Smolná vteřina

Komisaři Barbarotti a Backmanová z kriminální policie v Kymlinge tráví volné podzimní týdny na ostrově Gotland. Při jednom z výletů narazí na cyklistu, jenž se nápadně podobá jistému Albinu Rungemu, člověku, který byl před více než jedenácti roky účastníkem tragické havárie – řídil totiž autobus, v němž zahynulo osmnáct lidí. O několik let později – poté, co mu kdosi opakovaně vyhrožoval smrtí – beze stopy zmizel. Policii v Kymlinge se tuto záhadu nepodařilo vyšetřit, Rungeho tělo se navíc nikdy nenašlo. Může být člověk, kterého nyní Barbarotti s Backmanovou potkali, skutečně on? Oba komisaři se k případu vrátí a zjišťují, že všechno je daleko komplikovanější, než se jim před lety zdálo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474744/big_smolna-vterina-at2-474744.png 3.313

Inspektor Gunnar Barbarotti 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Den sorgsne busschauffören från Alster, 2020

Kniha Smolná vteřina

kuruteku

Nejde všechno dokonale. Další ne-detektivka ze série, ale podle mne nejslabší - sice se snaží udržet napětí až do konce, nicméně asi od tří čtvrtit se dá tušit a posledních 10 % je úplně jasné, jak to všechno skončí. Bohužel s Evou po boku nemá Gunnar žádné trápení a i jeho promluvy s tím nahoře jsou už jen opakováním a ne snahou hledat, chápat, porozumět. Nápad a zápletka, motiv vyrovnávání se s nezaviněnou vraždou, to je všechno výborné, ale asi tomu chybí více samopromluv Evy nebo i Gunnara tak, jak to bylo v předchozích dílech. Prostě tenhle díl byl hodně samoúčelný.

soukroma
25.12.2021

Ohromné zklamání: "Skvrny a cáry", plky a balast, hloupá zápletka a žádné vyšetřování, divné postavy, dvojka Eva a Gunnar v hlavní roli spokojeného páru na dovolené na Gotlandu, kde musíme sledovat jejich opravdu povedené "dialogy" k věci, dokola vaření, pití a jedení, trajektů, deště, procházek a projížděk v autě a na kole (asi chtěl autor trochu udělat reklamu svému oblíbenému Gotlandu a přilehlým ostrovům, ale ani to se moc nepovedlo).
Do knihy, sestávající z 95% zbytečných slov, už autor ani nemohl dodat další, aby se délkou kniha vyrovnala předchozím dílům série...
Dočetla jsem, v marné touze po výbušném rozuzlení, takže 50%. Méně rezervuji už pro knihy nakonec prolistované či znechuceně odhozené.

Další díl už mám předobjednaný, jinak bych velice váhala, zda se do něj po takto sestupné tendenci čtivosti a napínavosti vůbec pouštět ;-(

sf1
24.12.2021

Úplně jiný příběh 2. A úplně stejně perfektní oblbovačka na čtenáře. Příznivcům Nessera a dua B&B absolutně doporučuji.

Egertová
16.12.2021odpad!