Nikdo nemá alibi

Nikdo nemá alibi https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57163/inspektor-hannasyde--57163.jpg 4 16 5

Inspektor Hannasyde série

1. díl

Ve vesnici nedaleko Londýna je nalezen probodnutý muž. Podezřelí jsou zejména jeho sourozenci a možní dědici z Londýna. Tak začíná detektivní román, v němž advokát, který obhajuje klientku podezřelou z vraždy, rozřeší vraždu tohoto muže, pozdější vraždu jeho bratra.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Odeon

Death in the stocks , 1935

Valdez676
Valdez676
26.10.2023 3 z 5

Detektivní příběhy ze staré Anglie mám rád a tak jsem si přečetl i tenhle. Hodnocení - zápletka obvyklá, velké dědictví, oběť, kterou nikdo nelituje, detektiv-amatér nakonec dvojnásobnou vraždu rozřeší. Ale - konci chybí to základní, doznání vraha - vražedkyně. A důkazy, pokud by vše popřel, mi přijdou dost slabé, aby obstály u soudu, postrádal jsem i podrobnější objasnění motivu. Takže pro mě je to takový průměr, na jedno přečtení stačí, ale ne na to, abyste se ke knize vrátili.

lucie2169
lucie2169
08.01.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem zachránila před skartací při úklidu našeho kanclu a jsem za to moc ráda. Svěží, vtipné a pohodové čtení: pokud by Agatha Christie napsala Eva tropí hlouposti, mohlo by to podle mě dopadnout nějak podobně. Jelikož jsem se skvěle bavila, jsem ochotná přejít i fakt, že jsem uhodla vraha šedesát stran před koncem, což se mi obvykle neděje. Skvělá záležitost k letní opalovačce, určitě budu doporučovat.

pip11
pip11
29.04.2020 4 z 5

Pěkná klasická detektivka, kde je několik podezřelých. Celý příběh probíhá formou rozhovorů pozůstalých v bohémské sortě 30.let.

Ivanap90
Ivanap90
18.08.2019 5 z 5

Tuhle detektivku jsem našla, ještě jako holka na základce, u babičky na chalupě a hned jsem si ji zamilovala. Teprve později jsem se dozvěděla, že její autorka se jinak zaměřuje na červenou knihovnu, a dost mě to překvapilo. Když o tom tak přemýšlím, ona by se tam i nějaká ta milostná pletka našla, ale rozhodně to není nic brakového. Dneska už bych asi po těch kvantech různých detektivek a thrillerů, uhodla vraha na první dobrou, ale tenkrát jsem byla příjemně napjatá až do samého konce. Knížka je takový mix anglické detektivky a konverzační komedie ve stylu Eva tropí hlouposti. Je to vtipné, milé a celá rodinka Verekerových je správně švihlá a sympatická zároveň. Jedna z knih, ke kterým se čas od času ráda vracím.

čef
čef
23.09.2014 5 z 5

Zvláštní typ konverzační detektivky, jakoby psaný pro jeviště divadla. Poměrně vtipné, ale pro zastánce drsné školy to není.

Georgette Heyer
anglická, 1902 - 1974
2009  77%Sylvestr
2007  80%Sophie
2005  73%Elinor
2008  80%Debora
2011  72%Vojvodova pomsta

Kniha Nikdo nemá alibi je v