V temnotě

V temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398850/bmid_v-temnote-LSx-398850.jpg 4 411 118

Druhý případ inspektora Adama Fawleyho od autorky thrilleru Někdo blízký. Při rekonstrukci domu je v sousedním sklepě objevena polomrtvá žena s dítětem. Nikdo neví, co jsou zač — žena nemluví a mezi pohřešovanými osobami hlášena není. Vlastník domu tvrdí, že je nikdy předtím neviděl. Obyvatelé tiché oxfordské ulice jsou v šoku — jak se jim mohlo něco takového stát přímo před nosem? Ale inspektor Adam Fawley ví, že nic není nemožné. A nikdo není tak nevinný, jak se zdá…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

In The Dark , 2018

schvomis
13.03.2024 4 z 5

Přečteno před delší dobou. Do dnešního dne si pamatuji, o čem kniha je. Bavilo mě to.

Kami33
24.09.2023 5 z 5

Hezké čtení. Nic není tak, jak se zpočátku zdá. Autorka rozuzlení dávkuje postupně a čtenáře tak udržuje v napětí.

jfialova
21.03.2023 4 z 5

Zajímavé pokračování, které na předchozí díl navazuje pouze náznakově, takže lze knihu číst i bez znalosti první knihy. Úplný závěr mi přišel nereálný, ale v zásadě to celkový dojem z knihy nenarušilo. Líbí se mi členění knihy do krátkých kapitol, kde autorka přeskakuje mezi současností a minulostí doplněná o články z novin a reakce internetových Sherlocků (vždycky si říkám, jestli se pak v reálném životě podobní za svoje internetové zvratky aspoň zastydí, ale bohužel asi ne). Těším se na další díl, káply jsme si s autorkou do noty :-)

March
14.02.2023 5 z 5

Kniha byla výborná! Postupné rozmotávání příběhu, autorka skvěle popisuje, vypráví, servíruje, dávkuje. O zápletky není nouze...a to finále? To je prostě grande finále. Autorky druhý díl série a dle mého je druhý lepší, tak jsem zvědavá na další, bude ještě lepší...? :-)

Joyce24
28.01.2023 5 z 5

Další velmi zdařilý případ této série. Musím přiznat, že se mi líbil ještě víc než první díl série. Bylo to zamotané, chvílemi to vypadalo, že už je vše jasné a vzápětí bylo vše zase jinak. Líbilo se mi, jak děj rychle ubíhal bez zbytečné "omáčky". Závěr byl opět překvapivý.
Těším se na další příběhy.

moudivlacek
26.01.2023 4 z 5

Skvělý začátek příběhu, který vypadá na jasně vytyčený směr. A už čtenář rozděluje osoby na hrdiny a záporáky, na oběti a násilníky. Jenže čím víc čteme, tím plno událostí dostává "jinou" barvu. Začneme lapat po dechu a říkat si, to je fakt síla. Otázka starších lidí, otázka, kam až "zajít", aby člověk dostal, co chce, otázka soudnosti, lidskosti, otázka lidských parazitů na těch, co se nemohou bránit. Super čtení

kudrdlinka
16.11.2022 5 z 5

Bylo to čtivé, napínavé, s origální zápletkou a pro mě nečekaným rozuzlením. Závěr zase překvapující, podobně jako v prvním díle, který jsem četla už před časem. I přes časový odstup se mi tohle zdálo lepší než Někdo blízký.

rumova_kulicka
05.10.2022 4 z 5

Kniha byla opět velmi čtivá, styl psaní je trochu odlišný od jiných detektivek, ale baví mě. Líbí se mi, že není vyplněná zbytečnou omáčkou okolo a veškerý čas je věnován vyšetřování, jen se mi zdálo, že těch zvratů tam už bylo příliš. Konec v podobném duchu jako v předchozím díle mě dvakrát neohromil. Pokud to tak je pokaždé, asi už to na mě nebude úplně fungovat.

musivila
24.09.2022 5 z 5

Na začátku jsem se tedy zas musela trochu zorientovat ve všech postavách vyšetřovacího týmu. Ale jinak, co se týče samotného příběhu, bomba. V jedné osobě jsem se od začátku nespletla, ale to vše ostatní bylo překvápko. Bravurně zamotaný. Ještě lepší než Fawleyho první případ. Jsem zvědavá, co si pro něj ještě autorka nachystá.

zdendula31
02.08.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších krimi sérií jaké jsem poslední dobou četla.

Lexie321
25.07.2022 5 z 5

Kniha bola senzačná. Od prvej strany ponukala zaujímavý a prepracovaný príbeh. Vyšetrovatelia boli komplexní a dobre sa o nich čítalo. Voči ničomu nemám výhrady. Naozaj je to skvelé krimi. Určite vrelo odporúčam!

MarianP
20.07.2022 5 z 5

Netradičná kniha, plná "moderných" prvkov ako napríklad screenshoty esemesiek, nákresy miesta činu, prepisy rozhovorov a listov a podobne. To sa mi fakt páčilo. Okrem toho bola perfektná aj zápletka, hoci nebola úplne uveriteľná. Na môj vkus trochu veľa postáv policajtov (miestami som nevedel, kto je hlavná postava) ale celkový dojem je perfektný.

Januli
23.06.2022 3 z 5

Takový typ knihy mu sedí. Zajímavý příběh, ne moc omáčky kolem a epilog? Tak jak v předchozím díle. Podle některých komentářů níže napsaných to některým čtenářům kazí dojem. Mě tam nevadí, možná je to i takové plus.

JustWomen
18.06.2022 4 z 5

Fakt moc dobré čtení, originální postavy, zápletky, vztahy... už to vypadalo na 5 hvězdiček, ale jednu hvězdu dolů za ten konec. Toto prostě bylo podcenění čtenáře, vysvětlení bylo úplně mimo, nereálné a přehnané ve snaze o nepředvídatelný konec.
A nebylo vysvětleno, proč se vrtěl, když seděl na kolenou...

monte
01.04.2022 4 z 5

Velmi zajímavé a čtivé.Opět překvapivý konec

Zunka616
13.03.2022

Tak jsem jinpo dlouhých večerech do četla nebyla špatná druhá kniha od autorky teď jdu na její třetí snad budu rychle u konce

MarqueeMoon
13.02.2022 5 z 5

Takto nejako si predstavujem dobrú detektívku. Pár maličkostí mi prekážalo, no nemôžu byť všetci ako napríklad Stieg Larsson (česť jeho pamiatke) - to jest: dokonalí. Čo sa príbehu týka, je celkom "nadupaný", s viacerými zvratmi, ale reálny život už dokázal napísať aj neuveriteľnejšie kriminálne prípady. Stále je to za mňa 90%.

DericCaster
30.01.2022 5 z 5

Před časem jsem četl první díl série a tak jsem se na druhý těšil a rozhodně nejsem zklamaný. Příbeh je dobře vystavěn a rozuzlení se těměř nedá vytušit, ačkoliv tam jsou drobné náznaky. Také styl knihy je zas trochu změna a osvěží. Těším se na třetí díl.

jana9877
21.01.2022 4 z 5

Vnímání jmen je trochu problém, ale jinak byla kniha napínavá a s nejasnym rozuzlením až do konce. Milovníkům krimi rozhodně doporučuji.

Veru81
20.01.2022 3 z 5

Kniha mi přišla v první půlce zdlouhavá, pletla se mi jména... ale příběh asi zajímavý, minimálně originální.