Alchymie věčnosti

Alchymie věčnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149480/bmid_alchymie-vecnosti-Fmj-149480.jpg 4 229 53

Inkarnace série

Serafina už zažila leccos. Na zemi strávila celých šest set let. Věčný život a bohatství mají ovšem vysokou cenu – životy nevinných lidí. Její přítel Cyrus před stoletími objevil alchymistickou metodu, která umožňuje duším střídat těla. A Seraphina teď už není schopna nést vinu za to, co provádí… Rozhodne se Cyruse opustit, utéct od něj a zemřít. Do cesty se jí však připlete šestnáctiletá Kailey a Sera je zničehonic v životě dívky, o které nic neví, a musí předstírat pravý opak. A její touha zemřít je najednou mnohem menší…... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Alchemy of Forever , 2012

Luigi1
Luigi1
03.10.2023 5 z 5

Moc dobře napsané Rád jsem si početl a těším se na další díl

*-*Kleny*-*
*-*Kleny*-*
06.08.2023 5 z 5

Tahle knížka mě velmi mile překvapila.
Přesvědčila mě hned o několika věcech:
a) Opět se potvrdilo, že i když si spisovatel vybere ne příliš originální téma neznamená to, že kniha nebude dobrá. Občas je téma úplně skvělé a originální, ale kniha se nedá číst a k postavám si nejde najít vztah. Tohle byl opak. Moc mi sedl spisovatelčin styl psaní a k postavám (i k těm více záporným) jsem si našla vztah ještě něž skončil prolog (!?) a to se mi už dlouho nestalo.

b) Že i když už mi nějaký čas není náct a automaticky bych řekla, že kniha o šestnáctiletých studentech mě tudíž už nebude tak bavit jako kdyby mi samotné bylo šestnáct, tady bych se hodně spletla. Ačkoli postavy jednají úměrně svému věku, tak to působí tak nějak přirozeně a nejedná se o nijaký extrém, takže mi vlastě vůbec nepřišlo, že je mezi mnou jako čtenářem a jimi nějaký rozdíl. Prostě různí lidé, v různých etapách svého života.

c) Že dobrá kniha, aby obsahovala vše nemusí mít sedm dílů po pěti stech stranách. Ačkoli jsem v několika komentářích četla, že je mrzí, že kniha díky nízkému počtu stran nešla do hloubky a občas byla uspěchaná (ano, taky jsem se toho před začátkem četní trochu obávala), na mě to bylo přesně akorát. Bylo řečeno vše, ale nebylo to uspěchané, ale zároveň se nic zbytečně neprodlužovalo.

Nakonec se mě tahle kniha dotkla, jak už dlouho žádná ya ne. Bylo to velmi příjemné, konec jsem teda absolutně neodhadla, nemohla jsem přestat číst. Moc se mi líbily i Serafininy krátké proslovy, se kterými se loučila se svými blízkými.
Nutně potřebuju další díl.

tereza5675
tereza5675
20.05.2023 3 z 5

Čtivý příběh, který bohužel nešel do hloubky. Hlavní hrdinka sice tvrdila, že už nechce, aby kvůli ní někdo další zemřel, na mě spíš působila znuděná životem. Fakt, že se 600 let stará duše zamiluje do 16 letého kluka bych připisovala tomu, že celou dobu žila s manipulátorem, takže obyčejný kluk, co se k ní chová normálně musí být bůh. Připsala bych to i tomu, že se chová dost naivně, ale co mi vadí je, že všechny zaráží, proč "Kailey" nedochází nějaké věci, ale celkem rychle to vezmou a dál se ničemu nediví. Každý člověk má přeci svoje typická gesta, svou typickou mluvu, obzvlášť ten, co žije již 600 let, čekala bych, že se nadtím bude její okolí víc zarážet. Co mi od Sery dál chybí jsou nějaké hlubší emoce, jak už jsem řekla na začátku, působí na mě spís znuděně, než že ji to opravdu mrzí. To jí jako trvalo 600 let, než jí došlo, že bere životy nevinným lidem, co mají vlastní rodiny a bude je někdo postrádat? Možná měl být ten časový úsek trochu kratší. Další moje výtka se týká překladu. Příběh je chvílemi vyprávěn v přítomném čase, chvílemi tak jak má v minulém a někdy dokonce i v budoucím. Takový časový mišmaš.

Nicméně, přes veškeré moje výtky se kniha čte rychle a je i celkem napínavá. Námět mi přijde zajímavý, jen chtěl víc rozpracovat. Pro puberťačku si myslím ideální.

