Ledové hlubiny

Ledové hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250633/bmid_ledove-hlubiny-2om-250633.jpg 4 72 19

Nyströmová & Forssová série

Potápěč, který se živí vytahováním golfových míčků z vodních překážek u golfových hřišť, objeví ve vodním příkopu ostatky mrtvého muže. Brzy se zjistí, že šlo o baltského pašeráka, který zemřel před více než dvaceti lety. O něco později je nalezena zavražděná úspěšná advokátka Anna-Lena Hammarskjöldová. Vyšetřování zavádí komisařku Ingrid Nyströmovou a její mladou kolegyni Stinu Forssovou až k největšímu lodnímu neštěstí evropských poválečných dějin: potopení baltského trajektu Estonia, které je dodnes opředeno celou řadou mýtů a spikleneckých teorií.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Aus eisiger Tiefe , 2014

TaNya_
16.04.2021

Četla jsem to kdysi ještě v Česku a přišlo mi to zajímavý. Dělám si mentální poznámku si to přečíst ještě jednou a přehodnotit.

martin3554
18.06.2020 4 z 5

Třetí případ švédské mordparty ve Vaxjö. Tentokráte se dostanou na stopu pašování děti z Estonska.

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Skutečná havárie trajektu Estonia s mnoha mrtvými podaná s geniální kriminální zápletkou, úžasně napsáno

ivoiro
27.03.2019 3 z 5

Pro mně taková průměrná kniha. Docela dlouho jsem si zvykal na množství švédských jmen. Nicméně, některou další knihu z této série si přečtu.

katerina5544
01.11.2018 5 z 5

Doporucuji k precteni. Skvela detektivka

Schamila
04.07.2018 4 z 5

Zajímavé objevy, které spojuje minulost i budoucnost. Nezvyklý příběh kolem havárie lodi Estonia, asi si ještě něco k tomu dohledám. Spoustu známých vyšetřovatelů, kde každý z nich má nějaký životní problém, který se snaží nějak řešit. A vraždy, které mají něco společného, a vše vypluje až na samotném konci. Moc zajímavě se to vše prožívalo se všemi, a proto jdu na další díl....

iveta3689
10.06.2018 3 z 5

V knize nevede vyšetřování jeden detektiv, ale celý tým. Sledujeme příběhy jednotlivých vyšetřovatelů, na které jsou navíc nabaleny ještě jejich osobní životy. Celkově to z příběhu dělá pěknou bichličku a trochu jsem se ve jménech ztrácela. Děj by mohl být více zhuštěný. Většinu
knihy se nic moc neděje a rozuzlení na konci je trochu uspěchané.

ClarrWinchester
02.04.2018 4 z 5

Tohle byla moje úplně první kniha od této spisovatelské dvojice a popravdě, docela mě nadchla. Zápletka, která se na začátku zdá jako obyčejná, ale nakonec to přeroste do něčeho většího. Moc se mi líbil styl a rozdělení kapitol, je to pro mě něco nového. Je pravda, že děj byl částmi zdlouhavý, ale jinak se kniha četla skvěle.
Pokud máte rádi švédské, norské a finské detektivky, dejte Voosenovi a Danielssonové šanci!

Daduška
15.03.2018 4 z 5

Přečteno během jednoho dne, příběh je psaný velmi čtivě, nemohla jsem se odtrhnout. Zajímavá zápletka, sice nějakou tu mouchu bych asi našla, ale nejsem hnidopich, dají se autorům odpustit. Jako odpočinkové čtení doporučuji.

alzbeta4340
16.02.2018 5 z 5

Ledové hlubiny se mi četly opravdu dobře. Kniha se vůbec nezdála zdlouhavá. Je třeba ale počítat s tím, že se jedná o čistou detektivku, žádný thriller. Zápletka se částečně týká potopení trajektu Estonia a je jasné, že to musela být pro švédskou i estonskou společnost rána.

SilvieSisinka
13.01.2018 5 z 5

Super cteni.Tahle dvojice spisovatelu me bavi vic a vic.Pro me skvely styl psani.Vzdy velice zajimava zapletka.Tesim se na dalsi knihu ;-)

katy238
14.09.2017 4 z 5

Zajímavý námět i zápletka. Styl syrový a seversky chladný. Hrdinové neosobní, ale uveritelni. Příjemné počtení i překvapivý závěr.

fis.rena
08.08.2017 3 z 5

Na mě moc zdlouhavé a nenapínavé čtení,které bych řadila pouze do sekce krimi,nikoli krimithriller. Nápad dobrý,ale doslova utopený.

soukroma
27.07.2017 5 z 5

Skvělé: po několika sondách do málo známé současné severské krimi, které nepřinesly kýžené ovoce, jsem nakonec objevila nové oblíbené autory. Na knize jsem oceňovala jak zápletku, tak postavy, vlastně vcelku dobře sestavenou různorodost všeho (včetně národností, jazyků a zemí, které všechny měly v příběhu své místo).
Zápletka mocně gradovala - od staré náhodně objevené mrtvoly až k bolestné připomínce a nahlédnutí do (nekonečného) vyšetřování zkázy trajektu Estonie v roce 1994 (včetně mnoha konspiračních teorií, ostatně mnohých stále ve hře). Vyšetřovatelský tým byl sestaven velmi šikovně ze samých originálních, vyhraněných a přitom vcelku se doplňujících povah, věku, rodinných poměrů, původu, zkušeností - i když mi nikdo nepřirostl zvlášť k srdci, prostě jim to dohromady fungovalo tak, jak má (a to navíc bez zapojení typicky severských děsivých traumat, alkoholismu a feťáctví v řadách hlavních vyšetřovatel).
Svižně napsáno, čtivé a napínavé, prostě vše, jak má být - užila jsem si.

bookmania
17.07.2016 3 z 5

Proč je to tak dlouhé? Polovina knihy tam byla zbytečně. Detailně popsané byly všechny činnosti postav, které tam byly zbytečně. Knihu jsem přečetla do půlky a potom jsem nemohla dál. Nebavilo mě to a kniha mi přišla nezajímavá. Čekala jsem mrazivou detektivku,ale moc se to nepovedlo. Škoda!!!!

martina4041
19.04.2016 4 z 5

Kratke kapitoly knize prospely. Cetlo se rychleji. Ano dej mohl byt sviznejsi, ale i tak se mi kniha libila. Je pravda, ze nekdy jsem se v postavach a prolinani deje stracela, ale pak jsem se chytla. Zajimava zapletka. Nejak jsem ke konci cekala, ze to tak nejak bude. SPOILER ten konec? Dava hodne k premysleni. Jak to bude dal.

konicekbily
23.11.2015 3 z 5

Pomalu se odvíjející průběh vyšetřování ubírá zápletce na zajímavosti.

mmmisulka.r
26.10.2015 4 z 5

Nebylo to špatné, ale tak nějak jsem se těšila na trošku větší akci. Jinak zápletka velmi povedená :-)

Marselle
14.10.2015 3 z 5

Kniha se mi líbila i když při dlouhém vyšetřování jsem se trochu nudila.