Inkvizice - Stručné dějiny hanebnosti

Studie se zabývá zejména dějinami španělské inkvizice. Definuje ji jako první totalitní organizaci v dějinách lidstva, která usilovala o kontrolu všech složek společenského života. Ve jménu křesťanské jednoty likvidovala nositele odlišných názorů, kteří oslabovali moc církve a ohrožovali i základní pilíře světské moci. Autor popisuje fungování inkvizičních tribunálů i nejznámější procesy. Závěrečná kapitola je věnována různým názorům na historickou úlohu této instituce. (Dějiny inkvizice v českých zemích nezmiňuje)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25145/inkvizice-25145.jpg 4.110
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Aleš Skřivan

Kniha Inkvizice - Stručné dějiny hanebnosti

ArthasKarfa
06.03.2018

Dějiny španělské inkvizice a její hierarchií a obecnou působností na prahu 17. století.

kajanovakova
24.03.2014

Byla jsem příjemně překvapena tím, kolik informací se do tak útlé knihy vešlo. :-) Doporučuji. :-)

Garik
29.10.2012

V celej knihe jasne badať autorovu úprimnú snahu o profesionálnu nezaujatosť, odstup a vecnosť. No aj tak sa neubránil niektorým klišé. To je však vzhľadom k téme, jej rozsahu a množstvu rozporuplných zdrojov vcelku pochopiteľné a snáď aj ospravedlniteľné. Táto kniha rozhodne patrí medzi to lepšie, čo k téme dejín inkvizície u nás vyšlo.

mončičáček
04.05.2012

Podle mého názoru jedna z nejlepších původně českých knih o dějinách jedné z nejděsivějších organizací v dějinách lidstva, španělské inkvizici.

Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva