Dokonalá kořist

Dokonalá kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387557/bmid_dokonala-korist-w85-387557.jpeg 5 1211 306

Druhý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist... a čím je nevinnější, tím lépe.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Plus

Perfect Prey , 2017

Niu
Niu
02.04.2023 4 z 5

Začátek byl fakt super. Pak jsem myslela, že kniha se přiřadí k těm rozečteným, které už nikdy nedočtu. A ejhle, závěr super (trochu přitažený za vlasy a možná i skalp).
V těch příbězích je toho tolik, že to spíš celku ubližuje. Ava mi moc nesedla už v prvním díle, ale tady - co to bylo?! Luc byl v pohodě a celkem jsem si oblíbila Livelyho. Edgar asi no comment. Ben a Lance super. Celý ten příběh byl takový fakt zvláštní, bylo to chvilkama bizarní.

lenka.plaszova
lenka.plaszova
30.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Sice mi trochu trvalo, než jsem se do knížky začetla, ale cca od poloviny už jsem byla napnutá, jak to celé dopadne. Jen mě mrzí, že autor přímo nepotvrdil, kdo za všemi těmi vraždami stál.

veruptackova
veruptackova
23.03.2023 5 z 5

Hlavním kladem této série jsou propracované postavy a zajímavé zápletky. Dokonalá kořist je plná krve, zvrácených motivů, komplikovaných postav a i pár nečekaných zvratů. Trochu nerozumím, proč je tato série často házena do kolonky thrillery pro ženy, protože zcela upřímně mi vraždy příjdou brutálnější a popisy detailnější než třeba u knih Roberta Bryndzy.
Na jednu věc přišla podstatně dříve než Luc s Avou, což mi obvykle v krimi thrillerech vadí, ale přes všechny klady, které tato kniha má to vyšetřovatelům ráda odpustím.

Příběh, který mě pohltil tak, že jsem v době, kdy jsem neměla čas na čtení musela sáhnout po audioverzi. Která je mimochodem skvěle načtená Janem Šťastným, takže pokud preferujete audioknihy rozhodně si na nic nečekejte a začněte poslouchat. Já teda rozhodně pokračovat budu.

Tímto skvělým druhým dílem se DOKONALÁ série zařadila k mým nejoblíbenějším. Už se mi dlouho nestalo, abych po dočtení nějakého krimi měla hned chuť sáhnout po dalším dílu.

Elapheg
Elapheg
22.03.2023 5 z 5

Dlouho jsem kolem této knihy chodil, kde se chuť číst tuto knihu střídala s obavou, co vše na mě auorka za hrůzy vybalí. Zvědavost zvítězila a jsem za to rád. Musím se pochválit, zvládnul jsem to, místy jsem trnul, protože vraždy jsou až bestiální a první polovinou knihy si čtenář projde drastickými obsáhlými popisy. Střídalo se zde mrazení s překvapením a nakonec se na řadu dostala i spokojenost a uznání kvalit tohoto thrilleru. Divím se trochu, že jsem to dal, ale taky se mi to i líbilo. Nebyl to jen popis brutálních scén bez přidané hodnoty. Naopak zápletka je velmi povedená a zvláště ke konci jsem byl napjatý, jak to vlastně dopadne a často jsem si knihu užíval. Další přidanou hodnotou je věrohodnost této detektivky, na kterou se autorka snaží obecenstvo i upozornit. Jedná se o úskalí temného netu, který existuje. Takže sečteno, podtrženo, jedná se o velice brutální, ale povedený thriller, který s upozorněním, pozor drastické scény, mohu jen doporučit. Když jsem to zvládnul já, dáte to určitě taky. Ještě bych chtěl poděkovat všem uživatelům, kteří mě k této sérii přivedli, zvlástě uživatelce moudivlacek. Hodnotím pět hvězd a doporučení všem thrillerovým fandům. Ještě bych snad podotknul, že toto je jedna z nejostřejších knih, které jsem dosud četl, ale pevně doufám, že v dalších dílech už alespoň nebude autorka přiostřovat. Druhý díl je oproti prvnímu o sto procent ostřejší. Na třetí díl jsem zvědavý a doufám, že ho dám.

