Někdo blízký

Někdo blízký https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385481/bmid_nekdo-blizky-Zul-385481.jpg 4 819 244

Psychologické drama. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to. Když osmiletá Daisy Masonová zmizí během oslavy z domu, inspektor Adam Fawley dobře ví, že v devíti případech z deseti je pachatelem někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní – matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec je chladný a nepřístupný. A pak je tu Daisyin mladší bratr, zakřiknutý a nemluvný… Inspektor Fawley hraje o čas a snaží se najít jakoukoli stopu, ale dívka jako by se propadla do země – nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Ale všichni mají na událost svůj názor a zdá se, že každý skrývá nějaké tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Close to home , 2018

VeruHoráková
10.11.2020 5 z 5

Z knihy jsem nadšená! Knihu jsem vybrala na základě hodnocení a mohu říci, že mě opravdu příjemně překvapila. Líbil se mi styl psaní a nedá se předvídat, jak děj dopadne. Navíc je to uvěřitelný příběh.

HaHa11
29.10.2020 4 z 5

Inspektor F. má jistě potenciál - uvidíme v dalších dílech. Tohle byl slušný, téměř čtyřhvězdičkový počin - zajímavý průnik do světa sociálních sítí spojený s dost napínavou detektivkou (opravdu jsem netušila). Logika musí jít tedy trochu stranou, ale co?!

chamyl
20.10.2020 4 z 5

Čtivě a zajímavě konstruovaný příběh s až dokumentárním stylem vyprávění o noční můře všech(?) rodičů. Originální zapojení sociálních sítí s příspěvky lidí, kteří jsou schopní suverénně hodnotit záležitosti, o kterých nic neví, a odsuzovat lidi, které vůbec neznají. Stále stejná a smutná písnička.
1* ubírám za málo uvěřitelné panoptikum postav žijících v jedné rodině.
Za epilog by asi bylo správné ubrat i další *, ale jelikož jsem se celou dobu nenudil, tak to neudělám. Každopádně mi to v této souvislosti nedá nepřipomenout moje oblíbené heslo: "Ze špatného nikdy nic dobrého nevzejde." Možná snad jedině pokračování této knihy...

ivoiro
01.10.2020 2 z 5

Moje dojmy z této knihy jsou hodně rozpačité. Úplně mi to nesedlo - jak styl psaní, tak celý příběh, včetně epilogu.

tereza8
24.08.2020 5 z 5

Moc dobrá a zajímavá detektivka. Příběh byl svižný a plynul. Mohu doporučit!

LeHor
10.08.2020 4 z 5

Moc se mi to líbilo, až na ten konec. Za mne překombinovaný.

LussyP
09.08.2020 5 z 5

Tak to bylo opravdu skvělé. Ani na minutu mě kniha nezačala nudit. Ze začátku bylo horší se orientovat ve vyprávění, nejsou rozdělené kapitoly přímo, ovšem média (hlavně Twitter) a přesné přepisy výslechů knihu naprosto oživily. Zvraty pomalu na každé straně, dokonale vykreslené postavy. No za mě opravdu povedený kousek a moc se těším na další knihy autorky.

PS. Opravdu by mě zajímalo, jak někdo může předvídat takový konec.

ennlady
08.08.2020 3 z 5

Tak lepší průměr. Trochu zvláštní a místy nepochopitelné a zavádějící. Spousta tajemství, lásky a nenávisti. Ale úplně mě to nechytlo a asi knížku dlouho neudržím v paměti.

Radim027
06.08.2020 5 z 5

Celá série je jedna z mých velmi oblíbených a kdo nečetl, tak by to měl určitě napravit.

Ivulka432
08.07.2020 3 z 5

Banální příběh pro mě těžkopádně plynoucí a krkolomně vyprávěný. Návraty do minulosti byly pro mě násilné a prakticky nic neříkající. Vadilo mi, že se občas člověk ztrácel v jednotlivých postavách vypravujích příběh. Knížka ve mě nic nezanechala a vím, že další knihy od této autorky číst určitě nebudu. Za mě 2,5*.

alexis818
24.06.2020 4 z 5

jo,to bylo fakt dobrý.Styl se mi líbil,ale jako by tam něco chybělo.Ten konec mě naprosto dostal.Určitě si přečtu další díla autora.

Denisa232623
19.06.2020 3 z 5

Jako celek se mi “Někdo blízký” libíla, ale měla jsem pocit že tam něco chybí. Rodiče Daysi jsou od prvního okamžiku nepříjemní a detektiv spoustu věcí vynechává a oproti jiným mu to dost trvá. Nicméně je to jeden z těch lepších thrillerů a kdyby to šlo tak hodnotím 3,5/5*.

mulder
29.05.2020 5 z 5

Při čtení této knihy jsem si připadal jako na trati orientačního běžce, kdy každá kontrolní zastávka znamenala nějakou postavu v příběhu a s ní spojený zvrat. Hodně postav, hodně podezřelých, hodně teorií. Jsem rád, že ta moje vyšla na sto procent. Kniha mě dokázala přitáhnout, vtáhnout do děje, líbilo se mi, jak autorka příběh vystavěla. Ano, průběh cílem byl rychlejší, zůstaly mi v hlavě nějaké nezodpovězené otázky, ale nevadí. Poselství? Milujte své děti a pamatujte, že každá rodina má svá tajemství! I ta vaše:-)

Pavlnka
25.05.2020 5 z 5

Naprosto dokonalé. Moje druhá kniha autorky a moc se mi líbí její styl. Určitě si přečtu její další knihy. A TEN KONEC .....

Leniiis
22.05.2020 5 z 5

Knížka byla super, byla jsem spokojená a říkala jsem si, že už mě nemůže nic překvapit. Najednou buch. Poslední dvě strany a já zůstala naprosto v šoku, co to jako má být. No síla. Dlouho mě žádná kniha takhle na závěr doslova nepřipravila o řeč. Už si jdu dělat rezervaci na další knížku od této autorky.

Toňula
18.05.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla na základě hodnocení zde a mohu říci, že mě opravdu příjemně překvapila. Zase trochu jiný způsob vyprávění - detektivně thrillerový děj pátrání po zmizelé holčičce s postupným odkrýváním hluboce skrýtých rodinných tajemství se jemně prolíná s osobním příběhem hlavního vyšetřovatele. Výborná kniha, už se těším na další případ.

Sajinka28
16.05.2020 5 z 5

Neskutečná kniha... přečetla jsem za den.. nemohla jsem se odtrhnout :-)

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka s bravurně vykreslenou charakteristikou celé rodiny zmizelé Daisy. Autorce se podařilo ze svého literárního debutu vytřískat maximum a myslím, že na něj může být právem pyšná. Ačkoli je závěr knihy hodně diskutabilní - mě dost šokoval a myslím, že autorka svou knihu ukončila vskutku originálně.

VeronikaAug
13.05.2020 5 z 5

Trochu jsem se bála, aby to nebylo srdceryvne, když se jedná o zmizení dítěte, ale Cara to napsala moc šikovně a tak knížku zvládnou i precitlivele maminky. Opravdu hodně mě to bavilo, bylo to napínavé, promyšlené, všechno do sebe zapadlo. Je tam dobre popsane to, jak se může nešťastne dětství ošklivě promítnout do dospělosti aniž by to bylo na první pohled vidět. Smutný příběh s poměrně šťastným koncem. Asi by se to takhle mohlo í stát. Už mám rozectenou druhou autorcinu knížku a na cestě třetí, takže já určitě doporučuju.

Kerberos
13.05.2020 4 z 5

Zdařilý psychologický román,měla jsem podezření na pachatele,ale nějak jsem cítila,že tam něco nesedí,což se nakonec potvrdilo.