Dobyvatelé ztracené archy

Dobyvatelé ztracené archy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33619/indiana-jones-a-dobyvatele-ztracene-archy-33619.jpg 4 81 12

Indiana Jones série

Kniha napsána podle úspěšného filmu.

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Triton

Raiders of the Lost Ark , 1981

Lukáš987
Lukáš987
17.07.2023 5 z 5

Taková jednohubka s Indym, na film to sice nemá, ale bylo fajn se dozvědět některé informace navíc. Za mě plný počet hvězdiček protože jsem si tuhle jednohubku užil. No a jdu s Indym pokračovat... Palác Pankot čeká

Petr874
Petr874
29.04.2023 5 z 5

Před dvěmi týdny jsem se dozvěděl, že je i knižní zpracování dr. Jonese. Neváhal jsem a musel jsem to zkusit. Čtení knihy jsem si velice užil. Vrátino mě to do časů, kdy jsem měl všechny filmy s Indianou Jonesem nabychlované nazpaměť. Bylo hezké knihu porovnávat s filmem. Dozvědět se něco málo navíc (jak tak bývá). Ale na film to prostě nemá, co si budem.
Pro fanoušky doporučuji přečíst, pro nefanoušky aspoň film.

georginaa
georginaa
31.08.2022 5 z 5

Miluju tuhle sérii, dobrodružství, akce, archeologické nálezy a tajemno. Opravdu fascinující pojednání a hlavně zfilmované s H.Fordem bylo excelentní. Je to snad nejúžasnější dobrodružná série, která byla nafilmovaná. Pro mě je to prostě TOP.

Meda77
Meda77
25.11.2021 4 z 5

Knižní zpracování filmové ikony s Fordem. Film je stoprocentně klasikou doby a hodně povedenou. Kniha je slabší než filmové zpracování, ale vůbec ne podprůměrná, prostě film je třída. Krásné, jednoduché počtení. Čisté 4starsy za Indyho skopičiny.

Kuža007
Kuža007
22.02.2021 5 z 5

Velice příjemná kniha. Lehce čtená. Děj je víceméně stejný, ale film s Harrisonem Fordem je rozhodně lepší. Hlavně proto, že v knize chybí scéna, kdy Indy zastřelí machrujícího bojovníka s mečem.

MinaHawke
MinaHawke
07.10.2020 4 z 5

Indiana Jonese mám ráda, už jako malá jsem měla ráda filmy. Musím ale říct, že film se mi líbil mnohem víc než kniha. Neříkám, že kniha je špatná, ale film je lepší, tedy aspoň pro mě.

Hell_Rihova
Hell_Rihova
13.05.2020 3 z 5

V této knize jsem čekala dobrodružný příběh. Ten tam sice byl, ale nebyl napsaný tak poutavě, aby mě to zaujalo natolik, že bych nemohla přestat číst. Knížka byla krátká, ale já ji přesto četla několik dní.

Luigi1
Luigi1
27.04.2020 5 z 5

Když jsem četl tuto knihu tak se vybavil film,který byl se mi líbyl ve kterém Harrison Ford předvedl své úmění.

Jerry H
Jerry H
27.03.2020 4 z 5

Knížku jsem našel po dlouhé době, přečetl a prakticky jsem si navodil film. Takže komu se líbí film, bude se líbit i kniha a to i naopak.

NienorNíniel
NienorNíniel
17.05.2018 4 z 5

Na to, že tato kniha byla napsaná podle filmu je opravdu povedená, je plná zajímavých a pěkných popisů. Knížka se mi líbila, i když se mi celkem špatně četla. Komu se líbil film, bude s knížkou spokojený :)

Terva
Terva
15.11.2015 5 z 5

Adaptace scénáře Lawrence Kasdana. Tady je to ve své podstatě jasné. Kdo viděl film Stevena Spielberga s Harrisonem Fordem nebude překvapen obsahem této knihy. Je to jen malé velké připomenutí prvního zfilmovaného dobrodružství IndianaJonese. Jen malá připomínka. Bellog ve filmové podobě odchází ze scény velkolepě a víc dramaticky, než je zde psáno. Jen malá ochutnávka: Archa je umístěna na velmi bezpečném místě.

eredin
eredin
28.07.2014 3 z 5

Není to nejhorší dobrodružná kniha, ale přeci jen je lepší film.

Autorovy knížky

Thomas Campbell Black
britská, 1944 - 2013
2008  80%Dobyvatelé ztracené archy

Kniha Dobyvatelé ztracené archy je v