Inkoust

Inkoust https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450951/bmid_inkoust-Sgw-450951.jpg 4 504 138

Jeho tetování je rozsudkem smrti. Od autorky bestselleru Tatérka. V temných uličkách Brightonu kdosi napadl mladou ženu. Zranění se zprvu nezdají vážná, ale oběť za 24 hodin umírá v agónii a na jejím těle se najde smrtící tetování. Po zmizení druhé ženy už inspektor Francis Sullivan ví, že čelí sériovému vrahovi. Jedno ale nečekal: hlavním podezřelým je Alex Mullins, syn tatérky a jeho bývalé milenky Marni. Dokážou se přenést přes minulost a spojit síly, než se rozsudek smrti objeví na kůži další oběti?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Her Last Breath , 2019

novina
19.01.2022 5 z 5

Začátek se trochu vlekl, ale pak se příběh rozjel a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. První díl série jsem nečetla.

Katulinka69
18.01.2022 4 z 5

Tak se mi moc do druhého dílu nechtělo, ale by to velká chyba. Už beru třetí díl.

kramlinka88
16.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha, líbila se mi stejně jako první díl a už se těším na třetí :-)
Konečně nějaký "normální" detektiv a ne troska závislá na alkoholu :-D Líbí se mi i příběh s Marni, odehrávající se na pozadí a jsem zvědavá kam až to povede :-) a taky jak dopadne vedlejší linka co se týče Paula ;-)
Téma tetování je originální, ač některé detaily příběhu trošku nechutné, ale nijak zvlášť mi to nevadí ;-)

Adriena838772
12.01.2022 5 z 5

Tahle knížka navazuje na tu Tatérku a mě se líbily moc obě.Těším se na tu 3

ElikaS
12.01.2022 4 z 5

První díl série Tatérka mi přišel jako lehce nadprůměrná detektivka se zajímavým tématem, takže jsem se celkem těšila, co přinese díl druhý.
Musím říct, že knížka je neuvěřitelně čtivá a byla jsem hrozně zvědavá, jak to dopadne, takže jsem ji přečetla jedním dechem, a to i přesto, že v knížce byla celá řada věci, které mi vadily.
Na knížce se mi líbilo, že se autorka nebojí pustit se do vyprávění z pohledu hned několika postav. Vše se ji daří hezky skloubit, a tak děj příjemně plyne.
Alex, Marni i Francis mi přišli sympatičtí, jejich postoje a reakce pro mě byli pochopitelné, takže co se hlavních postav týče. tak dobré. Horší je to s těmi vedlejšími. Rory má chvilky, kdy je fajn a chvíle kdy je na ránu, celkově mi přišlo, že vlastně nemá žádný pořádně daný charakter a sama autorka moc neví, co s ním. To samé Thierry většinou působil normálně a ani v tomhle ani v minulém díle ve mě nevzbuzoval ani sympatie ani záporné emoce, ale při jeho shledání s bratrem jsem vůbec nechápala, navíc mi to k němu nesedělo a nepochopila jsem ani proč to Marni nechala být.
Trochu mě mrzí, že se autorka opakuje v tom, že v prvním díle byla hlavní podezřelou Marni, tentokrát Alex a policisté se toho zarytě drží a moc nepátrají dál. Tenhle motiv byl podle mě vyčerpán už v prvním díle.
I přesto všechno se knížka opravdu dobře čte, pohnutky pachatele dávají smysl a příběh je napínavý. Takže se mi knížka líbila.

Nikkaa
11.01.2022 5 z 5

Jak zaznělo v komentáři podemnou, další oblíbená spisovatelka, a už se moc tesim na třetí díl...

monte
27.12.2021 5 z 5

Má další oblíbená autorka. Její detektivky jsou napínavé a čtivé. Už se moc těším až budu držet v ruce třetí díl

Patrik02
16.11.2021 5 z 5

Oproti jedničce jde příběh více do hloubky, zejména do života postav, na kterých se tentokrát autorka opravdu vyřádila (v dobrém, samozřejmě) Druhý statečně drží laťku nastavenou první knihou, zachovává si svou čtivost a originální námět s tetováním v hlavní roli.

