Indie - země, lidé, bohové, chrámy, umění

Indie - země, lidé, bohové, chrámy, umění https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273865/bmid_indie-zeme-lide-bohove-chramy-umeni-fSN-273865.jpg 5 4 1

Anotace Vydejte se s námi na cestu 17 indickými spolkovými státy z Bombaje až na jižní výběžek Indie i spletitou poutí do Ladakhu na severních výšinách. Úžasná stavba Tádžmahal, exotičtí mahárádžové, okouzlující reliéfy, specialisté na software, ale také žebráci, slumy a všudypřítomné následky katastrof. Indie je to všechno a ještě mnohem více. Země - velká jako kontinent - zrodila ve své pohnuté historii mocné říše a velké kultury. Dílem budhistů jsou pověstné skalní chrámy a obrovské stúpy. Hinduističtí králové věnovali svým bohům památky bohatě zdobené sochami. Islámští dobyvatelé, mogulští císaři, tu zanechali nádherné mešity a náhrobky. Země je nekonečně bohatá na svědky své velké minulosti.... celý text

Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Rebo

India , 2005

AndySkarsgard
01.12.2015 5 z 5

Knihu jsem jednou četla, velice krásna, zajímavé informace, a krásné fotky, určitě doporučuji pro milovníky Indie i lidi co se jen o Indii zajímají.

Indie kultura náhrobky chrámy sochy Bombaj indická náboženství indická kultura Indové a běloši

Autorovy knížky

Günter Heil