Inferium

Inferium https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403761/bmid_inferium-NgD-403761.jpg 5 338 107

Inferium série

Existuje peklo? Co se v něm s hříšníky vlastně děje a za jak velká či malá provinění se tam dostanete? A odkud se v Inferiu bere ten dobytek, který rodí země a ze kterého démoni podle chuti odkrajují kusy masa, a to znovu dorůstá, dobytek, který jen bučí a bez odpočinku vykonává tvrdou práci? V pekelné říši Inferium zazní proroctví, které tvrdí, že lidé spáchají zlo tak veliké, že to ani nebe neunese. Démoni ho však neberou vážně – navíc ani netuší, že jejich dobytek jsou nějací hříšníci. Co by asi tak mohli spáchat? Když je však protržena nebeská blána a ze zemského povrchu se do Inferia nahrnou lidé jako rozzuření sršni, prastarý pekelný řád se otřásá v základech. Dokáže satanova legie porazit Waffen-SS? Inferium je napínavý akční román o střetu dvou civilizací, z nichž každá má úplně jiný pohled na svět.... celý text

Alvari
28.06.2021 5 z 5

Inferium a sám autor je pro mě velkým překvapením. Děj Inferia krásně ubíhá bez nějakých zbytečných hluchých míst. Navíc je všechno moc hezky vymyšlené a funguje to velice uvěřitelným způsobem. Rozhodně palec nahoru.

Neřeknu
01.03.2021 4 z 5

Delikátní jednohubka plná pekelného romantismu,doprovázená několika chutnými variacemi na zvrhlé recepty Ládi Hrušky zalitými pořádnou dávkou tělesných tekutin. Mě však osobně vrtá v hlavě jedna nezodpovězená otázka. Kde jsem byl posledních deset let,že jsem na pana Bureše narazil až teď ? A dle statistik nejsem očividně sám. Tak přátelé,hrrr na ně. Tím samozřejmě myslím jeho knihy :) Neb tenhle autor si náš zájem zcela jistě zaslouží.

dolouš
28.01.2021 5 z 5

Dobrá oddechová knížka pro příznivce SS a pekla. Je pravda, že brutality Asfaltu nedosahuje, přesto děj je zajímavý a čte se svižným tempem.

Johny_H.
06.01.2021 4 z 5

Vykreslení pekla velice povedené musím, ale říci že místi nechutné až moc. Slabé žaludky si tuto knihu opravdu užijí. Postavy z řad SS se sice chovají v knize tak jak bych se nejspíše v jejich kůži zachoval já a čtení mě opravdu bavilo, akorát jsem se nemohl sžít s hlavní postavou a jeho úmysly a upřímně řečeno nemohl jsem se sní sžít na tolik, že jen typuji která postava je ta hlavní. Od autora který napsal Říši kde nádherně naráží na historické události z druhé světové jsem čekal více.

robin9739
30.12.2020 5 z 5

Inferium je název světa, ve kterém žijí démoni svůj poklidný život. Život plný swingers party, grilovacich dýchánků jenž si plyne svým poklidným tempem. Jelikož se démoni dožívají stovek i tisíců let, tak čas pro ně nehraje roli. Co když ale jejích poklid naruší lidé, lidé jenž se na jejich svět nahrnou v obrovském množství. A je to o to horší že se jedna o jednotky Waffen-SS pod vedením kapitána Sakse, blízkého přítele Himmlera. Nacisti nikdy nedělají nic jen tak.

Tenhle příběh je jedna velká pekelná jízda od začátku do konce. Musím říct že mně tvorba Pána Bureše velmi zaujala a těším se až si přečtu další jeho dílo. Kniha se tváří jako brak ale není to čistý brak. Dialogy a postavy jsou promyšlené a zajímavé. Od tajemného člověka Ronana jenž žije už 13 století a nějak extra to neřeší. Přes mladého démona Samaela a jeho pekelnou krásku Lilith tak k Samotnému Luciferovy. Jsou všechny charaktery ucelené, uvěřitelné a osobité. Celkový příběh je super, knihu nemůžete odložit a stále doufáte, že démoni nakopou nacisty a nebo obráceně. Vlastně ani nevím komu jsem fandil, jelikož oba hlavní soupeři jsou svým způsobem zralí pro pekelné utrpení????????. Akorát jedni to dělají z popudu jednoho blázna a druhým to přijde normální.
Kniha mně velmi bavila i přes pekelné utrpení a boj na život a na smrt. Se v knize objevuje spousta humorných chvilek a celkově propracovaný svět Inferia mně velmi nadchl. Navíc by se mi velmi líbila kniha, která by mapovala život Polovičního démona Ronana. Tenhle charakter by si to určitě zasloužil.

