabrat se do čtení. Po několika desítkách stránek jsem se začetl a kniha mě nepustila. Hlavní detektiv Luc Callanach je zpočátku "nemastný neslaný", ale po vysvětlení detektivovi minulosti se to dá pochopit. Helen Fieldsová odvedla skvělou práci s popisováním drastických scén, člověk měl pocit, že ze "záporáka" se v několika chvílích stává zvíře. Knihu doporučuji na takovéto odpočinkové čtení. Už se těším na druhý případ detektiva Callanacha.

P.S. - Některé komentáře se zastavují u přílišné brutality. Možná by to chtělo číst popis knihy.

evask
07.08.2019 3 z 5

Dvě až tři hvězdičky. Knihu jsem si půjčila na základě pochvalných komentářů. Velké zklamání. A nechytla mě ani od druhé poloviny. Tyhle detektivky, jejichž čtivost je založená na brutalitě pachatele...Takhle snad dřív klasičtí autoři, myslím třeba Agatha Christie apod, psát nepotřebovali.
Je nová doba. Čtenář si to žádá.

dom.ini
02.08.2019 5 z 5

Super! Zajimava zapletka, super hlavni vysetrovatele a pro me uveritelny a strhujici vyvoj udalosti, i kdyz velkou roli tady hralo stesti a nahoda. Ale knizka me dokazala pohltit a nemohla jsem se odtrhnout.

gitty
01.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá. Velmi mě bavila :-) Mohu doporučit všem, kdo mají rádi detektivky s touto tematikou. :)

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields