Indoevropané v pravlasti

Filozof Milan Machovec se ve své nejnovější práci věnuje jazyku jako nástroji myšlení. Na základě dílčího srovnání dnešních indoevropských jazyků rekonstruuje myšlení našich dávných předků v dobách, z nichž neexistují žádné písemné památky. V několika kapitolách se zamýšlí nad myšlenkovým obzorem pravěké indoevropské kultury, která "zvítězila" nad patrně rozvinutější kulturou mediteránů. Jaký byl svět těchto našich předků? Jak myslili, v co věřili, čeho si vážili, čeho se báli? Jaký měli vztah k přírodě? Čtivě napsaná zamyšlení jsou aktualizována k dnešní situaci, k potřebě "meziplanetárního dialogu"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/67012/indoevropane-v-pravl-67012.jpg 4.67
Literatura naučná
Vydáno:, Akropolis

Kniha Indoevropané v pravlasti

MorriconeTheGod
05.07.2017

Velmi neotřelá a poutavá kniha. Zabývá se prehistorií Indoevropanů a jejich "rozchodem" a počátky jejich historie na nových územích - to vše zejména z jazykového hlediska. Je to rozhodně zajímavé a čtivé, ale do značné míry jde zřejmě spíše o autorovy vlastní hypotézy než o solidně probádaná a doložitelná fakta.

sokolovi
03.06.2013

Velice zajímavé čtení. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Velice zajímavé hledání souvislostí mezi významy užívaných slov z různých jazyků. Autor se takto snaží poukázat na společný jazykový původ indoevropských jazyků. Kniha je velmi čtivá a "hravá".

indoevropština Indoevropané

Milan Machovec