Kabuky
Kabuky
30.05.2022 5 z 5

Výborná kniha.

rencovav
rencovav
15.12.2020 4 z 5

Ale notak, takhle by přece knížky neměly končit! Jak teď mám jít dělat cokoliv jiného, než přečíst si okamžitě, jedním dechem stejně jako první díl, pokračování? Zpočátku mě knížka moc nebavila, prvních asi padesát stránek bylo takových... jako by v knížce nemělo být nic zajímavého. Ostatně nevyznačuje se nějakou velkou tajemností a originalitou. Ale už jsem dlouho nic podobného, trochu uvážlivého, trochu teen a trochu fantastického nečetla. A taky nic tak čtivého. Tedy, samozřejmě jsem četla spoustu čtivých knížek, ale tahle se tedy dokázala zařadit mezi ně. Jsem strašně ráda, že jsem tomuhle YA konečně dala šanci a prostor. Vyplatilo se to, zvedlo mi to náladu a zpříjemnilo den. Ale sakra, ten konec autorce neodpustím! :D

BetyLaurincová
BetyLaurincová
01.11.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek... Ano, je to klišé, ne asi není pro 19 leté slečny jako jsem já... ale i tak je naprosto skvělá! Napínavý děj, příjemně vyprávěný, nepředvídatelné činy hlavní hrdinky. Zajímavý nápad na příběh, který je pěkně vymyšlený, dává smysl. Rozhodně stojí za přečtení.

temna.vila
temna.vila
01.10.2020 3 z 5

Průměrný fantasy příběh, který ale rychle ubíhá a příjemně se čte. Jen je škoda, že autorka použila ne zrovna originální motiv. Nenáročného čtenáře ale může uspokojit.

Sarah11
Sarah11
24.10.2018 3 z 5

Tohle je přesně jedna z těch knih, u kterých mám pocit, že už jsem na YA moc stará. Myslím, že kdybych byla mladší, užila bych si ji mnohem víc, nicméně v mém věku a s určitým počtem přečtených knih na kontě, už mi to prostě nestačilo. Určitě to není úplný propadák, četla jsem i mnohem, mnohem horší knihy, ale ani to není nic, z čeho bych si sedla na zadek. Občas mám u knih pocit, že jsou až zbytečně dlouhé a že kdyby se z nich pár stran vyškrtlo, tak by to vůbec nevadilo, ba naopak, ale tady jsem měla opačný problém. Všechno to bylo takové zrychlené, takže jsem se do příběhu ani nedokázala pořádně dostat a najednou jsem byla u konce, tím pádem to ve mně nejspíš nevyvolalo ty emoce, které mělo.
Další věc, která mi na knize neseděla, byla až přehnaná naivita hlavní hrdinky. Nebyla zlá, nebo nesnesitelná, jak některé YA hrdinky dokážou být, ale, sakra, je na světě přes šest set let, takže toho pochopitelně zažila mnohonásobně víc, než obyčejní smrtelníci, procestovala spoustu zemí, poznala nové kultury, byla v podstatě součástí historie, ale nemá absolutně představu o životě a o světě? Chápu, že to mohlo být dáno tím, že žila izolovaná od světa ve skupině převtělenců, ale i tak mi přišlo, že by měla mít větší přehled.
Nicméně zase nemůžu říct, že by kniha byla úplným propadákem, jen bych ji doporučila mladším nebo méně náročným čtenářům, než jsem já. A nebo pokud jste v tom stavu, kdy nemáte chuť ani sílu přemýšlet nad něčím komplikovanějším.

AsukaN
AsukaN
14.07.2018 4 z 5

Čte se samo :)

andrejci
andrejci
12.11.2017 3 z 5

Kniha byla na můj vkus příliš rychlá. Autorka mohla některé věci více rozepsat. Jinak to bylo fajn oddychové čtení.

zuzuzajda
zuzuzajda
11.10.2017 4 z 5

Velmi zajímavý nápad. Příjemné počtení. Pěkně napsané. Ve svém žánru patří určitě k lepším kouskům.

Jennys195
Jennys195
01.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Doporučuji !

Maja256
Maja256
25.06.2017 5 z 5

Naprosto úžasná oddechovka. Rozhodně doporučuji. :)

Roselunda 1928
Roselunda 1928
05.03.2017 4 z 5

Myslím, že můj problém je, že pořád vyhledávám knihy, které by se mi líbily víc, kdybych byla mladší. Tahle je toho jasným důkazem. Měla všechny znaky, ze kterých bych byla v jedenácti, dvanácti nadšená, ale teď mi nestačily. Nicméně musím uznat, že příběh má originální nápad a konec opravdu navnadí na další díl...

carollfu
carollfu
22.02.2017 4 z 5

Mám po přečtení této knihy hodně rozporuplné pocity. Kniha se celkově čte dobře, místy mi připadalo, že se tam omílá několik frází dokola, ale jinak byl děj celkem svižný, plný překvapení a dobrých nápadů. Jednu hvězdičku srážím za ten konec, byl sice geniální, ale jsem fanynkou šťastných konců.

elisnovotna
elisnovotna
16.02.2017 5 z 5

Strašně se mi kniha líbila. Četla jsem ji 2x a nelituji toho. Super myšlenka a parádně se četla. I když ne úplně hluboké téma, je to taková oddychovka po škole, nad čím nemusíte přemýšlet

zuzana1995
zuzana1995
30.10.2016 5 z 5

Hezký a napínavý příběh, dobře se čte....sem zvedava na druhý dil....

Luciasek31
Luciasek31
26.10.2016 3 z 5

Zajímavá myšlenka inkarnace, ale myslím si, ze nebyl úplně využít potenciál tohoto tématu.

Adriana21
Adriana21
09.10.2016 3 z 5

Kniha nebyla špatná. Celkem dobře se mi četla, ale zdálo se mi, že některé dějové části byly moc urychlené, škoda. Taky zařizování falešné občanky mě dost pobavilo.

kacka29
kacka29
04.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha, akorát, na můj vkus, moc tenká :D

Avery Williams (p)
americká, 1977