Ana72154
09.11.2021 5 z 5

Stejně jako první díl, mě i dvojka vtáhla do děje okamžitě. Napínavé od začátku do konce.

moudivlacek
24.09.2021 5 z 5

Stejně jako první díl je to jízda od začátku do konce a první roli opět dostává tetování, tentokrát zůstávají, ale mají o to hrůznější účinky. A setkáváme se s hlavními hrdiny z prvního dílu - Francis, Marni a její syn Alex a ostatní.
Žádná hluchá místa a ten pach z posledního místa činu.... A rozhodně to policie nemá jednoduché, zvlášť když za zadkem mají neustále reportéra, kterému je jedno, co prozradí, hlavně že má senzaci.
Milovníkům tohoto žánru mohu doporučit.

dencazrnu
16.09.2021 5 z 5

Stejně jako první díl hodnotím kladně. Mě se celkově líbí u těchto knih námět. Je takový jedinečný a neotřelý. Kapitoly jsou svižné, kniha se velmi dobře čte a závěr byl opravdu skvělý. Ten jsem už dočetla na jeden zátah. Myslím, že nás možná čeká i další pokračování, jelikož některé věci zůstaly nevyřešené :-)

Lutzinka
15.09.2021 4 z 5

Čte se to dobře, nezklame, ani nepřekvapí, téměř jako jednička.
Vraha jsem tipla správně skoro na začátku, ale i tak je to podle mě velmi dobrá knížka.

mirunda
22.07.2021 5 z 5

Druhá půlka knihy mě bavila výrazně více a lépe mě vtáhla do děje. Po přečtení musím říct, že mě bavilo snad o trošku více než první kniha autora.

Sazinek
21.07.2021 5 z 5

Masakr! I jednička byla boží, ale dvojka taktéž. Celé to tajemno okolo tetování mě baví. Čtivé, má to spád, nejde se odtrhnout. Za mě ano!

Ráčkajda
20.07.2021 5 z 5

Jeee to bylo pěkné, líbil se mi jak první díl, tak druhý a těším se na třetí.

amanda99
02.07.2021 4 z 5

super čtení,četla se sama

Venny345
24.06.2021 4 z 5

Sériový vrah a tetování? Proč ne? Kniha se četla dobře, měla spád. Velmi se mi líbí, když je příběh vyprávěn z pohledu různých postav a tady to ještě navíc úchvatně navazovalo, což je podle mě um hodný špičkového spisovatele. Jednu hvězdu jsem srazila za poněkud překombinovaný konec, kdy jsem ještě chvíli musela přemýšlet, jak se co odehrálo a zařadit si správně všechny postavy.
Marni je mi sympatická, těším se na pokračování!

yellow
24.06.2021 5 z 5

Tento díl se mi líbil o něco víc než předchozí. Trochu mě mrzelo, že je Marni upozaděná. Doufám, že se dočkáme ještě nějakého pokračování, zvlášť když ten konec zůstal tak trochu otevřený.

Ira13
09.06.2021 5 z 5

Četla jsem s delším časovým odstupem od 1.dilu, a tak jsem musela občas zavzpomínat... Inkoust se mi líbil asi víc. Má spád, hlavně druhá polovina. Doufám, že nás čeká další dil

AlbionFoxyFox
23.05.2021 4 z 5

Vyhovovaly mi krátké kapitoly popisující události a zážitky z pohledu jednotlivých postav, kniha se díky tomu četla sama, trošku mi v tomto díle nevyhovoval Francis a jeho chování a Marni, která spíš byla v pozadí. Navíc mi v některých dialozích vadilo, že se jednou větou postava vždy nechala ukecat. Např. Lékařka rezolutně odmítá rozhovor policie s pacientem, stačí říct, že honí vraha a hned v následující větě obrátí. Protože se tato situace opakovala několikrát, už mi to přišlo úsměvné. Zároveň nevím proč, to je spíš o překladu, ale moc mi nesedělo, když Francisovi celý jeho tým tykal, bylo to takové zvláštní číst "Šéfe, nemáš pravdu.", ale to je jen můj osobní pocit a detail.