Někdo blízký

Někdo blízký https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385481/bmid_nekdo-blizky-Zul-385481.jpg 4 818 243

Psychologické drama. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to. Když osmiletá Daisy Masonová zmizí během oslavy z domu, inspektor Adam Fawley dobře ví, že v devíti případech z deseti je pachatelem někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní – matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec je chladný a nepřístupný. A pak je tu Daisyin mladší bratr, zakřiknutý a nemluvný… Inspektor Fawley hraje o čas a snaží se najít jakoukoli stopu, ale dívka jako by se propadla do země – nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Ale všichni mají na událost svůj názor a zdá se, že každý skrývá nějaké tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Close to home , 2018

ZetHolda
08.05.2020 3 z 5

Pribeh se cetl velmi dobre, nechybelo napeti. Neobvykle byly twitterove ukazky, velmi povedene. Trochu zvlastni byly pribehy postupne do minulosti. ALE konec by stacil jeden. Nektere veci byly zminene, ale nedoresene. Ach jo, proc kazdy druhy vysetrovatel musi mit nejake trauma nebo kostlivce ve skrini?

martineknatasa
07.05.2020 5 z 5

Knížka, je napínavá, hezky se čte, a závěr je nečekaný. Jdu do dalšího dílu.

edith79
07.05.2020 4 z 5

Zvláštně psaná kniha plná zvratů. Tím pádem kniha, kterou přečtete během pár hodin. Protože se jedná o první díl série, je tu něco nebo spíš někdo, kdo nesmí chybět. A to je vyšetřovatel s traumatem. To je věc, která mi popravdě už začíná na knihách tohoto druhu trochu vadit. Jinak příběh je zajímavý a s opravdu překvapivým koncem. I když uspěchaným. Další knížky autorky si určitě ráda přečtu.

MarieH
30.04.2020 4 z 5

Detektivka se mi líbila, líbily se mi i příspěvky v diskuzi, docela originální zpestření obsahu.
( Pozor pro někoho možná spojler)
Ale mám výhrady k jednání té malé holčičky, mám tři vnučky a dceru a nedovedu si představit
že by ve věku osmi let byly tak duševně vyspělé, přemýšlely a jednaly jako Daisy. Taková dvanáctka ta by to asi dala, ale v osmi letech ? Doporučuji a dávám 4 hvězdičky.

Twinny
28.04.2020 4 z 5

Tahle detektivka byla jako na houpačce. Ze začátku mě to opravdu zajímalo, pak přišel útlum a tak pořád dokola. Některé věci se v knize objevily, pak se o nich nemluvilo a vrátilo se k nim až za čas. Tohle mi obyčejně nevadí. Ale tady jsem občas vůbec neměla šajn a musela jsem přemýšlet, o co jde.
Příběh byl velmi zamotaný, ale čtivost opět pokulhávala. Nakonec člověk pořádně neví, kde je pravda. Některé otázky zůstaly nezodpovězené.
Původně jsem chtěla hodnotit průměrem, ale ten naprosto nečekaný konec, tak ten mě odrovnal. Nečekala jsem ho. Tušila jsem, že to bude ještě jinak, ale tohle jsem vážně nečekala. Takže hvězda navíc.

Hope80
27.04.2020 5 z 5

Naprostá, skvělá, úžasná bomba. Od začátku až do konce,celá kniha. Zařazuji do mých top a vrham se na druhý případ Inspektora Fawleyho

Mychaela
21.04.2020 4 z 5

No asi takhle, ze začátku jsme byla dost skeptická, ale s každou další přečtenou stránkou jsem se autorce znovu omluvila. Je to sakra povedená práce!! Luxusně zamotaný příběh, každou chvíli si myslíte, že už už víte a ono houbelec!

A hvězda navíc za tuhle skvělou hlášku:
"Potřebuju, aby někdo prošel záznamy ze všech kamer... Jemu to vadit nebude, fandí Aston Ville, takže je zvyklý čumět celé hodiny na obrazovku, kde se nic neděje." :-DD

Nany_cz
21.04.2020 3 z 5

Zajímavá detektivka, která řeší zmizení malé Daisy. Na můj vkus zde bylo až příliš postav, protože jsem se v tom ztrácela. Rozuzlení bylo fajn a výsledný wow efekt se taky dostavil.
U této knihu sedí , že každý je po zásluze potrestán a nezáleží na tom, jestli Daisy unesl nebo ne.

aneta2901
15.04.2020 5 z 5

Skvělá knížka která vás nenechá chladnými až do poslední stránky. Vůbec jsem neměla tušení jak kniha dopadne, jen jednou jedenkrát mne tento závěr napadl, ale hned jsem ho pustila z hlavy a podezírala snad všechny členy rodiny. Děj šel rychle, navíc skoro od samého začátku se dějem prolínala konverzace uživatelů sociální sítě twitter (to bylo mazané :D ), kteří spekulovali o tom,co se stalo s malou Daisy a kdepak děvčátku je konec. Musím uznat, že mít takovou matku jako měla ona, asi bych byla pěkně zakomplexovaná. Neskutečně mě její postava vytáčela, otec taky na ránu tedy. Knihu vřele doporučuji, nejsem kdoví jaký čtenář, ale zde jsem knihu měla přečtenou za deset dní, tak moc mne bavila (jindy čtu klidně měsíc)

SmazenaCibule
03.04.2020 5 z 5

Za mě byla tato prvotina C. Hunter naprosto skvělá! Až do poslední stránky, kde se teprve pointa ukázala, jsem absolutně netušila, o co šlo. Tipy na pachatele jsem měla, ale autorka mě fikaně táhla od břehu ke břehu, takže jsem ve finále nevěděla nic. Ten "wow efekt", který u detektivek čekám, tady nastal, opravdu jsem byla překvapená. Kniha je velmi čtivá, rychle mne vtáhla do děje a nemohla jsem ji odložit, dokud jsem nedošla k oné pointě, která byla až na konci. Vřele tuto knihu doporučuji!

andrea1378
03.04.2020 5 z 5

Detektivka s vyšetřovateli postrádající jakékoliv superhrdinské schopnosti a nadpřirozenou intuici – za to palec nahoru. Během čtení mě napadalo několik scénářů možného závěru včetně toho skutečného, alespoň v každém jsem na chvíli viděla Daisinina únosce. Vše do sebe krásně zapadalo.

annettka1098
29.03.2020 4 z 5

Poslední dobou mám asi štěstí na knihy, jejiž konec mé hodnocení absolutně posune výš. Ze začátku mi přišla kniha taková tuctová, podobná ostatním s touto zápletkou. Zápletky postupně přibývaly, vše se stále více zamotávalo. A pak přišel naprosto šokový konec! Trochu mne mrzí, že na úkor toho zmást čtenáře, nebyl konec více propracovaný. Nicméně autorku si rozhodně nechám v hledáčku a zkusím i další knihy.

luci6910
25.03.2020 4 z 5

Napínavé od začátku až do konce! Bohužel konec trochu zvláštní, bez žádného vysvětlení, takže jste nakonec ještě víc zmatený, než po čas čtení celé knížky.

Majdalenka
23.03.2020 3 z 5

Kniha se dobře četla. Ale myslím že v paměti mi moc dlouho neuvizne.. Vyšetřování za mě bylo nedůsledné. Ich forma absolutně zbytečná.

Ajda300
23.03.2020 5 z 5

Detektivky moc nečtu, ale tahle mě vážně dostala. Moc se mi líbilo propojení sociálních sítí a policejních výslechů s vyšetřováním. Konec jsem vážně nečekala.
Skvělá kniha

kamila5406
23.03.2020 5 z 5

Zajímavá detektivka nemohla jsem odtrhnout oči

Aghatte
18.03.2020 4 z 5

Zde musím opravit své mínění na autorku. "V temnotě" se mi nelíbilo vůbec a nedokázala jsem se začíst.
Zde mě to naopak chytlo od první stránky. Tweety jsem nečetla, přeskakovala. Jinak děj byl předvídatelný, i závěr jsme čekala ( a doufala, že to tak bude! ), ale ničemu to nevadilo.
Fantasticky vykreslené povahy, proti zmíněné knize úplně jiný styl, jakoby to ani nebyla ta samá autorka. Zvraty mě dostávaly do stále větší zvědavosti. Retrospektiva mi pomáhala pochopit a uchopit. I těch sprostých slov zde bylo méně, a tak nějak více se ztratily v davu, zapadly do kontextu.

Miretti
14.03.2020 4 z 5

Mě kniha vtáhla od prvních stran, detektiv mi byl hodně sympatický, příběh napínavý. Tweety mě také vcelku rušily, ale na druhou stranu, to je obraz dnešní doby. Co mě zarazilo, bylo vyústění příběhu či spíše proces u soudu. To mi přišlo nepravděpodobné a málo uvěřitelné, ale je možné, že mám deformaci z povolání;)). Na další knihy ze série se těším.

Olous1
08.03.2020 5 z 5

Bomba...Tak rychle jsem snad žádnou knihu nepřečetla. Kniha je psána ve dvou dějových linií.V průběhu čtení jsem si myslela,že
vím kdo Daisy unesl,ale konec mě dostal. Doporučuji na 100%a jdu do knihovny pro další díl.

verca0794
08.03.2020 4 z 5

Celou knihu jsem si myslela, že vím kdo to udělal. Chtěla jsem knize dát 3*. Ale ten konec mě opravdu dostal. Musím přidat ještě jednu * za ten překvapivý a nečekaný závěr. Jinak čtivé, svižné a zajímavé téma. Když si představím v čem některé děti vyrůstají je mi ouzko.