Tajemství kůže

Tajemství kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366961/mid_ink-tajemstvi-kuze-oFA-366961.png 4 224 58

Ink série

Představte si, že žijete v zemi, kde každá přelomová událost, každé důležité rozhodnutí, všechno, co pro vás má nějaký význam, skončí na vašem těle jako tetování. Po smrti pak z potetované kůže vytvoří knihu, která bude vašim potomkům sloužit jako vzpomínka na vás a vám jako záruka věčného života. V takovém světě žije Leora. Když její otec zemře, Leora by dala cokoli, jen aby mohl v paměti ostatních žít navždy. Ví totiž, že její otec si zasloužil, aby jeho kniha kůže se záznamem celého jeho dobrého života přetrvala navěky. Když však zjistí, že z knihy jejího otce někdo kus vyřízl a knihu upravil, musí se pustit do pátrání, které ji přiměje zamyslet se nad tím, zda svého otce vůbec znala. A jestli zná samu sebe. A jestli všechno, v co celý život věřila, je vůbec pravda. Tak začíná rozplétání strašného tajemství…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Ink , 2017

Poetika_slov
02.05.2019 5 z 5

Tato kniha je nejen nádherná pro svou obálku, ale i svým obsahem. Autorka nám tu vysvětluje význam tetování, neboť zde půjde o dystopický příběh, v němž tetování jsou posvátná. Po smrti člověka se jeho tetování uchovávají v podobě knihy, jako paměti na jeho prožitý život. Příběh je také i o odvaze hlavní hrdinky, která se musí rozhodnout na čí stranu se postavit, i kdyby to mělo znamenat jít proti proudu společnosti.

6370
30.04.2019 4 z 5

Zajímavé.

Percabethka
06.04.2019 1 z 5

Tohle je asi ta nejnudnější a příběhově nejchudší knížka, jakou jsem kdy četla. Celých tři sta stránek hlavní hrdinka jen fňuká kvůli smrti svého otce a vyvrcholení příběhu spočívá v jeho "pohřebu". Jinak se tam neděje opravdu, opravdu nic zajímavého. Celý příběh se odehrává jen asi na 5 místech a Leora celou dobu řeší tetování, tetuje, nebo je na prášky kvůli tomu, že jí ostatní něco tají. Nic víc se tam opravdu neděje, žádné napětí, gradace děje, nic.
Kniha navíc nejde časově nijak zařadit, mají tam rychlovarnou konvici, mikrovlnku, tatérský stojek, plast nebo třeba recepci v muzeu a detektor lži, ale píšou perem na pergameny a o nějakých dopravních prostředcích, technice či obyčejné propisce tam nikdy neslyšeli.
Konec je naprosto nelogický a stejně o ničem jako celá kniha.

Kejdy
04.04.2019 2 z 5

Hlavní hrdinka není ničím zajímavá chvílemi až otravná a bez názoru, kniha je poměrně předvídatelná a nepřináší nic nového, moc se nedá vžít do děje. Navíc nejsem fanda psaní v přítomném čase a styl psaní sám o sobě je průměrný. Kromě toho, že je děj zasazený ve světě potetovaných je kniha úplně stejná jako všechny ostatní dystopie. Uvidíme, jak se bude vyvíjet děj dál, třeba překvapí. Budiž jí k dobru krásná obálka :)

Julinka679
08.03.2019 1 z 5

Skončila jsem u cca 15-20 stránky... vůbec mi to nesedlo a určitě bych to neoznačila "Pro děti a mládež"... za mě bohužel 1* a to jen za tu obálku. Snad si knížka najde své fanoušky, já mezi nimi momentálně nejsem :-)

Betty96
02.03.2019 5 z 5

Pěkná oddechová knížka, která se velmi dobře čte. Začátek byl docela zdlouhavý a konec zase moc urychlený. Už tak od poloviny knihy se dá očekávat, co je hlavní zápletkou. Nicméně se mi kniha opravdu líbila.

Lucka.79
25.02.2019 4 z 5

Pro mě celkem originální kniha

s1ombrehimawari
19.02.2019 3 z 5

Neumím si představit, že takhle dlouho by systém vlády v knížce v realitě fungoval. Přišlo mi jediné, že tam nikdo z nich vůbec racionálně neuvažoval o politickém směru? Hlavní hrdinka měnila názory každých pět kapitol a docela jsem ji neměla ráda. Matka hrdinky taky byla docela otravný a egocentrický tvor. Fakt ji nikdo nemohl říct tak dlouho pravdu? Neskutečně předvídatelný děj. Ovšem kniha měla zajímavý nádech a svět. Příběh byl fajn. Kultura zajímavá. Konečně kniha kde nebylo tolik nesnesitelné romantiky, možná tím mě kniha bavila víc. Tak si asi další díl přečtu.

bagel
19.02.2019 4 z 5

V tomto žánru nejsem moc zběhlá a nemám porovnání, takže hodnotím jako originální a jsem zvědavá na pokračování.

