Inkoust

Inkoust https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450951/bmid_inkoust-Sgw-450951.jpg 4 495 137

Jeho tetování je rozsudkem smrti. Od autorky bestselleru Tatérka. V temných uličkách Brightonu kdosi napadl mladou ženu. Zranění se zprvu nezdají vážná, ale oběť za 24 hodin umírá v agónii a na jejím těle se najde smrtící tetování. Po zmizení druhé ženy už inspektor Francis Sullivan ví, že čelí sériovému vrahovi. Jedno ale nečekal: hlavním podezřelým je Alex Mullins, syn tatérky a jeho bývalé milenky Marni. Dokážou se přenést přes minulost a spojit síly, než se rozsudek smrti objeví na kůži další oběti?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Her Last Breath , 2019

JezinkaJ
JezinkaJ
18.01.2023 3 z 5

Téma těžký, pribeh jakž takž, ale ten závěr??? Tam se hvězdičky točí do mínusů. Kdyby byla soutěž o nejhloupější závěr, tahle kniha musí vyhrát. Myslí si snad autorka, že je čtenář hlupák, který sežere všechno? Není.
Fakt musím říct, že při čtení závěru mi šla hlava kolem. Já, být šéfem jejich policie, vyhodim je všechny. :)
Nic proti, čte se to dobře, ale otázkou trochu zůstává, proč? :) Já se teď poohlidnu v jiných vodách.

SimonaP
SimonaP
10.01.2023 3 z 5

Kniha byla rozhodně čtivá, mimo jiné jsem zjistila, že má tis listy, asi nějaký nový druh. Ale ten konec! Spoiler!!!! Zachráněnou dívku nechají o samotě s osobou, o které skoro nic neví a která je čirou náhodou minutu od místa činu. A co to rychlé úmrtí vraha během výslechu? To se nikdo nedíval? Ale jako celek dobrý.

Obelix15
Obelix15
28.12.2022 4 z 5

Druhý díl série plný inkoustu, vraždícího maniaka a osobních pří. Poutavá zápletka, která se četla jedním dechem. Trochu mě tedy zaráží mentalita a upjatost některých postav, které byly místy již opravdu přehnané, ba až otravné. Velkým plusem je pro mě opět pohled ze strany jednotlivých zúčastněných postav. Velice se mi líbí, že autorka do děje zapojila i soudní spor z knihy minulé, kdy máme možnost pohlédnout i do zákulisí britského soudnictví. Jediným mínusem, stejně jako u první knihy, je pro mě velká předvídatelnost zodpovědné osoby.

magic11
magic11
24.11.2022 5 z 5

Hned jsem se pustila do Balzamovače a ten vypadá také výborně

jitka3027
jitka3027
24.10.2022 5 z 5

Musím souhlasit s komentáři, že první díl Taterka byl skvělý, ale tento je ještě o kousíček lepší. Do poslední chvíle napínavé, nemohla jsem se odtrhnout :)

JitkaHambi
JitkaHambi
05.10.2022 4 z 5

Druhý díl je stejně skvělý jako ten první (Tatérka). Zajímavá zápletka, zajímalo mě, co se z toho všeho "vyklube", opravdu napínavé.
Těším se na další díl.

Hakate
Hakate
01.10.2022 4 z 5

Do druhého dílu jsem se pouštěla s obavami a dlouho jsem ho odkládala.
Taterka v audioprovedení byla skvělá a tak jsem se bála, jak bude Inkoust vypadat v knižní podobě.
Mě obavy byly zbytečné. Inkoust je skvělý a řekla bych, že i o chlup lepší než Taterka. Skvělá zápletka, mnoho zvratů a mnoho mrtvol. Pěkný příběh. I když tu máme trochu klišé v podání vražd s náboženskou tématikou, zpracování je originální a velmi poutavé.

bigben
bigben
30.09.2022 4 z 5

Zápletka povedená...jen v prvním díle je problematik Marni, teď je podezřelý její syn, což není úplně nejlepší do vztahu mezi ní a Francisem.

Belanna
Belanna
29.09.2022 4 z 5

Dost často se stává, že druhý díl bývá slabší. V tomto případě to neplatí.
Příběh je napínavý, plný záhad, zvratů a mrtvol.