Termaap
Termaap
21.03.2023 5 z 5

Audioknihu druhého dílu této detektivní série jsem začala poslouchat zhruba tak pět minut po doposlouchání úvodních DOKONALÝCH STOP. A jelikož jsem si okamžitě pořídila i další díl, uznávám, že jsem se na příbězích o Lucovi a Ave stala lehce závislou. Baví mě jak průběh vyšetřování, tak vývoj osobních vztahů. Přidanou hodnotou je uvěřitelnost děje, což s přibývajícím množstvím podobných sérií vnímám jako jejich častý neduh. Podtrženo, sečteno, jsem opět spokojená, obzvlášť musím vypíchnout uchu lahodící hlas Jana Šťastného; ten se jen tak neomrzí:).

ElikaS
ElikaS
08.03.2023 4 z 5

Ke knížce mám několik výtek a několik pochval. Zatím převažují klady, ale jestli to takhle bude pokračovat dál, tak nevím, jestli celou sérii dočtu.
Co se týče vyšetřování, tam nemám jedinou výtku a jsem nadšená. Pachatelé byli drsní, vraždy brutální a při jejich popisu jsem si občas vzpomněla i na svého oblíbeného Chrise Cartera. Vyšetřování má napětí, spád, je zamotané. A celé pozadí případu opravdu promyšlené a neočekávané. Tahle část je pro mě jedná velká jízda a z té jsem nadšená.
Bohužel mám, ale i výtky. Neskutečně mě rozčiluje, když vyšetřovatelé kromě objasnění vražd musí čelit i šikaně svých kolegů či nadřízených. To si autoři opravdu myslí, že samotné vraždy jsou nezajímavé? Ve většině detektivek mi to přijde jako úplně zbytečná vata. A tady mi to přišlo úplně přes čáru. Chvílemi jsem měla chuť knížku odložit. Takže doufám, že stačilo a příští díl už se bude jen vyšetřovat.
Za druhé mi vadil obrat vztahu Luca a Avy, který mi přišel nepřirozený a neopodstatněný. Kdyby to autorka vzala nějak pozvolna, tak bych s tím problém neměla. Oba spolu nemusí pořád jen souhlasit, mohou se hádat. Ale nesedělo mi, že hned při prvním společné hádce musí jít do takových krajností s cílem se zranit. Přišlo mi to celé zbytečně na sílu.
Doufám, že další díly si toto odpustí a budu moct dát konečně pět hvězdiček.

Gracinka
Gracinka
05.03.2023 5 z 5

Super. Knížka mě uchvátila, přečetla jsem ji během jednoho dne. Helen prostě umí psát.

Cassidy.L
Cassidy.L
01.03.2023 5 z 5

Za mě byla tohle teda jízda. Super

čef
čef
22.02.2023 4 z 5

Kniha upozorňuje na hrůzy temného netu, kde si mohou i zvrhlíci najít vše, co jejich srdce, nebo co, žádá. Problémy hlavní detektivní dvojice jsou rovněž veliké a tak máme nad čím hloubat a mimochodem přehlédnout až moc vybájenou konstrukci děje. Literární kvality tohoto dílka jsou však nesporné.

Kopretinka784
Kopretinka784
21.02.2023 5 z 5

No to byla jízda! V určitých momentech jsem si říkala, jak takové způsoby vražd, může někdo vymyslet. Až po přečtení informací o autorce, mi to bylo jasné.
Na mně byly detailní popisy dost drastické. Ale neodradilo mě to, nemohla jsem " z tohoto rozjetého vlaku vysoupit". Asi teď zvolím něco na odreagování, ale určitě se pustím do další adrenalinové knížky této autorky.

Grety
Grety
17.02.2023 4 z 5

Lidské zrůdy bez svědomí vraždí vážené občany. Vraždy jsou odporné a těžko představitelné. Oceňuji love story hlavních postav, jejich lidský přístup ke kolegům a schopnost udělat pro záchranu života všechno.

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
16.02.2023 3 z 5

Na mě to bylo dost drastické.

AlexandraBane
AlexandraBane
10.01.2023 4 z 5

Začátek dobrý, ale pak to kleslo. Přišlo mi to dost ujetý a přitažený za vlasy.