Majdusak
18.02.2019 4 z 5

Odhalování tajemství, špetka té lásky, a příběhy napsané na kůži - v příběhu otce hlavní hrdinky kus chybí... pomalejší rozjezd zezačátku, takže vydržte, to nejlepší přijde na konci, ale jinak pro mě zajímavý nápad, i když jsem tedy chvíli překousávala tu představu výroby knih z kůže zemřelých, no, inu... je to už tak. Tvoje tetování vypráví tvůj příběh - jsi dobrý člověk, tvůj příběh bude žít navždy, jsi špatný člověk, budeš zapomenut. A co nepopsaný, "Prázdní"?? Finální část knihy určitě navnadí k přečtení dalšího dílu.

Havel0303
10.02.2019

Kniha byla pro mě nepochopitelnou. Ztrácela se tam logika a smysl. Velice mě zklamala.

novina
03.02.2019 4 z 5

Originální kniha na zajímavé téma. Konec byl trošku brzy utnutý, ale i tak jsem spokojená. Netradiční téma mě dokázalo zaujmout a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

bookcase
18.01.2019 5 z 5

Líbilo se mi, hlavně nápad s tetováním. Jsem zvědavá, co přinese druhý díl.

Nikoll2
12.01.2019 5 z 5

Obálka knihy odráží i její děj. Originální a poutavá.
Příběh knihy, ve kterém hraje velkou roli odlišné fungování společnosti, nám ukazuje, jak nám můžou pravidla, působící na nás celý život, zastínit logické myšlení a rozvinutí našich vlastních názorů. Knihu jsem přečetla jedním dechem a těším se na její pokračování.
Doporučuji!

Brambu
30.12.2018 4 z 5

Autorka měla velmi zajímavý napád, vytvořila svět, kde si lidé musí nechat vytetovat na kůži všechny důležité milníky života. Každý dle tetování pozná, kdo jste a co jste prožili. Ovšem takové tetování s sebou přináší i hanbu. Například takový cejch. A tak se v příběhu setkáváme jak s příznivci, tak i s odpůrci tohoto "značkování". Jde o velmi dobrodružný a napínavý příběh, který mě bavil a už se těším, jak tento zajímavý příběh bude pokračovat. A ta obálka je jedna velká krása!

AloneJane
12.12.2018 3 z 5

Jak bylo již několikrát zmíněno, kniha má poutavý obal, kterému jsem podlehla i já. Co se týče příběhu byl celkem příjemný a jako oddechová četba proč ne. Uvidíme, zda mu druhý díl pomůže v rozvoji a větším napětí, nebo příběh zůstane na stejné vlně.

janyska13
25.11.2018 4 z 5

Nádherná obálka, krásný a originální příběh. Jsem hodně zvědavá, jak to bude pokračovat. :)

LilianaFalcon
04.11.2018 2 z 5

Tak tohle mě vážně nezaujalo. Bohužel jsem se neprokousala 1/3 knihy. Nevyhovoval mi styl, jakým to bylo napsané. A ani příběh mi nepřipadal poutavý.

lucygreen
21.10.2018 4 z 5

Dala bych tak 3,5 hvězdičky. Byl to velice originální a hezký příběh o světě, kde se všichni řídí tetováním. Kniha má moc povedený obal, který mě hned zaujal. Příběh bych nehodnotila všemi pěti hvězdičkami, protože to nebylo něco extra wow a četla jsem ho poměrně dlouho což jsem nečekala, ale určitě vás čtení této knihy neurazí ;).

Luciefever
17.09.2018 2 z 5

Pro šestnáctiletý holky dobrý, já už z tohoto typu vyprávění vyrostla;) Příště budu v oddělení sci-fi/fantasy vybírat rozvážněji. Kromě motivu potetovaných a prázdných byl příběh průměrný a nijak zvlášť překvapivý. Asi od první třetiny jsem tušila, kudy se děj bude ubírat.

anglická literatura tetování pro mládež fantasy

Alice Broadway
britská, 1980