Indigové pohádky

Indigové pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185420/bmid_indigove-pohadky-bCI-185420.jpg 5 55 16

Devět pohádek ilustrovaných devíti výtvarníky. Velký imaginativní impuls. Indigové pohádky oslavují lidskou kreativitu, svobodu, individualitu i víru v celek a přesvědčení, že vesmír je dobrý. Jsou třeba i o tom, že každý z nás má ohromnou moc tvořit svůj svět a že k tomu ani nejsou potřeba čáry.

asden12
28.12.2021

Nádherná kniha s vyvedenými ilustracemi a příběhy, které ocení i dospělí. Málokdy si knihy necháváme, protože máme spotřebu pohádek opravdu velikou a někdy je to dost na jedno brďo, takzvaně. Ale tuhle si necháme jako klenot knihovničky.

hojchna
28.09.2020 5 z 5

Úžasná kniha, která pohladí po duši..

maminkoutek
14.07.2020

Jedná se o soubor devíti pohádek, ve kterých najdete kromě příběhu také různá poselství a moudra. Třeba takové, že člověk může i bez čar dosáhnout toho, co chce, že někdy je dobré vyjet ze zaběhnutých kolejí, že každý má svou úlohu, ačkoli se to nezdá a mnoho dalšího. Navíc má kniha barevné celostránkové ilustrace, takže je to potěšení nejen pro duši, ale také pro oči.

popelka595
05.05.2020 5 z 5

Nevystihla bych knihu lépe, než slovy mého syna po přečtení poslední pohádky: "To bylo tak krásný, mami, ale nevíš náhodou, jestli nemaj pokračování?"

lyrra
04.05.2020 2 z 5

3 hvězdy za fantastickou ilustraci (jsem nadšená) a témata pohádek, která jsou současná. Pohádka o mašince Růžence byla naše oblíbená. Bohužel při čtení nahlas je to o zlomení jazyka. Stylistika a jazyk je slabina celého projektu. A knihu si chceme (aspoň někteří) přečíst nejen kvůli příbehu a pěkným obrázkům, ale také kvůli pěstování jazyka. Josef Čapek a Jan Werich zastávaly názor, že jazyk je důležitý a zvlášť pro ty nejmenší. Souhlasím a vnímám ho jako součást kultury, ve které žijeme a která nás identifikuje, proto je nakonec kniha spíše zklámáním a zůstává jen nádherným souborem obrázků v komiksové poličce :)

Median
05.01.2020 5 z 5

Z knihy jsem nadšená jak já, tak moje děti. Jednomu jsou 4 a holčičce 10 a kupodivu nás to baví všechny dohromady. Mě baví rytmus vyprávění, výběr slov, balanc mezi pohádkovostí a občasným slovem z obecné češtiny, někdy mluví jakoby jejich mluvou. Čtyřleťák si zatím užívá čistě příběhy, skrytou linku poučení zatím moc nevnímá, zato s dcerou rády nad tématy diskutujeme. Nejvíc nás baví Bumbác, O ořešáku, jak ztratil kamaráda a O mašince, jak opustila koleje, protože je taková kontroverzní. A všichni dohromady máme moc rádi ilustrace, udělat každou pohádku jinou byl skvělý nápad. Dnes je na trhu podobně naladěných knížek plno, ale tahle se mi zdá, že byla mezi prvními a myslím, že nad ostatní stále vyčnívá jako takový novodoby Špalíček pohádek, který také miluju...

broskev28
01.12.2019 4 z 5

"Za sedmero horami, dvěma řekami a jedním potůčkem s vlnkami divokými tak akorát na to, aby nepotřísnily vážkám jejich křehká křídla, byl jeden les."
Knížku mi půjčil žáček druháček, který si ji přinesl do školy jako svou oblíbenou knížku. Opravdu se moc povedla a tuze se mi líbí, ale stejně tak chápu komentář zelenakonadra. Moje výhrady se týkají spíše srozumitelnosti, resp. plynulosti textu - považuju se za zkušenou čtenářku, ale občas jsem musela hledat pokračování tak nějak "utopené v obraze". Navíc jsem si vzpomněla na naše dyslektiky, ti by asi s takovou knížkou velmi zápasili . . .
To ale nic nemění na faktu, že výtvarno i "slovno" dělají z téhle knížky úžasný čtenářský zážitek, který vřele doporučuju.

Štěpinambura
24.05.2018

Tuhle knížku milujeme, dcera z ní čerpá stále, hraje podle ní divadlo, dělá kytičkové koláže a už i syn (2,5) má oblíbenou.
Za mě nejlépe zpracovaná dětská knížka, která musí být ozdobou každé knihovny- od nás už putovala do Kanady a Peru.
Mnoho inspirace a nápadů!

