Inkoust

Inkoust https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450951/bmid_inkoust-Sgw-450951.jpg 4 504 138

Jeho tetování je rozsudkem smrti. Od autorky bestselleru Tatérka. V temných uličkách Brightonu kdosi napadl mladou ženu. Zranění se zprvu nezdají vážná, ale oběť za 24 hodin umírá v agónii a na jejím těle se najde smrtící tetování. Po zmizení druhé ženy už inspektor Francis Sullivan ví, že čelí sériovému vrahovi. Jedno ale nečekal: hlavním podezřelým je Alex Mullins, syn tatérky a jeho bývalé milenky Marni. Dokážou se přenést přes minulost a spojit síly, než se rozsudek smrti objeví na kůži další oběti?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Her Last Breath , 2019

adela2230
02.06.2022 4 z 5

Příběh měl spád. Jen mi trochu vadilo to zaměření na Alexe, řekla bych, že to bylo až moc rušivé a otravné.

manasx
19.05.2022 4 z 5

Četla jsem prakticky hned po Tatérce, která mě svým spádem učarovala. Tzn. plynule jsem přešla do dalšího děje a jelo se dál, na té samé vlně.... Bavilo mě to. Jen mě mrzela změna v té romantické lince, která byla nastavená v Tatérce.... Už se těším na Balzamovače, jen si dám malou pauzu, abych se měla na co těšit :)

Jaklová.katka
18.05.2022 4 z 5

Taterka se mi líbila víc.
Vůbec jsem si třeba v prvním díle nevšimla, že je Alex černoch. Tady tu rasistickou stránku vytahovala chvílemi až moc.

Avila
14.05.2022 5 z 5

Druhý díl série ještě lepší než ten první. Má větší spád a řekla bych že je příběh ještě lépe promyšlený. Každopádně já si čtení užívala....
Jen mě trochu mrzí že Marni v této knize nedostala tolik prostoru...
Už se těším na Balzamovače....

Poník
03.05.2022 2 z 5

Když ponecháme stranou neuvěřitelné shody náhod, které se ještě v beletrii dají odpustit (například to, že ve městě, kde dle slov jedné z postav není velká míra kriminality, se v průběhu jednoho roku objeví nezávisle na sobě dva sérioví vrazi, jejichž modus operandi souvisí s tetováním).. stejně se v knize vyskytuje větší než (pro mě) snesitelné množství nesmyslů.. (a to se mi prosím první díl opravdu líbil)
Tak třeba psychologie postav.. třeba jsem vážně natvrdlá, ale některé postavy jako by v průběhu děje převlékaly kabát.. v knize se navíc vyskytuje jen pár jakýchsi modelů, podle nichž se postavy chovají (a to i přes to, že mají zdánlivě zcela jinou osobnost). A to radši nebudu zabrušovat do pochybné vztahové roviny, kde se puberťáci chovají prakticky stejně jako dospělí (nebo spíš dospělí jako puberťáci.. ).
A k detektivní zápletce.. jakože to mi teda asi uniklo úplně.. tenhle motiv i všechno tohle kolem přece nemůže připadat někomu uvěřitelný.. a to ani nemluvím o práci policie - upřímně je mi jedno jak jejich práce vypadá ve skutečnosti, ale nepotřebuju číst o bandě tupců s IQ tykve.
¯\_(ツ)_/¯

ivzu77
24.04.2022 4 z 5

Napínavý děj má díky krátkým kapitolám rychlý spád a nedokážete knihu na dlouho odložit. Opět zajímavé téma, líbilo se mi to stejně jako první díl.

March
22.04.2022 5 z 5

Tento díl byl lepší, než předešlý. Co se tedy nezměnilo, byli nesympati na policejním oddělení, jedině Francis mi nevadil. Napětí tomu nechybělo, zápletka skvělá, vraha jsem uhodla (překvapivě) :) A souhlasím s Jancas.s, že linka "brácha z Francie" byla rusiva, vyvoj byl divný, ale třeba opravdu příprava na příště...

Evelin2506
31.03.2022 4 z 5

Líbilo se mi a jen škoda, že jsem četla až po Balzamovači. Inspektor Sullivan je velký sympaťák, jeho velitel křivák, tak jsem zvědavá, jak se spolu srovnají. Těším se na další pokračování.

Titas9001
25.03.2022 5 z 5

Pro mě nejlepší díl. Hodně osobní pro všechny hlavní postavy, které známe z Tatérky. Scény z rodiny pachatele , který nám zůstává skrytý až do konce, byly hodně smutné a motiv jeho činů trochu nelogický a přestřelený, ale četlo se to dobře a napětí až do konce!

