Impérium: Mafie v Atlantic City

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zrození a vzestup města korupce Dramatický příběh slavného mafiánského města a jeho neobyčejných obyvatel. Atlantic City začínalo jako malé přímořské letovisko zcela závislé na penězích, které tu utráceli turisté. Na počátku dvacátého století se dočkalo prvního velkého rozmachu, jenž vrcholil v letech prohibice. Proslulo jako místo nabízející zábavu všem, kdo jsou za ni ochotní a schopní zaplatit, bez ohledu na to, na které straně zákona stojí. Jediným náboženstvím byl úspěch a kritici stejně jako různí mravokárci tu neměli místo. Na počátku století žila místní politická elita z peněz pocházejících z heren, barů, vykřičených domů a dalšího nelegálního podnikání a tak to zůstalo celých následujících sedmdesát let, kdy Atlantic City ovládala složitě propletená skupina politiků a gangsterů, jejichž typickým představitelem byl Enoch Nucky Johnson, úspěšný republikánský politik a pašerák alkoholu, majitel bordelů a heren. Nelson Johnson, autor knihy Impérium: Mafie v Atlantic City, nám jej představuje spolu s početnou a neobyčejně pestrou paletou dalších postav z místního podsvětí a současně nás seznamuje s městem, jež v jeho nepřikrášleném podání kypí životem, okouzluje vyzývavou krásou a děsí neuvěřitelným morálním úpadkem. Nelson Johnson sleduje historii města od jeho skrovných počátků přes nechvalně známé mafiánské období zákulisní politiky a nikdy nekončícího boje o moc až po jeho překvapivé znovuzrození jako Mekky zábavního a herního průmyslu, v níž není nic zapovězeno. Impérium: Mafie v Atlantic City je živě podaný, neodolatelně poutavý příběh jedinečného města a jeho zvláštních, většinou zkažených, ale vždy zajímavých obyvatel. Současně je to další důkaz, že pravda bývá daleko poutavější a dramatičtější než ta nejlepší fikce. Kniha Impérium: Mafie v Atlantic City se stala předlohou výpravného seriálu stanice HBO se Stevem Buscemim v hlavní roli. Scénář připravil a produkce se ujal Terence Winter, který se proslavil dnes už legendárním seriálem Rodina Sopránů, a první díl režíroval držitel Oskara Martin Scorsese. Seriál se dočkal mimořádně příznivého ohlasu u kritiků, kteří ocenili zejména jeho vizuální styl a historickou věrnost. Byl nominován na osmnáct cen Emmy a osmi byl skutečně oceněn, mimo jiné za vynikající režii pro Martina Scorseseho....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136119/imperium-mafie-v-atlantic-city-136119.jpg 3.623
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Jota
Originální název:

Boardwalk Empire, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Impérium: Mafie v Atlantic City

lordsiky
28.01.2016

nedočteno ...

Kozel
28.10.2015

Seriál Impérium patří k mým nejoblíbenějším vůbec, takže tahle kniha byla v podstatě povinnost. Skutečný příběh Las Vegas Východního pobřeží je sice odlišný od toho seriálového, přesto neztrácí nijak na kouzlu a nutí k obdivu, jak se ze snu jediného člověka zrodilo celé prosperující a stále rostoucí město. I když tu nevládla Cosa Nostra, jak ji všichni známe, politická mafie na pozadí Atlantic City se stala silnou pákou, která vytřískala dolary z každé příležitosti, jež se naskytla, a ještě se postarala o své obyvatele napříč třídami. Nejzajímavější jsou jistě kapitoly, které do kroniky města napsala trojice osobností "Komodora" Kuehnleho, Nuckyho Johnsona a Štístka Farleyho. Nečekejte tedy psaný životopis postavy hranou mistrem Buscemim, ale nechte se strhnout skutečnými příběhy, které se odehrály na prknech Promenády.


petr9719
27.12.2014

Kniha výborně doplňuje skvělý seriál, člověk má dobrou šanci vytvořit si obrázek o tom, jak to ve skutečnosti v Atlantic City vypadalo. Historie je tu pěkně popsaná a je to čtivě napsáno, žádná hutná historická data.

vetaiveta
23.03.2014

Já byla připravená na to, že kniha není román, ale popisuje vznik a vývoj v Atlantic City a musím říct, že se mi to moc líbilo...samozřejmě, že román by mě asi pohltil víc, ale dozvědět se spoustu zajímavostí z historie není vůbec k zahození. Jen se člověk nesmí nechat unést seriálem...:-) to potom očekává něco uplně jinýho!

alsae
02.05.2013

Tak tuhle knížku jsem ani nedočetla do konce. Skončila jsem někde za 100 stranou, během toho jsem narazila tak na jednu přímou řeč a jinak je to jen popisování historie Atlantic City, jak se stavělo, jak přícházeli lidé ..... . Takže jestli se to později rozjelo, tak na to jsem už opravdu neměla sílu. Pro mě prostě nuda, ale někomu se to líbit může.