čtenářka301
18.05.2018 5 z 5

Knihou jsem nadšená a moje děti též. Krásná, kouzelná a inspirativní. Neustále se k ní vracíme i když děti rostou a pořídili jsme si i CD. Ilustrace jsou nádherné a neotřelé, příběhy jsou psané jasně, vtipně a s jejich poselstvím souzním. Kniha je sympatická i svým větším formátem a poctivým provedením, zdá se nezničitelná :) Jsem ráda, že jsem na tuhle knihu narazila, není v normálních knihkupectvích a autorce držím palce do dalších počinů.

zelenakonadra
19.02.2018 3 z 5

Já jsem byla zpočátku tou knihou ohromně nadšená, hlavně jako výtvarný projekt se mi to líbilo a obrázky mě nezklamaly (i když mi byl sdělen fundovaný postřeh, že profi ilustrátor by uměl lépe propojovat pohyb a vztahy, ale mě to nějak nerušilo). A snad ani ty příběhy, které mi připadají jen moderně zpracovaná starodávná moudra o jedinečnosti a potřebnosti každého tvora a pobízejí k odvaze. Jazykem trochu rozevlátým (míchá starou pohádkovou mluvu a formu s moderními novotvary ) vkládá i rozverný humor, myslím docela povedeně, ale problém mám s interpretací některých filosofických linií. například pohádka o mašince, která měla odvahu vyjet z kolejí i přes zákazy...chápu, že Mia chtěla dětem ukázat, že ne vše, co se zakazuje, je zákazu hodno :) ale na příkladu zodpovědných pracujících mašinek versus kamarádi na krásné louce, mi to připadá nějak nefér. i to zakončení pohádky dost nechápu. jakoby dobrý konec byl ten, že se všechny lokomotivy zaboří na louku, kde tancují s motýly a lidé ať si chodí pěšky, protože jim to vlastně prospěje :) evokuje mi to drogy a feťáckou lehkomyslnost :)
ale jinak se mi moc líbí pohádka o malém stromečku, ořešáku, nebo o šišce. je tam nějaké osobní trápení a pak prozření, že cesta ke štěstí vlastně vede jinudy a není mi odepřena. a dává mi to smysl. ale v jiných pohádkách cítím, že Mia dost riskuje, když se snaží do dětské mysli vtisknout malebným příběhem něco, co považuje za moudré a pravdivé. třeba se Šmudlíkem prasátkem mi to přijde jako výchovný konstrukt, trochu demagogický a pohádkově odbytý.
celkově jsem tedy dost rozpačitá pohádky vychvalovat. sice jako materiál pro kontroverzní diskuse s dětmi je to výborné :) ale jako pravdivý obraz světa bych to neuctívala. Přesto ale rozhodně přeji autorce chuť své nápady realizovat, směr je skvělý a propracovanost časem přijde.

bytost
27.07.2016 5 z 5

Je to nádherná kniha, koupila jsem jich hned několik maminkám v mém okolí a světe div se, jednu jsem si ponechala. Jako proč, když už jsem dávno dospělá? No proto, že i já potřebuji v těžkých dnech načerpat sílu a laskavost, kterou nám kniha poskytuje. Kniha je kouzelná a četla jsem, že jedna z maminek se vyjádřila, že každé její dítko dostane v upomínku na své dětství tuto knihu a jeho první botičky. Je to více než symbolické, botičkám ve kterých se vydají do světa kniha poskytne ten správný směr...tak hurá za dobrodružstvím jménem život!

jolii
10.03.2016 5 z 5

Kouzelná kniha, srozumitelná pro předškolní děti textem, inspirativní pro fantazii svými ilustracemi.Jsem ráda, že na jejím vydání mám alespoň malinkatý podíl v rámci Startovače.

JanaDor
26.11.2014 5 z 5

Přidávám se ke chvále na tuto knihu. Celkově je nádherná a jen listování v ní mi dělalo radost. Samotné pohádky jsou jednoduché, ale přitom s jasným cílem povzvbudit to lepší v nás. I dětem se líbí. Můj syn se dokonce našel v jedné z nich, kde byl chlapeček velký nešika. Je moc hezky vysvětleno, jakou sílu má víra. Když uvěříš, že to tak je, tak se to opravdu stane. Uvěřil obyčejné šišce, že je kouzelná, že už nikdy nebude nešika a taky nebyl. Super, takovou pohádku syn potřeboval slyšet....Ráda se ke knize budu vracet. Je to malý poklad.

bibi.r
03.11.2014 5 z 5

Naprosto úžasná a velmi inspirativní knížka. V každém příběhu je nějaké moudro, nad kterým je třeba popřemýšlet.
Ilustrace jsou originální, neotřelé, zajímavé a rozhodně ne nudné a tuctové. :)

knihožrout
20.01.2014 5 z 5

K této knížce jsem se dostala náhodou přes kamarádku, a jsem ráda, že jsem se o ní dozvěděla, protože se v normálním obchodě nedá koupit, jen přes internet. Kniha je opravdu krásná, nádherně udělaná, příběhy, ilustrace, pexeso i omalovánky a záložka, i celé to, jak vznikla je úžasné, pročítáme jii s dětmi stále dokola. Jsem ráda, že pohádky mají i nějaký přesah, i když nevím, nakolik je mladší syn schopen toto vnímat, ale aspoň s ním kniha bude růst a obrázky jej zajímají už teď. A poznámka na okraj - knihu jsem si objednala a ještě než jsem stihla zaplatit, už jsem ji měla doma. Moc krásně mě tato neobvyklá důvěra v dnešním světě naladila a autorům alespoň touto formou děkuji...

Median
12.01.2014 5 z 5

Nádherný skvost, kniha, která se moc povedla, je z toho cítit ta péče a láska, s kterou se dělaly, opravdový klenot do knihovny, obsahem jsou pohádky co kus to originál, většinou se snaží říct i něco hlubšího... Jsem ráda, že tato kniha vznikla, o to je to cennější že nestandardní formou. Sálá z toho že se lidi ještě dokážou spojit pro něco výjimečného, za mě super.