Imitátor

Imitátor https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462827/bmid_imitator-sQZ-462827.png 4 446 118

Nový krimiromán od autora úspěšné série Hadrový panák – hrdinové se mění, napětí a akce nepolevují... Píše se rok 1989. Detektivové Chambers a Winter pátrají po sériovém vrahovi se zvrácenou vášní pro nejznámější klasická sochařská díla: těla obětí stylizuje do jejich pozic. Během honičky za podezřelým přijde Chambers málem o život. Případ je odložen, pachatel se odmlčí. Sedm let poté se k vyšetřování vrací detektiv Marshallová, má k tomu totiž osobní důvody. Přemluví Chamberse a Wintera ke spolupráci, brzy však zjistí, že i vrah se chystá svou „sbírku“ zkompletovat. Kdo se stane jeho posledním, mistrovským dílem?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kalibr

Mimic , 2021

LeNÍk32
10.02.2022 5 z 5

Moje první knížka od autora a musím hodnotit kladně.
Zajímavý příběh zasazen do 90 let. Knížka je velmi pěkně doplněna ilustracemi

Simík284
07.02.2022 1 z 5

Zatím moje první knížka od autora a názor na knížku neutrální, nic co by neurazilo, ale ani nenadchlo. Za mě až moc složitý děj a s velkým množstvím postav, když jsem se ke knížce vrátila, měla jsem problém se znovu začíst a vmísit do děje. Na Marsonsovou tato kniha nemá, ale sérii hadrový panák dám ještě šanci, první díl na mě už čeká v mojí knihovně.

Dumicek
07.02.2022 4 z 5

Imitátora musim hodnotit kladně. Poutavý příběh,zajímavý námět a příjemné postavy..k tomu velice povedené ilustrace,které knihu krásně doplňovali. Přiběh zasazen do 90' se sériovým vrahem,který se umí měnit jako chameleon..poutavé a přijemné čtení.

JIVaJaH
04.02.2022 5 z 5

Příběh poutavý, ilustrace nádherné.

namornice
03.02.2022 3 z 5

Tahle Coleova retro detektivka nebyla špatná. Námět měla teda určitně zajímavý, ale tak nějak to nedosáhlo úrovně předešlé série.

petula22
03.02.2022 4 z 5

Za mě vydařená detektivka s promyšleným dějem. Super byly ilustrace soch, které skvěle doplňovali celý příběh.

jefff
01.02.2022 2 z 5

Imitátor je pro mě hrozné zklamání. Jako nečekal jsem žádnou vysokou literaturu, ale kromě občasného humoru, který byl z knihy asi to nejlepší, je celý případ vyložená fraška. Atraktivní téma brutálně nevyužité, vrah je čtenáři znám po třetině knihy a samotné vyšetřování je naprosto mimo realitu a uvěřitelnost. Finále nudné. Imitátor mi přišel jako vyložený knižní brak. Škoda.

zdendula31
31.01.2022 5 z 5

Super čtení.

TeriLoch
31.01.2022 5 z 5

Super! I jsem se u čtení párkrát zasmála. Napínavé až do konce a i když člověk přeje zoufalým detektivům rychle vyřešený případ, chcete vidět vrahův další “mistrovský kousek”.

MartinProtschke
26.01.2022 5 z 5

Už série Hadrový panák, mnohými zatracovaná, se mi líbila. Imitátor mě přesvědčil, že to nebyla náhoda. Napínavá knížka s dobrým příběhem a hlavně s dobrým humorem mě moc bavila. A tohle trio vyšetřovatelů bych rád ještě potkal.

lucakuca
24.01.2022 4 z 5

Tím, jak to bylo vtipně opepřené, tím to drastické přicházelo o ostré hrany.
"Bylo tam dost mrtvol, ale fakt to byla sranda!"
Těším se na další vymazlený díl.

sassenkka
24.01.2022 4 z 5

Abych byla upřímná, Daniel Cole mě sérií Hadrový panák úplně nepřesvědčil. První kniha byla dobrá, ty další dvě mě úplně nenadchly. Když vyšla sólovka Imitátor, sáhla jsem po ní spíše ze zvědavosti, než že bych na ni byla nějak extra natěšená.
A musím říct, že jsem velmi příjemně překvapená. Možnosti jsou dvě - autor se buď v psaní výrazně posunul, a nebo mi prostě tato kniha něčím sedla o mnoho víc, než ty předcházející.
Setkala se dobrá parta vyšetřovatelů, bylo to místy úsměvné, příběh velmi chytlavý. A musím říct, že vykreslení obětí bylo docela dechberoucí. Takže u mě si tímto autor určitě přidal body.

Sabina335
21.01.2022 5 z 5

Přáběh napínavý od začátku až do konce, přesně tak, jak jsem od tohoto autora čekala. Pokud jste již měli zkušenost s jeho předchozími knihami, tak rozhodně doporučuji i tento.

