Dokonalá kořist

Dokonalá kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387557/bmid_dokonala-korist-w85-387557.jpeg 5 1224 309

Druhý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist... a čím je nevinnější, tím lépe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Prey , 2017

Aknel_Ka
20.12.2021 5 z 5

Včera jsem dočetla, jedna z nejlepších sérií, co jsem zatím četla, začínám číst další díl - Dokonalá smrt, už začátek je hodně zajímavý, mám na svátky co číst, nejsem nijak rychlý čtenář, spíš si užívám každou volnou chvíli, kdy mám klid na čtení.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Další díl a opět musím zhodnotit, že super, možná snad ještě lepší než první díl. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

oskli
25.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl je možná ještě lepší než ten první. Když nebudu šťouravá a nebudu moc přemýšlet jestli tomu, kdo celou hru řídil, věřím. Jestli může mít někdo až takovou potřebu, aby vymyslel něco takového. A musím říct, že mi lezla na nervy ta vztahová linka mezi kriminalisty, ale i tak jsem si to užila. Audiokniha je opravdu parádní.

Monkas1
23.11.2021 5 z 5

Doporučuji

EvaApple
23.11.2021 5 z 5

Rozhodně ještě lepší než Dokonalé stopy. I když chvílemi rozvláčné, ale na dramatičnosti tím příběh neztrácí. Postavy se plácají i v lidských problémech, které nikomu z nás nejsou cizí, proto je kromě napětí zajímavé vidět, jak si poradí s vybalancováním soukromí a práce. Doporučuji!

Kami33
13.11.2021 4 z 5

První setkání s autorkou. Knížka mě bavila a jdu na další díl. O pravděpodobnosti zápletky se nechci rozepisovat, jedná se o detektivku, ne literaturu faktu a proto, proč ne?

Nyangumi
16.10.2021 4 z 5

Příběh je slabší než první díl. Poslouchala jsem jako audioknihu, za medově sametový hlas Jana Šťastného a výborný překlad Nely Knapové přidávám hvězdu navíc.

IHT
09.10.2021 5 z 5

Precteno a poslechnuto behem 24 hodin. Vyborne, originalni (aspon ja podobny namet jeste necetl, napinave. Luc a Ava nejsou vzdy zrovna nejsympatictejsi a nekdy se chovaji dost pitome, ale to je dela lidskymi a uveritelnymi :)

Sixao
04.10.2021 4 z 5

Přečteno jedním dechem a knihu nešlo odložit, jak to bylo napínavé. Jen mě iritovaly vztahy na pracovišti Luca. Jeho nadřízená ho hnala do práce i se zlomenou kostrčí, k tomu zmetek Edgar a rozpolcená Ava. Celkově tlak na lidské zdroje mi přišel přitažený za vlasy a těžko snesitelný po delší dobu.

BaPe895
19.09.2021 4 z 5

Moderní thriller s nezbytnými atributy. Hodně brutality, počítačové hry. Vyšetřující dvojice celkem sympatická, i když Ava o něco méně.

katynka78
18.09.2021 5 z 5

Tak tento 2. díl považuju zatím z celé série za nejlepší a taky za nejdrsnější. Toto se fakt povedlo. Chvílemi jsem nemohla ani dýchat, jak to bylo napínavé a strhující.
Tématika byla pro mě nečekaná, takže to tady ani psát nebudu, abyste si mohli vychutnat to překvapení, až na to přijdete. Ale tuto jízdu si fakt užijete, i když jakmile odhalíte motiv, bude vám blivno.
A hlavní vyšetřovatelé opět na cestě k sobě o něco blíž. Moc se mi to líbilo a opět jsem to měla jako audioknihu.

monte
23.08.2021 5 z 5

Skvělé od začátku do konce

alibaba72
18.08.2021 5 z 5

Tak za mě je druhý díl ještě o kousek lepší než byl první, skvělé čtení.

ennlady
15.08.2021 5 z 5

Třebaže místy dost brutální, přesto výborné! I když příběhy o sériových vraždách moc ráda nemám, tohle se poněkud vymykalo. Napínavé, čtivé, navíc propletené vztahy a emocemi vyšetřovatelů, ale ne tak, že by to obtěžovalo nebo bylo nějak nepravděpodobné, jak se v knížkách někdy stává...prostě doporučuji. :-)

anishta
25.07.2021 5 z 5

Uf, celkem síla. Hodně zvratů, hodně emocí. Četlo se mi to asi trochu hůř než první díl, ale i tak to bylo skvělé. Miluju téma darkwebu a s touhle sérií jsem určitě ještě neskončila.

Brembelik745
20.07.2021 5 z 5

Kniha Dokonalá kořist je zkrátka dokonalá. Psaná svižně, jednoduše. Bez zbytečně omáčky... Knihy od Helen mi sice přijdou trošku příliš dlouhé, ale i tak jsou perfektní. Opět plný počet hvězdiček *****

Simix.š
16.07.2021 5 z 5

No konečně odpovídající označení na knize - TOP thriller - protože tohle bylo vážně TOP! Ještě lepší než první díl. Velmi poutavý příběh s dobrým, originálním námětem. Do poslední chvíle jsem neměla páru proč ...??? U poslední oběti mi to začalo docházet, když nám dávala Helen nápovědy. Těším se na 3. díl, jen si ho musím prvně sehnat .. :/ Nemáte někdo na půjčení? :D Vrátím za 2 dny :) Tak rychle se totiž tyto knížky čtou.

whiolet
08.07.2021 3 z 5

Druhý díl mě moc nenadchl. Dost mi lezla na nervy Ava a iniciátor vražd mě nechával chladnou.
Chybělo mi tam něco víc.

Toňula
22.06.2021 4 z 5

Napínavá od začátku do konce, Luc a Ava opět sympatičtí, opět příběh vyprávěn z pohledu více postav a na závěr nečekané odhalení. Snad ještě lepší než první díl série.

BlackBlade
17.06.2021 5 z 5

Lepší, než první díl. Zajímavý námět, stavba příběhu a dobré rozuzlení.

vraždy Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields