Infekce

Čtvrtá kniha série Jack Stapleton a Laurie Montgomeryová. Neworský taxikář Jurij Davydov je rozhněvaný, zklamaný emigrant, pevně rozhodnutý vrátit se po nešťastném sedmiletém pobytu ve Spojených státech do rodné země. Před odjezdem však ještě touží celou tu slavnou Ameriku, která ho zlákala falešnými sliby a zklamala jeho očekávání, potrestat. Jako bývalý technik, který pracoval v tajném sovětském závodě na výrobu biologických zbraní, má Jurij dostatečné odborné znalosti, aby svou pomstu uskutečnil v obrovském měřítku, zejména když se spojil s dvojicí bezohledných pravicových extremistů, kteří stejně jako on nenávidí americkou vládu. Tito lidé se svými bojovými jednotkami složenými z mladých skinheadu mohou Jurijovi snadno opatřit základní suroviny na výrobu účinných, smrtelně nebezpečných biologických zbraní. Společně zahájí přípravu operace Rosomák. Doktor Jack Stapleton a doktorka Laurie Montgomeryová se mezitím při své práci na soudní patologii střetnou se dvěma zcela odlišnými případy. Jack u náhle zemřelého pacienta diagnostikuje onemocnění smrtelným anthraxem, zatímco Laurie zkoumá ostatky umučeného skinheada. Nemají ani tušení, že by případy spolu mohly souviset, zanedlouho však začínají nacházet drobné stopy a brzy už zůstává jedinou otázkou, zda se jim podaří záhadu vyřešit dříve, než Jurij a jeho společníci zaútočí na New York moderní biologickou zbraní......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/1406/infekce-1406.jpg 4.3148

Jack Stapleton a Laura Montgomeryová (4.)

Vector (1998)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub, Ikar (SK)

Hana46

Hezké letní čtení.

Ankavi
05.08.2016

Další "Cookovka" - velmi oddechové, nijak hlubokomyslné čtení. Děj čtenáře zaujme, graduje, přesto ale hodnotím průměrně. Jako letní lehká četba - proč ne, ale podruhé již také ne.

adelinka
12.06.2016

tak ako každá cookovka sa mi číta dobre.....nerada sa rozpisujem pri týchto knihách, aby som neprezradila aj to čo nemám, ale v knihe nechýbalo napätie, takže sa naozaj číta rýchlo....

kacaaba
16.02.2016

Další super knížka od tohoto autora, přečetla jsem to jedním dechem.

Olivie11
08.10.2014

Krásná kniha a opravdu nečekaný závěr.

Jossie
22.08.2014

Rozhodně nejnapínavější kniha, kterou jsem od Cooka četla s hezky vtipným závěrem. Téma biologické zbraně bylo zvoleno dobře, jen z doslovu jde bohužel trochu strach.

Skripi
11.08.2014

Presne aké píše Alix scénar jeho kníh je podobný. Toto bola štvrtá zo série o Jackovi Stapletonovi a bola jednou z tých lepších od autora.

rtesarova88
06.05.2013

Výborná, napínavý děj.

kika 13
02.03.2013

Zajímavý a napínavý text.

Alix

Je to zajímavé, je to akční, ale scénář Cookových knih je opravdu dost podobný. Ale čte se to dobře.

lékařské prostředí detektivky z lékařského prostředí

Robin Cook

Robin Cook