Autorka takřka opustila tetovací salony, ale i zde hraje tetování hlavní roli. Více se věnovala soukromí hlavních postav, jejich myšlenkám, pocitům a životům.
Jediná věc, která mě tu mrzí je, že některé linky vyšuměly do ztracena a na některé otázky stále neznám odpověď.
Že by v dalším díle?

ještěrka38
ještěrka38
16.09.2022 5 z 5

Napínavé až do samého závěru. Nemohla jsem se odtrhnout.

Luulu
Luulu
24.08.2022 5 z 5

Druhý díl lepší než první! Kniha se čte sama, líbí se mi to neotřelé téma, kterým autorka zaujala, mohla by vydávat knihy rychleji. Vrhám se na třetí díl a jsem zvědavá.

Adriane
Adriane
22.08.2022 3 z 5

Fajn čtení :) druhý díl je podle mě více povedený a to se často nestává. Knihu jsem měla přečtenou za tři dny, díky krátkým svižným kapitolám - dle mého velmi rychlá, oddechová kniha.

1v8na
1v8na
21.08.2022 5 z 5

Příběh má spád, byl svižný, nemá žádná hluchá místa.
Vůbec to v této sérii není tak, že by druhý díl byl horší než první.
Výhodou jsou krátké kapitoly, které podporují čtivost.
Co se mi velmi líbilo, bylo, že kapitoly byly psané z pohledu různých postav ( Marni, Francis, Alex, Rory,...).
Co mi naopak hodně překáželo, byla zasedlost Roryho na podezřelou osobu.

Byl také pěkně vykreslen osobní život Francise, který se mu trochu rozpadl. Jsem zvědavá, jak si ho v příštím díle poskládá.

Mikoláška
Mikoláška
19.08.2022

Po prvním díle nezklamal ani druhý díl. Velmi rychle čtivé, opět zajímavý nápad na vraždící prostředek. Jdu s chutí na další díl. Doporučuji.

Světluška4
Světluška4
08.08.2022 5 z 5

Druhá kniha pro mě byla lepší než první. Nepotřebovala jsem čas pro začtení a rovnou jsem vstoupila do děje. Již pro mě byly známy postavy a příběh začal hezky svižně. Za mě druhý díl lepší než první a teď ještě čekám na třetí.

petra8905
petra8905
07.08.2022 5 z 5

Druhé pokračování mě naprosto pohltilo, neztrácela jsem soustředění na děj a napínavé části se mi odehrávaly jako film před očima. A ačkoliv jsem odhadla konec zápletky, tato kniha zůstane v mé knihovně ze dvou důvodu: 1. Určitě si ji přečtu znovu. 2. Kotě mi ožužlalo záložkovou šňůru... ^_^

Vlak7
Vlak7
07.07.2022 3 z 5

3+, průměrně čtivé a na mě moc zdlouhavé, vraha jsem ke konci trochu předvídala, uvidime, jak zaujme poslední, třetí díl.

EvikU.
EvikU.
07.06.2022 5 z 5

Pokračování Tatérky je skvělá jízda. Vůbec to není tak, že druhý díl by pokulhával. Řekla bych, že byl možná ještě lepší. Četlo se to dobře, téměř mi nešla kniha odložit.

Velmi napínavý, zajímavý děj, promyšlené. I když teda vrah mě nenapadnul ani náhodou. Možná mohlo být trochu méně zemřelých lidí, ale jinak opravdu skvělý. Mrazivý.

U sériových vrahů často použijí model, že vlastně ty své oběti zachraňuje. Zvrácená mysl. Už se těším na třetí díl. Doporučuji.

šipek
šipek
07.06.2022 5 z 5

Tak za mě další série výborných detektivek. Kniha má spád a nedá se pomalu odložit. Krátké kapitoly jen odsýpají. První dva díly jsem si půjčil v knihovně a třetí jsem útíkal koupit. Určitě doporučují milovníkům tohoto žánru.

adela2230
adela2230
02.06.2022 4 z 5

Příběh měl spád. Jen mi trochu vadilo to zaměření na Alexe, řekla bych, že to bylo až moc rušivé a otravné.