Indická princezna

Indická princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20631/bmid_indicka-princezna-zSr-20631.jpg 4 152 33

Příběh Anity Delgado, španělské tanečnice, která se provdala za indického mahárádžu a stala se tak téměř přes noc indickou princeznou, je vyprávěn na základě skutečných událostí. Spolu s Anitou se čtenář přenese do Indie doby výstředních mahárádžů a vstoupí do světa pohádkové nádhery, do světa, který dnes již neexistuje. Příběh Anity a mahárádži z Kapurthaly není jen romantickým vyprávěním o potížích lásky, nýbrž i příběhem, který ukazuje na odlišnosti kultur, na zvláštní vztah Indie a Evropy, na úskalí, jež odlišnost obou kultur člověku přináší. V neposlední řadě je to působivé vyprávění o konci jedné epochy indických dějin, v kterém se vždy setkáváme s konkrétními lidmi, s jejich problémy, touhami a vášněmi, které často vedou k činům, jimiž člověk posléze opovrhuje a jež člověka destruují. Ke zradě, lži, podvodu...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Pasión india , 2005

bai.Cerna
12.02.2015 5 z 5

Když jsem brala do ruky tuto knihu v knihovně, neočekávala jsem žádný zázrak a to s ohledem na její „romantický“ název. O to více jsem byla posléze překvapena. Skutečně nejde jen o romantický příběh lásky. Neuvěřitelně poutavě je vykreslena doba maharádžů, indická kultura…prostě krásně podaná směsice zábavy a poznatků. Troufám si říct, že pro mnohé může být kniha „startér“ pro touhu seznámit se s Indií blíž a blíž. Pro mne určitě.

oliviet
22.12.2014 5 z 5

Opravdu pěkně napsané. Jediné co mi vadilo bylo, že se rodina Maharádži odmítla ke knize vyjádřit a nakonec bojkotovaly natočení filmu podle knihy, protože se v ní vyskytují nepravdivé informace..To ale není vina autora této úžasné knihy.

Antoaneta
27.05.2014 4 z 5

Zajímavá kniha dobře se mi četla,zajímavé poznat jak to chodí v jiné kultuře tolik odlišné od té naší.

valentýna
07.02.2014

Na jedné straně autor popisuje lesk a bohatství maháradžových manželek a konkubín a na druhé straně jejich nezáviděníhodný a osamocený život. Kniha je velice čtivá a zajímavá, můžu jenom doporučit. Takhle nějak bych si představovala učebnice dějepisu, chytne vás to a nepustí, hledáte si dobrovolně a rádi na internetu další informace o dějinách a vývoji Indie a říkáte si tak tam bych se rád podíval .....

Kačík
28.01.2014 4 z 5

Pěkné čtení o Indii a Španělsku - lásce, moci, penězích a hluboce zakořeněných zvycích.

Adelajda_4
13.11.2013 5 z 5

Knize jsem dala pět hvězdiček, ačkoliv jsem od ní neočekávala žádné převratné čtení. Jak moc jsem se opět zmýlila. Je napsaná velice čtivě a dozvídáme se v ní mnohé zajímavosti o životě v Indii a Španělsku. Skvělé čtení!

pasión
30.09.2013 5 z 5

Krásná kniha, četla se jedním dechem, plná vášně a napětí. Doporučuji pro všechny milovníky Indie a třeba i Španělska.

Leskodka
31.07.2013 3 z 5

Kniha je zajímavým příběhem a vyprávěním života v Indii.Zajímavé čtení.

vivitv
25.06.2013 5 z 5

Keď sa do chudobnej španielskej tanečnice zaľúbi indický maharadža, všetko vyzerá ako rozprávka, ale opak je pravdou... Neuveriteľným štýlom písaná kniha ma ihneď vtiahla do deja. Prežívala som život Európanky v cudzej krajine tak intenzívne, že som takmer cítila horúčavy v Indii, intrigy v háreme, neuveriteľné bohatstvo, vplyv a moc indického maharadžu. Aj keď si Anita Delgadová obľúbila prvky indickej kultúry a náboženstva, v duchu stále túžila po starom živote. V jednej chvíli bola indickou maharaní a mala pocit, že život sa uberá tým najlepším smerom, ale o pár rokov je všetko inak... Zdá sa, že mať lásku k životu nestačí a rozprávka sa skončí najväčším škandálom, aký India zažila. Ešte pár dní po prečítaní som rozmýšľala ako sa ďalej vyvíjali osudy hlavných hrdinov, veď išlo o skutočných ľudí...

maruna
03.03.2012 5 z 5

Příběh Anity a mahárádži z Kapurthaly - moc pěkné čtení, romantika i problémy s láskou, jak jinak, když je odlišná kultura lidí, co se dají dohromady

RADOST
15.02.2012 4 z 5

V knize je vylíčen nejen životní příběh Anity Delgado, ale také život v Indii v první polovině 20. století a její vztah k Evropě. To považuji za její největší klad.

Mustafa
20.11.2011 5 z 5

Také doporučuji. Krásně napsaný velice potavý příběh. Zároveň obdivuji odvahu hlavní hrdinky. Škoda jen, že se neovládla, stejně tím nic nezískala.
Autor uvádí, že měl k dispozici fotky hrdinů, škoda, že v knize nejsou.

-Lenicka-
16.05.2011 5 z 5

Opravdu krásný a dojemný příběh!
"Všechno má svůj význam, protože vášeň nečeká" .. jedna z vět, která mne opravdu "zasáhla" .. a takových vět je tam spousty .. můžeme zde lépe poznat indický svět .. jak se liší a tak všechno .. kniha se mi opravdu moc líbila, všem můžu jedině doporučit!!

Indie španělská literatura podle skutečných událostí manželství s cizincem harémy

Javier Moro
španělská, 1955