V bouřlivé noci

V bouřlivé noci https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321721/mid_v-bourlive-noci-V3u-321721.jpg 4 71 14

Nyströmová & Forssová série

Zemědělské usedlosti a celé vesnice jsou odříznuté od světa. Ničivý orkán pustoší zmrzlou krajinu a sedmnáct lidí připraví o život. Jednou z obětí je také statkář Johansson.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

In stürmischer nacht , 2015

maličkán
08.08.2022 5 z 5

Po delší době zase jeden úžasný thriller. Nemohu nic vytknout, žádná hluchá místa. Mohu jen doporučit.

PPardinio
23.02.2021 4 z 5

Další zajímavá knížka od mého oblíbeného autorského dua. Tým detektivů v jejich podání působí uvěřitelně a navzájem se dobře doplňuje, i-když k neshodám pochopitelně občas dochází. Dějová linie vraždy ze současnosti a smrt Nilse Johanssona, započatá ničivým orkánem Gudrun, do sebe na posledních stránkách pěkně zapadla. Jako plus vidím také to, že se autoři nesnaží o složité popisování dramatických scén. Jen je škoda, že Lasse neměl v příběhu tolik prostoru, ale na druhou stranu neměl čas udělat nějakou chybu :-)
Hodnocení: Horší 4*

martin3554
18.09.2020 4 z 5

Další výborný Voosen, tahle série patří k mým nejoblíbenějším. Vzhůru na Archanděla.

Nickyheat
11.06.2019 5 z 5

Tato autorská dvojice nikdy nezklame, skvělý děj nadupany událostmi, při nichž se člověku tají dech...uzasně napsáno

soukroma
26.12.2018 5 z 5

Velká spokojenost, skoro na úrovni první přečtené knihy od švédsko-německého dua, Ledových hlubin. Líbilo se mi, že v obou knihách připomínají skutečné události, sice tragické, ale právě proto autentické: tentokrát cyklon Gudrun, o kterém jsme možná ani ve zprávách neslyšeli, ale který jižní Švédsko potrápil jen dva roky před naším neblahým zážitkem z orkánu Kyril.
Příběh je napínavý, komplikovaný (dvě až čtyři časové roviny, mnoho mrtvol, i s nejasnou identitou), se spoustou postav (velké rodiny, spousta policistů), ale kousky skládačky zapadají rychle do sebe až do konečného pochopení, kdo že stál za čím a proč.
Příběh odehrávající se na (bio)farmách a v rozsáhlých lesích byl opravdu skvělým odreagováním.

katerina5544
01.11.2018 5 z 5

Doporucuji k precteni. Vyborna.

veveronka
08.09.2018 1 z 5

Abych se priznala ani jsem to nedocetla,bylo to nudne a zdlouhave

Schamila
07.07.2018 5 z 5

Tak tento díl byl perfektní, bravurně popsaná scenérie místních lesů v minulosti i budoucnosti, pohyb vrahů a vyšetřovatelů v těchto končinách, nešlo vynechat ani písmenko. Vyslýchání různých svědků vše krásně popsáno. No není víc co dodat, moc krásně se pročítaly všechny příběhy … Vřele doporučuji a jdu na další díl..... protože to má pokračování ….. něco pořád visí ve vzduchu....

ArwenAragorn
09.02.2018 3 z 5

Na mě byla kniha příliš roztahaná a nijak moc mě nezaujala. Aspoň, že byly v závěru vraždy uspokojivě vysvětleny.

SilvieSisinka
16.01.2018 5 z 5

Tahle dvojice patri mezi me oblibene.Kniha bavila a hodne.Podle me je konstruovana nezvykle obratne.Tak dale dvojice,at mam co cist :-)

alzbeta4340
08.11.2017 4 z 5

Začátek nenudí, ale je trochu dlouhý. O to víc jsem ocenila pečlivou stavbu příběhu po přečtení celé knihy. Silnou stránkou celého románu jsou logické a domyšlené motivace jednání všech postav. Určitě stojí za přečtení.

ivulka15
04.10.2017 4 z 5

Knihy této autorské dvojice patří mezi ty povedenější v severské krimi.

jarin58
01.09.2017 4 z 5

Souhlas s Janou77,kniha by nemusela být tak roztahaná.Jinak ovšem by byla za pět hvězd.

Jana77
13.02.2017 4 z 5

Drsně syrový příběh staré vraždy, nevyřešených traumat za podpory úžasné severské krajiny! Já jsem spokojená, jen chvilkama trochu roztahané.

Autoři knihy

Roman Voosen
německá, 1973

Kniha V bouřlivé noci je v