OldaB
28.12.2020 4 z 5

Pecka! Bureš má nápadů plnou nůši, už základní myšlenka je poměrně neotřelá. Kniha ovšem není úplně prvoplánovitá, autor s tématem pracuje invenčně. U mě osobně v popisu pekla stojí ještě výše Asfalt od Kopřivy, přesto ale musím říct, že se Roman Bureš zařazuje k mým oblíbeným autorům.

Johana
22.11.2020 5 z 5

Výborně jsem se bavila a doporučuji! A to i těm, kteří fantasy nečtou - tohle je totiž extra případ. Kniha reálně má filozofický rozměr, který mne nenechal v klidu! Přitom je to "oddechové" s démony, draky a s bitvami, se zamilovanými, s "hledáním grálu" a chvílemi sranda jak mraky...
Roman Bureš se rázem stává mým oblíbeným autorem. Ale pozor, není to dokonalé dílo, sem tam bych lehounce proškrtala (hlavně v první třetině), aby děj hladčeji plynul - a epilog se mi zdál až přepálený, takže odebírám 2 hvězdičky z původních sedmi :) .

StarPopcorn
13.11.2020

(SPOILER) Velmi zajímavé téma a výborné zpracování. Věta „Jejich hlavy maj pancíř jak T-34“ mě dostala

hanzmb
09.11.2020 5 z 5

Fantastický nápad a ještě lepší jeho zpracování. Má to mimo nějaké to válčení i příběh, což nebývá poslední dobou ve fantasy zvykem. Navíc i výborné odlehčující hlášky. Asi nakonec lepší než autorova vynikající trilogie. Je bezva zjistit, že dokážeme u nás napsat fantasy bez toho, že půl knihy zabíjíte tisíce potvor a démonů.

Racek213
27.10.2020 5 z 5

No, to je nápad a tak krásně zpracovaný! Nenápadný spisovatel, moc se o něm nepíša a přitom ve svém žánru dnes u nás představuje špičku. skvělé počtení, člověk ty osudy prožívá i u druhého čtení, jsem vrcholně spokojen!

Solverino
17.09.2020 5 z 5

No tak to je fakt pecka! Musím říct, že Roman Bureš je opravdu PAN spisovatel! Mám velice rád "brakovou" literaturu (v nejlepším slova smyslu - tedy od J.M.Trosky po Vladimíra Šlechtu, Miroslava Žambocha a Františka Kotletu), ale podle mého názoru je Roman Bureš klenotem v koruně české fantasy! Inferium jsem četl ještě kdysi dávno jako povídku a vůbec jsem nedoufal, že by z toho mohl být tak kvalitní román. Moc děkuji! Hrozně moc se mi líbí ta propracovanost každého detailu, přímočará surovost bez velkých kudrlin na jedné straně a vždy nečekaný záblesk lidskosti a přívětivosti (např. Šiška nebo Amálka) na straně druhé, který by mě snad přiměl i uronit v skrytu duše horkou slzičku nad jejich osudem ... prostě nádhera za plný počet bodů a obrovské nadšení po přečtení ... ó děkuji Můj pane! Můj spasiteli!... :)

t_gon
23.07.2020 4 z 5

Není peklo jako peklo a je fajn, že z našich domácích luhů a háj(zl)ů máme perfektně zpracované různé verze těhle zábavných parků pro hříšníky každého věku a dějin času. Burešova verze je v podstatě idylka. Zvrácená a pro dobytek, tedy hříšníky, ne příliš radostná, ale prostě idylka. Tahle variace na reality show „Farmář (v knize pekelník) hledá ženu“ říznutá pěknou porcí rachotu z protitankových kanónů ustupujícího Reichu před spojenci odsýpá rychleji, než rychlovlak do Inferia. Chvíli trvá, než se člověk zorientuje v pravidlech a fungování pekelné dimenze sousedící s tou naší, ale jakmile se věci vysvětlí a hloupý farmář (pekelník) vystrčí rohy do špatné plynové komory, začne to pravé peklo. Takové, jaké umí jen SS rozpoutat a ze kterého si i Lucifer, toho jména 23., sedne na prdel a strachy stáhne oba ocasy. Perfektní myšlenka obrátit role a vlastně z těch špatných (pokud neberu v potaz jejich zemědělský segment) udělat ty „dobré“, kteří se vlastně mohou strachy podělat z oblečeného dobytka.

Akční část knihy je perličkou za romantickým úvodem o hledání své rohaté nevěsty (ideálně po několikadenním swingers bálu), ve kterém vlastně člověk chvílemi neví, komu držet palce, byť čísla mluví jasně (a velice lituji toho plynu, který mohl děj hodně okořenit). Tohle se Burešovi povedlo neskutečně a budu doufat, že se do Inferia ještě někdy podíváme. Velice by mě zajímalo, jak se Satanovi s jeho pobočkou „VŠB - Technické univerzity Inferium“ podařilo dohnat jejich technologickou zaostalost a zároveň jak si Rónan vede v roli táty Tarzana. A kdyby se do děje zapojili „andělé“ (mimochodem pěkné svině to jsou), tak bych se už vůbec nezlobil.

Poznámka pod čarou: rozhodně je knize dobré se vyhnout, pokud někdo trpí arachnofobií, protože pekelníci divné „ovčáky“ na hlídání stáda maj…

kure91
17.07.2020 5 z 5

Jak jsem napsal u povídky O lidském dobytku, tohle je látka na samostatnou knihu a tím, že ji autor skutečně napsal, mi udělal neskutečnou radost. rovnou řeknu, že se mi velmi líbí celá idea světa Inferia, to, jak Peklo funguje, jak žijí démoni, jak se využívá dobytek. Z toho úhlu pohledu jsem si užíval hlavně první půlku knihy, ale i po začátku boje proti SS mě nadšení nepustilo a rovnou přiznám, že jsem jednoznačně fandil Peklu. Přemýšlím, že bych v závěru měl doplnit něco kritického, ať to není jen oslavné hodnocení, ale nic moc mě nenapadá, tohle bylo prostě parádní počteníčko... Teď jen, aby Roman Bureš do knížky rozepsal i druhou pekelnou povídku z Magické antologie.

Eyghon
08.06.2020 3 z 5

Já v tom zase takový hit nevidím. Peklo je sice výborně vymyšlené, ovšem akce je pomálu a popisné scény převažují nad údernými.

Dukát
03.06.2020 5 z 5

Když tato původně povídka vyšla ve sborníku Ve stínu Říše, hned jsem zadoufal, že se z toho narodí kniha. Naštěstí se povedlo. Ten svět je úžasný a překypuje výbornými nápady a originálními koncepty. Děj jede svižně vpřed a pozvolna přimýchává nové a nové mecahniky světa (pekla). Působí to velmi přirozeně a je to neuvěřitelně čtivé.

twister78
23.05.2020 3 z 5

Prvni polovina knihy vyborna. Skvele popsane Peklo, kde se lide rodi v zemi jako dobytek. Kapitoly venovane hlavni dejove trojici se brzo zacnou skvele protinat, ale hlavne posledni tretina je takova mirne nadstandarni valecna, kdy Peklo uz nehraje moc roli, klidne by se to mohlo odehravat v Helmove zlebu :). Ale hezky se cetlo, takze od autora bych si rad jeste neco z Pekla dal, pripadne samostatny pribeh o Ronanovi by take nebyl spatny.

Tamten
30.03.2020 4 z 5

První půlka je super, když člověk poznává zákonitosti a fungování Pekla. Ve druhé půlce kniha ale trochu sklouzne do stavu, kdy je úplně jedno, že se odehrává v pekle, není to nijak výrazně využito a jde spíše o "běžný" boj dvou armád.

Elkiss
10.03.2020 5 z 5

Bozi!... Teda pekelny! Bures me neprestava prekvapovat rozmanitosti del a i kdyz jsem od nej precetla jen serii a tohle dilo, tak verim, ze zasoby muzy ho neopousti a bude psat dal jak ďas na jakekoliv tema. Jeho ztvarneni pekla + humor mi obcas pripadal napadne podobny Koprivove Asfaltu, nicmene tohle je uplne novy koncept pekla, kdy jsou lide dobytkem s nevycerpatelnou silou a hlavne potravou pro pekelniky. Takze za me super cteni s notnou davkou napeti, krasneho a srozumitelneho popisu, lasky, nenavisti a skopcaku coby v roli zaporaku (ostatne kdo by jim prikladal kladne role..). V pulce knihy prijde takovy zvrat, ze nestihate hltat stranky. Urcite doporucuji a nenecham ji prectenou pouze jednou, za cas se k ni rada vratim!

Fifineek
08.03.2020 5 z 5

„Lidstvo dokázalo udělat peklo z ráje, co by potom udělalo s Peklem samotným?“

Když budeme zlí, půjdeme do pekla. Tuhle větu slyšel snad každý. Ale ví vůbec někdo, jak takové peklo vypadá? Roman Bureš má o pekle vlastní představu, která je naprosto bizarní, ale co když pravdivá? Každý kdo zhřešil, nebo se jen podílel na něčem špatném, se v pekle urodí v zemi jako dobytek a slouží svým pánům – démonům, po dobu, kterou si každý zaslouží. Co se ale stane, pokud se otevře portál mezi našim světem a Peklem? A čirou náhodou zrovna v koncentračním táboře za 2. světové války? Jak dopadne bitva mezi Waffen-SS a satanovou legií?

Tak tohle byla pecka! Nekecám, fakt to bylo luxusní! Ale od Epochy jsem vlastně ani v nic jiného nedoufal a Roman Bureš opět dokázal, že je mistrem ve svém oboru. Nádherné a promyšlené spojení historie s fantastikou zvládne jen málokdo a Bureš mi již podruhé dokázal, že mu to nedělá naprosto žádný problém (poprvé v sérii Propast času).
Zcela dokonale a originálně vylíčené Peklo! Démoni, kteří žijí celá staletí, milují swingers bály a hlavně se nenamáhají, protože na veškerou práci mají svůj dobytek, jsou opravdu úžasní! Další úžasnou věcí jsou charaktery jednotlivých postav, které jsem si opravdu zamiloval a žádný z nich mi nelezl na nervy, což se stává jen málokdy! Chvílemi jsem nevěděl, které straně fandit, protože mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby vyhrála strana druhá, ale nakonec se vyplnilo mé očekávání a vše skončilo relativně dobře.
V knize je také dost etických otázek, nad kterými jsem se dost často zamýšlel. Jde například o naše chování k zvířatům nebo k naší zemi samotné.

Pokud máte knížky z Fantastické epochy rádi, tak tuhle vám rozhodně doporučuji! Pokud je rádi nemáte, tak vám ji doporučuji taky!

panPatejl
06.03.2020 5 z 5

Takže dobrý večer. To byl zas nářez!
Asi se půjdu polejt svěcenou vodou a budu odříkávat otčenáše dokud mi neodumřou kolena, protože do pekla fakt nechci. Do tohodle určitě ne. Roman si přestal brát servítky a jde na to pěkně drsně. A nejsou to žádný pseudodrsňácký kotletoviny, ale pořádný kudlankoidně nemilosrdný muka.
Čerti jsou super sympaťáci a už od povídky ze Stínů Říše jsem jim fandil. O to víc mě překvapilo, když jsem propadl depresi po tom, co nácíčci začali prohrávat.
Jen pan Bureš dokáže napsat knížku o válce fašounů s peklem a přinutit čtenáře držet palce oběma stranám.
Klobouk dolů.
Těším se na další.
Touto velkolepou jednohltkou se pan RB jednoznačně přehoupnul z titulu "Vycházející hvězda" na "Nr. 1 von Böhmen und Mären"!
Zbývá jediná otázka. Dá se tomu stále říkat brak?

česká fantasy démoni peklo dark fantasy nacisté

Roman Bureš
česká, 1975