SadUnicorn
SadUnicorn
13.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tento případ mě bavil jetště více než ten předcházející. Konečně odklon od všech už ohraných obyčejných sériových vrahů zabíjejících z úchylných motivů - tady máme hned dva a dokonce soutěží. Konečná zápletka mi připomněla Agathu Christie, ale vlastně to bylo dokonalé. Charaktery postava a jejich vztahy se nám vyvíjí, ale bohužel Ava je mi hrozně protivná. Snad se to v dalších dílech vylepší, ale zatím bych ji nejadši z knihy úplně vynechala. Bavila mě spolupráce s hackerem a novinářem a celkový drive knihy plný napětí a zvratů. Jen tak dál, v sérii budu určitě pokračovat.

snimcibdim
snimcibdim
25.10.2022 1 z 5

Minule jsem autorku přirovnala k Chrisu Carterovi a tak jsem jako potvrzení nyní dostala "ksicht stažený z kůže" (viz. Dvojitý kříž). Návdavkem pak krom jiného mučení staré ženy, grilování koně zaživa a vaření člověka zaživa. Za to, že jsem to coby audio s přemáháním doposlechla, může Fieldsová poděkovat Janu Šťastnému. Jestli se jí těmi úchylnostmi daří získávat čtenáře, jednoho právě ztratila, bo pro mě je toto už za hranicí civilizovaného vkusu. Fuj.

Hakate
Hakate
03.09.2022 5 z 5

2. Díl ihned vtáhne do děje, chytne a nepustí až do úplného konce. Čte se jedním dechem, slupnuto za den. Byla to opravdu jízda. Akční, napínavé, překvapivé, výborné a opět brutální, brutálnější než první díl.
Takhle série si mě opravdu získala. Autorčin smysl pro detail, brutalitu a vytvoření celkového příběhu a zápletky je naprosto geniální.

Upozornění: není vhodné pro slabé povahy.

Upozornění II.: Do série se nepouštějte pokud nemáte dostatek času, nebo všechny knihy, série je vysoce čtivá a návyková. Po přečtení budete chtít víc a další díl. :))

pablito
pablito
02.09.2022 5 z 5

Dokonalá detektivka. Po prvním díle mě už ani nepřekvapilo, že je plná psychopatů. Helen Fieldsová umí nicméně tak bravurně udržovat čtenáře v napětí, že knížku dočtěš jedním dechem, kdyby se v ní odehrávalo cokoliv. Za mě dost dobrý ...

beata-betsy2310
beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

Vlna zločinu, ktorá desí občanov Edinburghu...
Helen Fieldsová na pohľad nežná blodýnka ma vtiahla do 2. časti jej Dokonalej série. Toľko žuvačiek čo som vyžuvala počas čítania až ma sánka bolela... Pfúúú, toľko adrenalínu, som v tele nemala už dávno (mohla by som ho rozdávať na JIS...)
Ale pekne poporiadku, Tí čo ma už trošku poznajú vedia, že krimipríbehy sú moje obľúbené. Tento príbeh - Dokonalá korisť - (asi autorka čerpala inšpiráciu z knihy od Chrisa Cartera Jeden za druhým) sa nedá zabudnúť. Ak máte radi zločin v knihách ktorý je temný, nepredvídateľný tak Dokonalá korisť je kniha pre vás.

Pavlina50
Pavlina50
15.08.2022 5 z 5

Chris Carter si dal ženský pseudonym?
Jasně, že ne, ale konkurence v podobě H. Fields mu teda už pořádně šlape na paty.

Druhý díl této série udržel nastavenou laťku toho prvního a rozhodně mě nezklamal.
Hodně mrtvol, hodně pachatelů, nápad autorky zakomponování virtuálního prostředí zajímavý.
První polovinu jen sledujeme přibývání mrtvol, hledání stop, podivně propletené vraždy.
A v té druhé nám autorka bez varování najednou pachatele předloží přímo na podnose, víme, co dělá, proč to dělá, akorát tedy nevíme, kdo přesně to je.
Mezi dvojcí vyšetřovatelů to po slibném vztahovém začátku z prvního dílu sice začně trochu nečekaně skřípat… s Avou jsem chtěla prostě občas zatřást, aby se vzpamatovala.
Ale tyto vztahové peripetie Luca a Avy se mi líbí, polidšťují brutální a drsné popisy činů a kniha tak není jen pouhým suchým a drastickým hororem.

Ale kromě již zmíněné brutality je to i dost zamotaný a promyšlený případ a právě motiv pachatele mi hodně připomněl jeden velice známý případ Hercula Poirota.

Kniha určitě není pro slabší povahy, ale jinak je to kvalitní zástupce svého žánru.

Kdo tedy má rád brutální thrillery, směle do toho.

…a já do třetího dílu.

maximus13
maximus13
08.08.2022 4 z 5

Takto složitě zorganizovat vraždu? Fantazie a snaha překvapit nečekaným zvratem v ději jde někdy na úkor logiky celé knihy. Škoda, že je celý příběh složitostí přípravy vraždy dost přitažený za vlasy.

vraždy Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields