Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1567 405

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

Evka27
05.06.2020 4 z 5

Zase jedna z více podařených, četlo se moc dobře, jen se mi od přečtení teď častěji vybavuje smrad naftalínu :o).

teramacek
02.06.2020 4 z 5

Na detektivku velmi slušný, už jsem si koupila druhý díl. Chris Carter je samozřejmě Chris Carter, ale i tohle má velmi povedený příběh, atmosféru, graduje to... Nemůžu si stěžovat.

alexis818
26.05.2020 4 z 5

První počin z nové detektivní série a byla jsem spokojená.Chvílemi trochu roztahané,ale přesto to nutilo číst dál a to je vždy dobré znamení.Hlavní vyšetřovatelé velmi sympatické osoby se svým vlastním příběhem.a příběh sám byl velmi uvěřitelný a taky pěkně brutální.Takže ano,spokojenost a můžu vyhledat díl druhý.

veronika_m
12.05.2020 5 z 5

Čteno jedním dechem. Perfektní, moc se mi líbila a dobře četla!

soupik2012
10.05.2020 5 z 5

Tato kriminálka ve všech směrech předčila má očekávání a ve svém žánru jí řadím hodně vysoko. Nemám vůbec nic, co bych této knize mohla vytknout. Příběh je zcela uvěřitelný. Nesmírně pečlivě propracovaný, zábavný a napínavý. Místy má kniha, až strhující tempo. Kniha negraduje, ale to není výtka, by právě naopak. Tempo vyprávění se pochybuje ve vlnách a to mi přišlo ještě lepší, než když kniha své tempo postupně stupňuje. Jedná se o kriminální román s větším přesahem do soukromí hlavních vyšetřovatelů. Hlavním důvodem, proč tuto knihu řadím tak vysoko je fakt, že máme možnost od samotného počátku sledovat kroky samotného pachatele. A tak jedinou výtku kterou k tomuto příběhu mám, je způsob vyprávění. Kdyby se autorka rozhodla tuto knihu sepsat v ich formě, vznikl by mnohem větší prostor pro ještě hlubší psychologický rozbor pachatele. To mě trošku mrzelo, ale jinak není co vytknout. Audioknihu čte pan Jan Šťastný. Zní to trošku neosobně, bez emocí, ale to má na svědomí také er forma. V té jsme pouze pozorovatelé, kdežto ich forma nám dá šanci příběh prožít.

Hvězdinka
08.05.2020 2 z 5

Za mě tedy ne... Nuda, pomalé, úplně obyčejné. K negativnímu hodnocení přispělo i to, že známe pachatele od samého počátku.

Monkas1
07.05.2020 5 z 5

Knížka se mi líbila, určitě doporučuji ,ráda si od ní přečtu další knížky.

Bulldog
03.05.2020 5 z 5

Tak jsem našla další povedenou sérii se sympatickými vyšetřovateli a už se těším na druhý díl..doporučuji těm, kteří mají rádi rychlý děj, není tam tisíc lidí k pamatování a antihrdina je docela zvrhlý magor.

OtecZmen
03.05.2020 5 z 5

Od samého začátku až do konce napínavé. Chvílema opravdu dost drsné... Ale moc se mi to líbilo. Už se těším až si přečtu další knihu

Lilit15
02.05.2020 5 z 5

Nádhera.. knížku jsem naprosto hltala. Je to neuvěřitelné. Ze začátku mi to trochu nesedlo ,ale znáte to. nové postavy co si musíte zapamatovat jménem a že jich je. Do toho jakou mají hodnost a jak tam figurují. Nejspíš je to proto, že jsem ještě nečetla kriminálku ve které bych věděla hned 5 páté kapitole kdo je vrah. Vědět jak se jmenuje a co dělá.. zajímavé. Přesto, že byl chytrý podle toho jak dokonale zakryl stopy mám pocit, že jeho chování bylo i tak nelogické. Má je, vybere si inteligentní a pak je naštvaný, že mu přijde inteligentní odpověď?
Rozhodně se nejspíš všichni schodnem, že seržant Lively je pěknej blbec a když přizná chybu stáhne ocas? Představa, že já jsem jeho nadřízená nejspíš by letěl. Chápu každý má občas problém, ale to co dělal on bylo neuvěřitelně rozčilujicí. Ale to nebylo to nejhorší.. nejhorší byl profesor Harris tak strašně byl přesvědčený, že on jediný má pravdu až ji neměl :D prostě blbec. A natož, že je profilovač tak dost blbý..jak on mohl pomoct vyřešit nějaké případy to fakt nechápu.
Nevšimla jsem si, že tuto knihu napsala spisovatelka. kniha mě tak moc uchvátila že na to nebyl čas :DD už se těším až si budu moct přečíst další díl!!! Fieldsovou si rozhodně dávám do oblíbených :D

BorisLental
29.04.2020 5 z 5

Pro mě nová autorka. Přidal sem si jí do oblibených a musel si pořídit i další díl!

Pine
24.04.2020 5 z 5

Uzrál čas na posezení s Helen a její prvotinou. Inspektor-nováček, oťukávání s kolegy, vychytralý psychopat-úchylák, únosy, nějaké ty nechutnosti, pár mrtvol... kolikrát už to tady bylo? Jenže tentokrát má ta známá omáčka zvláštní přísadu. Luc a Ava jsou sympaťáci, překlad je povedený, děj je svižný. Knížka splňuje všechny prvky thrilleru. S druhým dílem rozhodně nebudu otálet!

Storm5007
12.04.2020 5 z 5

Nevím co napsat dřív. Velice slibně se rozvíjející detektivní série. Sympatické postavy hlavních vyšetřovatelů, propracovaný děj, napětí, má oblíbená skotská vysočina, to je kombinace, která mě dostala. Knihu jsem si užila, doslova jsem ji zhltla. Moc mě bavila. Někdy jsem při událostech, které se v knize udály nemohla uvěřit, že autorkou je žena. No vzhůru k druhému dílu Luc Callanach už čeká, knihu doporučuji :oD

lucakuca
05.04.2020 5 z 5

Spokojená. Moc. Hezoun, slizák a sympaťačka. Co víc chtít???? Čtivé, napínavé, zblajznuté na posezení a těším se na druhý nášup! Šup sem s tím! Takové reálné, zločiny se dějí a kupí se na sebe, nečekají ve frontě na vyřešení...

rlupinek
21.03.2020 4 z 5

Napínavá detektivka, pěkně promyšlené zmatení policie, jenom motiv jsem asi úplně nepochopil. Kniha určitě stojí za přečtení. Jenom mi nejde na rozum naivita vyšetřovatelky, když ve dvě hodiny v noci otevře dveře auta neznámému muži na ulici... Ve Skotsku asi běžné. Třeba si v dalších případech dá větší pozor.

Iv8
29.02.2020 4 z 5

Gradující příběh a skvělé audio od Jana Šťastného, který si s textem opravdu pohrává.

Šárka345
27.02.2020 5 z 5

Čte se samo, skvěle napsané :0))

myryjam
23.02.2020 5 z 5

Velmi čtivá detektivka, na můj vkus bych jen ubrala trošku popisu mučení.

anája
20.02.2020 3 z 5

Thriller se vlekl a nebyl tak napínavý jak jsem čekala. Pro mne zklamání.

PavkaHu
18.02.2020 5 z 5

Ani chvilku jsem se nenudila, hlavní postavy jsou sympatické, děj trochu předvídatelný, ale nevadilo. Určitě půjdu do dalšího dílu.

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields