In Nomine Sanguinis

od:

In Nomine Sanguinis

George Maybach Frederickson, pravým jménem Oziáš Jiří Rys, má svá tajemství, dobrodružnou povahu a pozitivní vztah k masu. Krvavému masu. Po letech strávených u britských speciálních jednotek se začíná nudit a hledá něco zajímavějšího, zábavnějšího. Dostává však jednoduchou zprávu - doma potřebují pomoct. Přestože své pokrevní příbuzné již víc než generaci neviděl, vrací se do rodných kopců a - málem umírá. Nejjistější způsob, jak přežít, je utéct. Ale Oziáš Jiří Rys nemůže utéct. Krev není voda. Nevěří, že se z beskydských lesů dokáže vrátit živý, ale udělá všechno, aby rodině pomohl, aby je zachránil... 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/217820/in-nomine-sanguinis-217820.jpg 3.9137
Série:

Klanové války (2.)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Přidat komentář
adam5955
15. srpna

jo, hezke. Proc by mel byt hlavni hrdina uhlazeny, vsechno zvladat s prehledem, nebo naopak byt nedotknutelny. Proste pokud nejsi duch, vzdy ta kulka pekne boli! Navic se dej odehrava v mem oblibenem Frenstate a okoli, takze jsem se do deje pekne vzil. Me se to libilo vic nez dil prvni

Herodes
05. února

Tak teď jsem zjistil, že jsem přečetl 2.díl a 1.díl ne. Hmm, ale to mi vůbec nevadilo. Škoda, že už je konec. Upíři a vlkodlaci- fajn, proč ne. Jiný pohled na "problematiku", než u JK. Mě se to líbilo.Tečka

Raccon
29.08.2016

První dil byl úplně jinde. Tohle je... Bohužel...

olle3
28.01.2016

Nemastné, neslané. Jako kdyby se pan Žamboch tentokrát moc nesnažil. Bohužel musím hodnotit dost přísně, protože pokles kvality oproti ostatním knihám je více než znatelný. Typický styl psaní mi opět nedovolil nad příběhem strávit více jak dva dny, ale přesto mi tam chybělo všechno, co od autora a jeho knih očekávám. Snad jen scéna útěku a útoku proti dvanácti nepřátelům z minibusu stála za to, ale i tak vím, že to autor dokáže líp.

tony64
11.01.2016

A ja se tak tesil!Nedbaje nelichotivych recenzi jsem koupil,prinesl a ihned precetl knihu,ktera bohuzel neni moc dobra.Neda se nic delat,pockam si na dalsi Zambochovinu a budu doufat-ne,modlit se,aby dosahla kvalit Na ostrich cepeli,ci Bez slitovani.To je zanr,ve kterem Zamboch nesklame.

Zeno
10.01.2016

Bohužel musím říct, že po dočtení této knihy jsem cítil docela zklamání. Přečetl jsem si před ní podruhé Visio in extremis abych měl čerstvou návaznost a to jsem neměl dělat. Dokonce bych doporučil, kdo ještě ani jedno nečetl, opačné pořadí. Návaznost je minimální a neznalost předchozího není nutná a v opačném pořadí by se schopnosti hlavního hrdiny (byť pokaždé jiného) stupňovaly a mohlo by to působit lépe.
Krátce řečeno, není to špatné, ale čekal jsem víc.


lehký spoiler:
například jsme se o vlkodlacích, jejich fyziologii, schopnostech, vzniku a pod. nedozvěděli téměř nic, což je oproti Visiu markantní rozdíl.

Albina
27.12.2015

Po přečtení této knihy si kladu otázku, jestli ostatní čtenáři nedávají tolik hvězdiček jen ze setrvačnosti...
Já mám Žambochovy knihy ráda a vracím se k nim, protože dokáže napsat čtivý příběh s výbornou atmosférou a propracovanými postavami, ovšem tato kniha prakticky všechno z toho postrádá.
Hrdina Oziáš i jeho partnerky jsou ploché postavy, jejich jednání nemá jinou než slovně proklamovanou motivaci (snad jen s výjimkou Evelyn), děj je tak přímočarý, že až nudí.
Z děje a jednání postav není poznat rozdíl mezi upíry a vlkodlaky a výklady o upírech a upírské historii působí strojeně a do příběhu nezapadají.
Upíři a vlkodlaci evidentně nejsou Žambochova doména. Když Žambochovy upírské příběhy srovnám s Kulhánkovými, dopadá to srovnání pro Žambocha žalostně.

fmash
25.11.2015

Těch pár knih, které jsem v poslední době od Žambocha četl, mě navnadilo. Tahle ovšem očekávání nesplnila a trojhvězdička je opravdu na hraně. Dejme tomu, že řemeslo je řemeslo, ale tady se autor ani moc nesnažil, a co se nápadů týče, tak se vysloveně flákal. Takhle si představuju béčkovou přímočarou PC střílečku, ne zajímavou knihu. Já vím, žánr. Ale přesto od Žambocha čekám víc.

QEDS
06.11.2015

První díl této série mě bavil více. Při čtení jsem se nemohl zbavit pocitu neustále točícího se psa za svým ocasem. Bohužel tato kniha opravdu taková je. Docela mě to zklamalo. Čekal jsem pořádnou akčňárnu podpořenou Majerem, ale do rukou se mi dostal jen slabý odvar prvního dílu doplněn o hrdinu, který se honí za touhou pomoct někomu o koho nikdy nestál. Na druhou stranu !!!SPOILER!!!: Major se na konci opravdu objeví což je pro knihu plus :-)

mi-380
06.07.2015

První třetina nevyrovnaná, jakoby hlavní postava nemohla zapadnout do našeho prostředí. Pak se ale vše rozjíždí do (u Žambocha očekávaného) strhujícího akčního dramatu, napínavějšího o čekání, zda, a případně kdy, se už konečně objeví Mathias Majer. Žambochův styl mi i zde připomíná knihy Lee Childa (rychlostí, akcí, humorem i postavou hlavního hrdiny): 70% (46 hodnotících, 77%)

Brace
21.04.2015

První román (vyjímaje sérii JFK) Miroslava Žambocha, který jsem se rozhodl nezakoupit, ale pouze zapůjčit v knihovně. Vedla mě k tomu klesající kvalita předchozích děl. A rozhodně jsem dobře udělal. Trošku mě děsí průměrné hodnocení kolem 80%, pod tímto číslem bych již očekával špičkovou kvalitu příběhu, což po přečtení knihy rozhodně nemohu říct. A jako fanoušek dřívější Mirkovy tvorby nemůžu jít s hodnocením bohužel výše, než na 1 hvězdu. Samozřejmě se pustím i do další autorovy knihy, ale prosím, cyklus Klanové války raději uložit k ledu a rozepsat nového Koniáše.

Terva
19.04.2015

Krvavý příběh, skoro bez špetky humoru, ale se spoustou akce.
Je dobré si nejdříve přečíst Visio in Extremis od stejného autora.
V tomto příběhu je totiž několik odkazů, tak ať jste v obraze.

Několik citací:

Rána jsou nádherná. Je lepší umřít ráno než v noci. Živým to tak připadá a mrtvým je to jedno.

Podívala se na mě a kousla mě.
V první chvíli jsem si myslel, že to jenom naznačila jako předtím,
ale pak jsem si uvědomil, že mě to opravdu štíplo.
Ty jsi mě skutečně kousla! ohradil jsem se.
Jsem upír, zapomněl jsi?
Panebože!
Vlkodlak by neměl brát jméno boží nadarmo!

finka
15.03.2015

Bezesporu čtivé, popisy bojů jako vždy fenomenální, lahůdka. Ale vlkodlak, který se NIKDY nepromění a upíři, co NEJSOU dětmi noci? Jako z červené knihovny, což mě na knize jediné mrzelo. Vím, je to nenáročná oddechová četba, proto jsem dala tolik hvězd, četlo se to přes výše zmíněné nedostatky fakt dobře. Lepší než Visio, tam jsem se při čtení válela smíchy. Také by mě zajímalo, proč je obálka tak špatná - zbytečně knihu degraduje.

Giger11
19.01.2015

Slabší kniha od pana Žambocha, ale nikoliv špatná. I upíři mají své problémy :)

orson
10.12.2014

Slabší příběh (obsah se dá popsat jednou větou...tedy souvětím), slabší postavy (poslední dobou jsou všichni hrdinové pana Žambocha na jedno brdo), pár zajímavých nápadů ohledně upírů a vlkodlaků a nakonec super akce, kvůli které si tu knihu ještě párkrát přečtu. Nechápu jak to autor dělá, ale ty akční scény čte člověk se zadrženým dechem a běhá mu při tom příjemný mráz po zádech. Fakt bych chtěl vidět některé kousky zfilmované, úplně si představuji ty zpomalené záběry, dunící hudbu a zbraně, svist čepelí... v tomhle podle mě nemá Žamboch konkurenci ani v zahraničí.

kleo9554
20.11.2014

Super akce! Visio in extremis se mi líbilo chloupek víc, ale knihu jsem nedokázala odložit! Pro mě nyní Žamboch jasně vede! Kulhánek a Kotleta jsou až daleko za ním!!!

xxiixxi
10.11.2014

Čekala jsem daleko víc, proto to přísné hodnocení. Zápletka se mi moc nelíbila a vždy když se schylovalo k nějaké akci, tak jsem si říkala, že teď už "to" konečně přijde, ale "to" se vůbec neukázalo za celou knihu :-( Ani mě nic nenutilo ke čtení, neustále jsem knihu odkládala, bohužel tedy zklamání.

Fuksinka
08.11.2014

Určitě o několik vlkodlačích chlupů lepší než Visio in extremis. Nejsou zde do očí bijící nelogičnosti, jak v předchozím díle. Postavy jsou sympatické, akční scény zábavné, příběh je fajn, boj "o Radhošť" vynikající, závěr a nástup Majera téměř epický. Nepatří ale mezi nejlepší Žambochovky, první třetina mě moc nebavila.

OldaB
03.11.2014

Čtivé, ale rozhodně jsem čekal více. Hlavní postava mi tentokrát tak nějak nesedla.

N10Tikky
13.10.2014

Jednoznačně to nejlepší na poli akční upíří urban fantasy. Kotleta zůstává zapomenut kdesi vzadu a pouze Kulhánek dýchá s vypětím všech sil Žambochovi na záda. :D

ikshorm
13.09.2014

Podle mě je In nomine sanguinis čtivější než Visio in extremis, zvládl jsem to za pozdní odpoledne a večer. Přesto Mám pocit, že na závěru si autor mohl dát záležet víc. Žamboch napsal spoustu lepších knih.