Makůvka
10.03.2022 4 z 5

Tento díl se mi líbil o fous víc než Tatérka. I když tentokrát tady z taterskeho prostředí moc nebylo. Autorka se více zaměřila na osobní životy hrdinů. Knížka se moc dobře četla, ale mě zde i v prvním díle rozčiloval vztah mezi vyšetřovateli.

Kubajzz
05.03.2022 5 z 5

První díl byl super, ale za sebe musím říct, že tohle se četlo samo. Děj byl super, téma taky (sám pár tetování mám) a musím říct, že závěr překvapil. Rozhodně doporučuji a jdu na Balzamovače :-)

lachtan77
28.02.2022 4 z 5

Tak na Inkoust jsem se po Tatérce hodně těšil. O to víc mě zamrzelo, že se příběh netýkal přímo Marni. Hlavně to, že se nepodílela na vyšetřování s Francisem. Sice souběžně řešila svůj osobní život, ale to nebylo nic moc napínavého. Navíc s divným koncem. Jdu se těšit na Balzamovače a budu doufat, že Alison Marni víc zapojí

Jancas.s
23.02.2022 5 z 5

Za mě skvělé počtení jako u Tatérky, nemohla jsem se od knížky odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Trochu mě tam rušila linka "brácha z Francie", ale možná to je jen příprava půdy pro další díl, nevím. Ale zato musím vyzdvihnout závěrečné vykreslení motivace a mentálních pohnutek vraha, což bylo u prvního dílu lehce nedotažené.

Jenny46
16.02.2022 4 z 5

Musím říct, že mě se víc líbil 2 díl, který se může číst i samostatně, ale určitě je lepší začít od začátku a více nahlédnout na všechny postavy...
Temný až děsivý příběh vyprávěn z více úhlu pohledu, těším se na další díl

Majuš333
14.02.2022 5 z 5

Väčšinou býva druhý diel série slabší ako prvý... V tomto prípade to je určite opačne a 'Inkoust' rozhodne strčil do vačku 'Tatérku' :)
Ale musím sa priznať, že som bola aj znechutená: tou zlobou, intrigami a hlavne odsúdením nevinného človeka niektorými osobami bez dôkazov... Rory mi vážne liezol na nervy už od začiatku a keby sa dá, na neho by som poslala 'Jedovatého tatéra'... Vrele doporučujem a hneď sa púšťam do 'Balzamovača' :)

„Zdaleka není po všem...“

Pet13
10.02.2022 5 z 5

Opět úžasná kniha plná napětí s překvapivým rozuzlením, stejně jako Tatérka. Jen konec jako by byl zrychlený a trochu osekaný.

Kerberos
08.02.2022 4 z 5

Druhý díl mě zaujal o malinko víc než první, napětí od začátku až do konce. Napětí mezi Marni, jejím synem a vyšetřovacím týmem. Všichni jsou v ohrožení života. Jsem zvědavá na další díl.

ddkk
07.02.2022 5 z 5

Výborné pokračování Tatérky. Svižný děj, neotřelé téma i překvapivý závěr. Jde o brutální zločiny zase spojené s tetováním, ale autorka se v krvavých detailech naštěstí nevyžívá samoúčelně...

Tentokrát je příběh Marni trochu v pozadí, ale vůbec to nevadí, více se dovídáme o ostatních postavách. Inspektor Francis Sullivan je i nadále sympaťák a moc bych mu přála, aby se jeho vztah k Marni přece jen nějak posunul.

Napínavé, zajímavé a doporučeníhodné. Plný počet.

Dela111
06.02.2022 3 z 5

Druhý díl této série se mi zpočátku jevil jako lepší než první a minimálně do poloviny mě i víc bavil. Po dočtení bohužel musím říct, že ani tento není zrovna pecka. Působí jakoby autorka měla vraha, motiv (mimochodem opět nic originálního) a nějak k tomu musela napasovat taky to tetování. Vše dohromady - motiv, provedení a osoba vraha prostě pokulhává.
Tahle série na mě působí tak nějak uměle. Chybí jí aspoň malé zdání reálna. Některé závěrečné scény a především výslech vraha a vše co se při něm stalo, to už nemělo daleko do grotesky.
Při srovnání se skutečně kvalitními thrillery nemůžu dát víc než 3*. Pokud ale nemáte na tento žánr vysoké nároky, může se vám Inkoust líbit.

LeNÍk32
05.02.2022 5 z 5

Tak původně jsem myslela, že druhý díl ani číst nebudu. Byla by to chyba je supr. Začátek malinko zdlouhavý, ale pak se to rozjelo a nešlo přestat číst
Tak hurá na Balzamovače