Infico

Infico https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291289/mid_infico-U7G-291289.jpg 5 153 47

Předcházely tomu hodiny a hodiny testování, ověřovacích simulací a modelových scénářů. Jenže když pak došlo k tomu, že akce musela být najednou neplánovaně spuštěna, muselo se improvizovat. A každá improvizace generuje chyby. Ta, která se stala mně, ovšem byla megachybou. Navíc když technické zabezpečení tak složité operace dostala na starost ženská.... celý text

Maud22
01.03.2021 5 z 5

V kulisách města Baltimore rozděleného na několik levelů (plus a mínus) se odehrává riskantní utajená akce. NSA (Národní bezpečnostní úřad) jakož i špičky ve vedení státu (nezůstane bez povšimnutí úplatek pro Jessicu Morranovou - kabelka posázená rubíny) a důležitých institucí jsou infiltrovány nepřátelskou stranou a technologie Infico je prozrazena. Začíná boj, jehož výsledek je nejistý, a dokonce se počítá i s násobením koeficientem nula, tudíž s úplnou eliminací zúčastněných agentů. Larry, jehož vědomí a veškeré znalosti, zkušenosti a výcvik se dostávají do jinopohlavního těla, to má tím pádem ze všech nejsložitější. A tak kromě toho, že zachraňuje svět, tak se musí vyrovnat s úplně jiným světem, v němž se ocitl. A ten zahrnuje nejenom holčičí tělo, ale i jeho fyziologické pochody a také nepochopitelnou (pro chlapa) logiku a myšlení. Autorovi patří obdiv za věrnou sondu do ženského způsobu uvažování, jednání a vůbec. Je to akční a vtipné až do konce!

mi-380
23.02.2021 4 z 5

Dobrý nápad, přiměřený sexismus, ironický nadhled. Jenže hlavní hrdina se všemi spolupracovníky a organizátory akce mi připadali jako mládež těsně po pubertě, co si hraje na nesmrtelné filmové hrdiny, takže jsem celou dobu sledoval rychlou akční jízdu dětí štěstěny, mistrů improvizace s minimální přípravou a nedostatkem informací, a z jejich manipulace s tou holkou se mi často motala hlava. Výsledný dojem: dobře ubíhající, lehká, akční, mírně erotická sci-fi parodie.
Kde jsou ty časy, kdy pro mě byla každá kniha tohoto žánru velkým čtenářským zážitkem, nemilosrdná realita našeho světa často přebíjí fantastické nápady spisovatelů.
Čtvrtá * se tam protlačila jen tak tak: 70 % (aktuálně 78 hodnotících s průměrem 90 %).

pago
16.02.2021 4 z 5

Skoro plný počet, chýba mu do neho len lepšie zvládnutý koniec. Oceňujem extrémne zaujímavý námet, ktorý by v Hollywoode zhltlo každé štúdio, ale ja si to radšej prečítam. Heteša má schopnosť ustrážiť množstvo detailov uprostred rýchleho a zložitého deja, je jasné, že nad tým uvažoval a ošetril aj drobnosti v prospech "uveriteľného" príbehu, aj keď je to sci-fi.

Lmslaver
12.02.2021 5 z 5

Infico upoutalo mou pozornost od první do poslední stránky, vždy když jsem musel knihu odložit, jsem se těšil, až se k ní vrátím. Autor dokázal pokaždé odměřit přesnou dávku napětí, akce i humoru a servírovat v příběhu nenuceně v pravý čas. V jisté chvíli mě hodně pobavila inspirace jednou českou politickou aférou (kabelky). Po devíti letech je tohle teprve druhá kniha, kterou jsem od Petra Heteši četl a zjevně jsem udělal chybu, ten skluz budu muset dohnat…

Ládja
03.11.2020 4 z 5

Dobré béčko na vypnutí...

buster21
06.10.2020 5 z 5

Mám od Petra H. tých kníh relatívne veľa a všetky som prečítal .. Infico je v princípe odlišná knižka, od tých "akčných", ale stále taká ´hetešovská´ .. podla môjho názoru je námet vskutku zaujímavy a nemôžem si pomôct, pre mňa hlavní Hetešovi hrdinovia, sú skoro zakaždým skvelí. Spojenie agenta NSA a mladej študentky, je nápad za všetky drobné . Čítal som tu knihu 3x a vždy ma bavila. Možno som extrémne nenáročný čitateľ, ale podla mňa s knihami je to ako s vínom .. môj dedko (vinár) vždy hovorieval : "Víno je skvelé to, ktoré ti chutí", čiže "kniha je skvelá tá, ktorá ťa pobaví a máš z nej radosť" .. a toto hetešovky u mňa spĺňajú :)

michal3736
26.09.2020 5 z 5

Super zápletka a konečně jedna z knih, která má "konec". Dlouho jsem otálel, ale stálo to za to.

eleintron
19.12.2019 5 z 5

Heteša je prostě hvězda. To musí uznat každá správná cácorka! No ne, vážně, na odreagování to pravé. Klasická Hetešovka se vším všudy, což je přesně to, co jsem si zrovna chtěla o potřebovala přečíst.

midloch
11.08.2019 4 z 5

Klasický Hetešův cyberpunk. Čte se rychle, děj ubíhá svižným tempem, hrdin(k)a hláškuje. Příznivce Hetešovy tvorby kniha určitě potěší.

HNEDOOCKA
21.02.2019 5 z 5

Tak to byla jízda, přečteno za 2 dny.

Anne95
25.01.2019 5 z 5

Mistr cyberthrillerů opět nezklamal. Byla to má již pátá kniha od tohoto autora a musím říct, že více mě nadchla už jen Morphin Red. Žádné nudné pasáže, děj rychle ubíhá a od knihy se nelze odtrhnout. Přečtena za pár dní. Doporučuji.

