Indonéské sny

Indonéské sny https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142266/indoneske-sny-142266.jpg 3 1 1

Text, jakkoli beletristický, je více cestopisnou příručkou, v níž jsme detailně poučeni (většinou ústy vystupujících postav) o současnosti, dějinách přírodních krásách, památkách i obyčejích Indonésie a okolí- tento úkol splňuje i nezanedbatelné množství fotografií s popisky (přes 90). Do těchto barvitých kulis pak je naroubován složitý příběh vztahů rozvíjejících se mezi několika hrdiny a lásky překonávající věkový i národnostní rozdíl. vavrovak Do reálií současné Indonésie je situován příběh exotické lásky... celý text

Nofar197
10.08.2023 3 z 5

Postarší pracovník kulturního centra v indonéské Jogjakarte se rozhodne strávit svou dovolenou na ostrově Sulawesi. Toto rozhodnutí zásadně změní jeho život.
"A štěstí je tak prchavy..... " zpívá se v jedné rockové baladě.

Docela pěkný příběh lásky mezi dvěma lidmi ze dvou celkem odlišných světů, který se dobře četl. Nechybí ani poměrně dost informací o historii a kultuře různých části této ostrovní země a krásné fotografie. Fascinující podrobné popisy pohřebních slavnosti kmene Toraju či svatební ceremonie kmene Bataku. Hned mám chuť vypravit se na Sumatru.
Dávám tři hvězdičky, protože konec byl dost překotný a podle mého názoru i lehce pritazeny za vlasy.

Indonésie české cestopisy

Jana Chaloupková