Twinny
17.01.2022 4 z 5

Nejdřív musím říct, že mě nové trio hodně zaujalo a byla bych ráda, kdybych s ním mohla prožít další vyšetřování.
Příběh jsem si užila, byl napínavý a návykový. Akorát jednu hvězdičku strhávám za to, že jsem občas měla pocit, že je tam moc náhod, které nás odvádějí od chycení vraha.

nikolabastl
16.01.2022 5 z 5

Kniha příjemně plyne, žádná pasáž nebyla nudná, potěšilo mě, že sleduje jednu hlavní dějovou linku a nestřídá jich několik, je to fajn změna oproti velké části současných knih. Taky žádná retrospektiva, na začátku ihned první případ a skok do děje.
Moc příjemné čtení

ZuzanaZ83
12.01.2022 5 z 5

Detektiv Ben Chambers vyšetřuje případ sériového vraha, který svoje oběti upravuje a stylizuje jako antické sochy. Do cesty se mu připlete nováček, konstábl Adam Winter. Tito dva mají dva podezřelé. Vrah pak téměř odřízne Chambersovi hlavu a poškodí nohu, Winter ho na poslední chvíli zachrání. Vrah zmizí.
Po sedmi letech Adam pracuje jako ochranka, kvůli psychice se nemůže vrátit do práce. Osloví ho mladá policistka z narkotik, Jordan Marshallová. Chce pátrání otevřít, jednou z obětí byl její kamarád.
A tak se Chambers a Winter opět potkají a dokonce osloví i vraha. Tím ale spustí jeho vraždy znovu.

I přes děsivost ve vraždách je kniha neuvěřitelně vtipná. Repliky Chamberse i Wintera jsou naprosto skvělé. Také se mi moc líbil přístup Benovy ženy Eve vůči své tchyni.

Mandlevest
04.01.2022 5 z 5

V jednom z rozhovorů Daniel Cole řekl :" Cítím, že mou prací je lidi bavit. Doufám, že se u mé knihy čtenář zasměje, popláče si, bojí se, dojme se, ale hlavně se cítí pobaven." A já dodávám, že přesně to při čtení jeho knih cítím. Bavím se. Baví mě nevšední nápad s opravdu originálním vrahem a jeho zvláštními, brutálními vraždami (ač v knize nenajdete stránky plné mučení či znásilňování, ačkoliv zvrhlost vraha je zřejmá). Baví mě černý humor. V knize Imitátor se opět dočkáme skvělých dialogů mezi detektivy Chambersem a Winterem, které vyvažují právě morbiditu vražd a funguje to opravdu skvěle. Již v trilogii Hadrový panák etc. bylo zřejmé, že autor si své knižní hrdiny opravdu vymazluje. Nešetří člověčenstvím, ale i ironií a pochybnostmi. Vymyslí jim opravdu jedinečné situace, ve kterých se mohou takto projevit. Jsou to skuteční lidé z masa a kostí a budete jim fandit, rozumět jim a milovat je. V tomto je Cole pro mě opravdu geniální. Jak je vidno, z autorovy novinky jsem nadšená. Záměrně jsem ji otevřela na Nový rok, protože jsem věděla, že nebudu zklamaná. Kniha má sice opět hodně rozporuplná hodnocení a asi i nadále bude mít. A to se mi líbí, vzbuzuje emoce, ať již jakékoliv, a to je dobře. Závěrem ještě zmíním moc pěkné ilustrace, které nám pomohou představit si jednotlivé sochy, o které v tomto výborném krimi románu jde. A já budu netrpělivě čekat na další Danielovu knihu. Určitě se budu opět výborně bavit.

Ďobi-1968
25.12.2021 3 z 5

Moc se mi líbil Konec hry. Imitator je už slabší level.

annastasia.j
15.12.2021 4 z 5

Kniha láká na to, že vrah je perfekcionista, který vytváří z hnusných mrtvol krásná umělecká díla - tohle je v knize dodrženo, oběti v knize jsou opravdu výjimečné.

Výhoda knihy je, že jste vhození přímo k první vraždě pachatele, kniha tedy nemá divný a nudný začátek, ale je okamžitě dynamická a zajímavá. Obecně se celá moc hezky četla, na detektivkách od Coleho se mi líbí, že si hezky hraje se slovy, dokáže i z nudné věty udělat "inteligentnější větu", neopakuje slova, zkrátka co se týče slovní zásoby a stavby vět, je kniha rozhodně nadprůměrná. Jsou zde 3 vyšetřovatelé, všichni jsou moc hezky popsaní a sympatičtí. Mně osobně baví to, jak kniha plyne a vy čtete a čtete a najednou bum a kniha přeskočí do doby o 7 let později a pak nadále pokračuje. Jediné, co já osobně moc nemusím, je to, že znáte vraha už od druhé poloviny knihy, což tady bohužel je a autor nás tím obírá a napětí, kdo je vlastně vrah. Ve finále je kniha moc dobrá, výborně se čte, je zajímavá, ale asi nepatří k mým top knihám.

gad
13.12.2021 5 z 5

Podivný případ s velmi inteligentním pachatelem. Hlavní trojka vyšetřovatelů mi byla sympatická. Děj měl spád a závěr byl hodně napínavý. Doporučuji.

thrillery napětí dobrodružství

Daniel Cole