Největší případ inspektora Frenche

Největší případ inspektora Frenche https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106093/nejvetsi-pripad-inspektora-frenche-106093.jpg 5 4 1

Inspektor French série

Najväčší prípad inšpektora Frencha patrí k najnapínavejším dobrodružstvám dnes už slávneho inšpektora. Príbeh sa začína tým, že pri vylúpenom trezore nájdu zavraždeného vedúceho kancelárie v obchode s diamantmi. Inšpektor French zo Scotland Yardu musí až do neúspešného konca sledovať veľa falošných stôp, aby medzi nimi nakoniec našiel tú správnu a aby mohol vinníka odovzdať spravodlivosti. Hrdina tohto príbehu, inšpektor French, nie je teda neomylným a bohorovným logikom ako mnohí jeho slávni kolegovia, práve naopak, často ho v práci usmerňuje manželka, je to človek s mnohými ľudskými slabosťami. A o to sa nám stáva bližší a sympatickejší a s tým väčším napätím sledujeme jeho pátranie. (www.pitaval.cz)... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Hladík & Ovesný

Inspector French´s greatest case , 1924

woodward
30.03.2017 5 z 5

Inspektor French je zajímavá figura klasické detektivky jednak proto, že autor čtenáři umožňuje nahlídnout mu do hlavy když probírá v mysli jednotlivé podezřelé, zvažuje různé směry pátrání, občas něco vyloučí, pak se k tomu zase vrátí, většinou mu to pátrání moc neodsejpá, ale je trpělivej, pilnej a nechybí mu představivost. Samozřejmě, mohutná kola Scotland Yardu melou pomalu ale jistě a vždycky mu dodají všechno, co potřebuje: Lidi, informace, prachy na honění padouchů v zahraničí... Jo, a na rozdíl od paní Columbové se manželka inspektora Frenche v příběhu tu a tam doopravdy objeví a dokonce ho postrčí správným směrem, když už si s tím pátráním neví rady.
Zařadil jsem si tuhle knihu do knihotéky, ovšem nemám ji doma slovensky, nýbrž anglicky - snad to nevadí.

Kniha Největší případ inspektora Frenche je v