V bouřlivé noci

Zemědělské usedlosti a celé vesnice jsou odříznuté od světa. Ničivý orkán pustoší zmrzlou krajinu a sedmnáct lidí připraví o život. Jednou z obětí je také statkář Johansson.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321721/v-bourlive-noci-V3u-321721.jpg 437

Ingrid Nyström & Stina Forss (4.)

In stürmischer nacht (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha V bouřlivé noci

soukroma
26.12.2018

Velká spokojenost, skoro na úrovni první přečtené knihy od švédsko-německého dua, Ledových hlubin. Líbilo se mi, že v obou knihách připomínají skutečné události, sice tragické, ale právě proto autentické: tentokrát cyklon Gudrun, o kterém jsme možná ani ve zprávách neslyšeli, ale který jižní Švédsko potrápil jen dva roky před naším neblahým zážitkem z orkánu Kyril.
Příběh je napínavý, komplikovaný (dvě až čtyři časové roviny, mnoho mrtvol, i s nejasnou identitou), se spoustou postav (velké rodiny, spousta policistů), ale kousky skládačky zapadají rychle do sebe až do konečného pochopení, kdo že stál za čím a proč.
Příběh odehrávající se na (bio)farmách a v rozsáhlých lesích byl opravdu skvělým odreagováním.

katerina5544
01.11.2018

Doporucuji k precteni. Vyborna.

veveronka
08.09.2018

Abych se priznala ani jsem to nedocetla,bylo to nudne a zdlouhave

Schamila
07.07.2018

Tak tento díl byl perfektní, bravurně popsaná scenérie místních lesů v minulosti i budoucnosti, pohyb vrahů a vyšetřovatelů v těchto končinách, nešlo vynechat ani písmenko. Vyslýchání různých svědků vše krásně popsáno. No není víc co dodat, moc krásně se pročítaly všechny příběhy … Vřele doporučuji a jdu na další díl..... protože to má pokračování ….. něco pořád visí ve vzduchu....

ArwenAragorn
09.02.2018

Na mě byla kniha příliš roztahaná a nijak moc mě nezaujala. Aspoň, že byly v závěru vraždy uspokojivě vysvětleny.

SilvieSisinka
16.01.2018

Tahle dvojice patri mezi me oblibene.Kniha bavila a hodne.Podle me je konstruovana nezvykle obratne.Tak dale dvojice,at mam co cist :-)

alzbeta4340
08.11.2017

Začátek nenudí, ale je trochu dlouhý. O to víc jsem ocenila pečlivou stavbu příběhu po přečtení celé knihy. Silnou stránkou celého románu jsou logické a domyšlené motivace jednání všech postav. Určitě stojí za přečtení.

ivulka15
04.10.2017

Knihy této autorské dvojice patří mezi ty povedenější v severské krimi.

jarin58
01.09.2017

Souhlas s Janou77,kniha by nemusela být tak roztahaná.Jinak ovšem by byla za pět hvězd.

Jana77
13.02.2017

Drsně syrový příběh staré vraždy, nevyřešených traumat za podpory úžasné severské krajiny! Já jsem spokojená, jen chvilkama trochu roztahané.

Autoři knihy

Kerstin Signe Danielsson