Kyri
08.01.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a měla jsem radost, že za tím vším nejsou mimozemšťani, i když ti Číňani jim byli trochu podobní :)
Asi mě na tom bavilo i to, co si muž myslí o tom, že si myslí, případně prožívají ženy. Opravdu zábava. Jen tedy těch poznámek typu "nebyla blbá" a spol. už bylo trochu moc.
Patří mezi nejlepší od autora, i zápletka se mi líbila.

ŠárkaK
05.01.2019

Skvělá kniha na odreagování. Začátek trochu nudnější, ale když se to rozjelo, tak jsem se i dost nasmála. Nechybí napětí. Konec knihy mne uspokojil, i když byl trochu rychlý, krapet víc romantiky pro nás ženy, ne jen jedna strana... Je to má první kniha tohoto autora, určitě se pustím i do dalších.

Garik
08.12.2018 1 z 5

Týmto „akčňákom“ som s pánom Hetešom náš vzťah autor-čitateľ začal a zároveň aj nadobro ukončil. Márnosť nad márnosť (a trápnosť nad trápnosť).
Chcel som nejakú nenáročnú akciu aspoň vzdialene pripomínajúcu Kulhánkove svetlejšie okamžiky, ale – „smolka“ – v tomto prípade som natrafil na akési presladené a neuveriteľne naivné čudo z červenej knižnice, maskované ako sci-fi thriller. Všetka vtipnosť situácií a dialógov vyšumela už v úvode, ktorému realizačný tím tajného projektu, zložený zrejme zo samých komikov, dodáva atmosféru lacného sitcomu. Nasledovalo už len čoraz väčšie utrpenie. Charaktery postáv (vrátane tých hlavných) boli až neskutočne ploché. Hlavný aktér Larry? Čistý debil, akého možno stretnúť hocikedy niekde na ulici. Ale ako postava agenta v elitnom tíme supertajného projektu NSA…? K tomu len ťažko uveriteľné kulisy – na jednej strane megapolis budúcnosti, na druhej technológie, ktoré už dnes zastarávajú.
Z celkom zaujímavého (i keď nie nového) nápadu so značným potenciálom sa autorovi podarilo vyrobiť úplnú katastrofu. Podarilo sa mi to dočítať iba kvôli tej zvedavosti, ako Petr Heteša z tohto autorského „priekaku“ vybŕdne (nevybŕdol – ani ten koniec to nijako nezachránil, priam naopak).

pafčaodřeky
06.12.2018 3 z 5

Heteša se žánrově našel, psát umí, je i uměřeně vtipný jenže....ty konce! Heteša výborně nastartuje, solidní odpich a zrychlení, pak pár kliček a najednou jste v cíli, který je nudný, nezapamatovatelný, pořád máte pocit "že to ještě něco chtělo". Rozčiluje mě to o to víc, že celkově fakt není marnej. Konkrétně u provařeného námětu "muž v ženě", no, co na to říct, trochu dětsky přiblblé a povrchní, šlo z toho vytřískat daleko víc, než jen klasické šmírovačky a pár postřehů jako že z ženského úhlu (ne, takhle to ženský fakt nemaj). Přes moje reptání nemohu dát méně, než tři hvězdy, úplná havárka to nebyla :)

QEDS
12.11.2018 4 z 5

Je to 5 kniha, kterou jsem od autora četl. Někdy jsem nemohl od knihy odlepit oči a děj šel tím správným směrem, ale zažil jsem i pár okamžiků, kdy jsem knihu odložil protože mě přestala bavit. Z tohoto důvodu jsem knihu četl poměrně déle než je u mě zvykem. Na druhou stranu ty okamžiky otevřených očí dokořán a hltání každého slova zvládl autor dokonale. Za mě dobrá kniha, kterou můžu s klidem doporučit.

SPOILER:

Doufal jsem, že autor se o trochu více ponoří do problému, on je ona, ale místo toho kniha vždy jen tak brouzdala po hladině a když to vypadalo, že se ponoří autor otočil děj. Konec mi přišel trochu utnutý, přece jen jsem čekal nějaký delší rozhovor hlavního rdiny/ky, ale takto je tu alespoň prostor pro druhý díl...

nycol
16.03.2018 5 z 5

Nejdriv jsem mela problem se zacist. A pak byl najednou konec :).

Drowned
22.02.2018 5 z 5

V lednu jsem se poprvé seznámil s knihy od Petra Heteši a moc jsem si ho jako autora oblíbil. Hodně mi sedí styl psaní, humoru a směska sci-fi umě míšená s realitou je prostě TOP. Před pár dny jsem si zakoupil další dvě knihy z nichž první co jsem teď dočetl je zrovna Infico. Tuto knihu považuji za zatím nejlepší co jsem poslední dobou četl. Super příběh, rychlý spád a hlavně všude přítomný humor. Larryho hlášky o ženách jsou trefné, pravdivé a velmi úsměvné. Hlavně jeho trable v ženském těle jsou.... no posuďte sami. Výborná kniha.

Balci007
30.01.2018 5 z 5

Paráda, skvělý nápad generující perfektní "mezipohlavní" konflikty dotažený do konce dialogy, které fakt bavily a sem tam i dostaly. Párkrát jsem se neubránil chechotu:)

vajglik
07.07.2017 4 z 5

Třetí Heteša, kterého jsem četl. Možná i díky tomu menší zklamání. Čekal jsem podonou šílenost jako Fatal Virtual, a Sex, drogy..., té jsem se však nedočkal. Přesto jde o dobrou knihu. Heteša je tady trochu klidnější.