Imitátor

Imitátor https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462827/bmid_imitator-sQZ-462827.png 4 448 118

Nový krimiromán od autora úspěšné série Hadrový panák – hrdinové se mění, napětí a akce nepolevují... Píše se rok 1989. Detektivové Chambers a Winter pátrají po sériovém vrahovi se zvrácenou vášní pro nejznámější klasická sochařská díla: těla obětí stylizuje do jejich pozic. Během honičky za podezřelým přijde Chambers málem o život. Případ je odložen, pachatel se odmlčí. Sedm let poté se k vyšetřování vrací detektiv Marshallová, má k tomu totiž osobní důvody. Přemluví Chamberse a Wintera ke spolupráci, brzy však zjistí, že i vrah se chystá svou „sbírku“ zkompletovat. Kdo se stane jeho posledním, mistrovským dílem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Mimic , 2021

koki.veru
17.11.2022 5 z 5

Super thriller, zápletka velice zajímavá, prostředí taky zajímavý, i když mi umění moc neříká, tak mě to bavilo.

toni-az
17.11.2022 4 z 5

Mezi všemi těmi nudnými severskými krimi to byl závan čerstvého větru. Sice nejsem moc příznivec umění, takže téma mě úplně nenadchlo, ale napsané je to parádně. Vzhledem k tomu, že vrah je odhalen někdy v půlce se jedná spíš o thriller než detektivku, ale s tou správnou mírou napětí, sympatickými postavami a dobrým vykreslením charakterů a motivací. Dokonce mi ani nevadila trochu experimentální forma s časovým posunem, nová krev vnesla do knihy další drive.

Dokonale namluvený audiobook.

Janadvorackova
04.11.2022 2 z 5

Moc mě to nebavilo. Vrah svoje oběti aranžuje podle známých uměleckých děl. Nedá se snadno chytit a leze do soukromí i vyšetřovatelům a jiným lidem... Klasika.
Hrdinové mi nebyli sympatičtí.
Obsahově tomu ale asi nic nechybělo.
Styl psaní byl takový rozvláčný a místy kecací...

lalaserka
25.09.2022 4 z 5

Perfektní zápletka, líbila se mi tématika umění. Postavy sympatické, mělo to spád. Vadilo mi že od poloviny knihy jsem věděla kdo je vrah.

AlbionFoxyFox
14.09.2022 4 z 5

Perfektní zápletka, propojení s uměním bylo originální, neskutečně jsem si užívala humor a vtipné situace, poměrně sympatické postavy i tempo příběhu. Závěr byl ale na můj vkus poměrně rychlý a takový nijaký, vadilo mi i to, že od poloviny knihy se vědělo, kdo je vrah a co chystá.

Avila
11.09.2022 5 z 5

První dva díly ze série s "Wolfem" super třetí díl za mě slabší tak jsem byla zvědavá na další knihu od autora... A za mě se povedla. Příběh byl promyšlený se zajímavou zápletkou. Vtipné hlášky a žádná hluchá místa vyplněná vatou. Prostě napínavý thriller...
I hlavní postavy mi sedli skvěle a doufám že bude nějaké to pokračování.

Šárka88
06.09.2022 4 z 5

Audiokniha
3* + 1*
Dávám tři hvězdičky a jednu navíc za hlas pana Vondráčka, moc se mi líbilo technické zpracování audioknihy. Co se tyče samotného děje, byl jak anglické typické počasí. Táhlý a nudný, takové cele zatažené. Nemastné a neslané. Fajn byla postava detektiva Chamberse, ale jinak všemu chyběla šťáva.

Hakate
02.09.2022 4 z 5

Oproti Hadrovému panáku, který je více než tragický, zde mám pocit, jako by Imitátora psal úplně jiný autor.
Velmi zajímavá zápletka sériového vraha, který vraždí podle klasických sochařských děl. Kniha je ve dvou časových linii, minulost a o 7 let později.
Napínavé, čtivé, akční, místy velmi pěkně propojené. Detektivové jsou sympatické. Nemám co vytknout. Snad jen příliš rychlé odhalení.

Aveli
25.08.2022 5 z 5

Tohle se autorovi opět moc povedlo. Skvělý napínavý, akční thriller, který člověk nechce odložit. Zase trochu jiný styl vraha než dřív. A hlavně mistrné propojení dvou časových linek a spojení vražd s uměním. Rozhodně doporučuji.

Janizoun
25.08.2022 5 z 5

Tak tato kniha se mi líbila ještě víc než "Wolfovky" ( Hadrový panák...) Za mě má tento thriller vše co má mít, je skvělý a rovnou ho doporučuji.

ada1182
23.08.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od autora ... vypadalo to, že po odhalení vraha příběh ztratí veškeré napětí, ale nestalo se a kniha byla napínavá až do konce ... dobrý příběh, zajímavé postavy i obrázky. Prostě super kniha a doporučuji.

"Neskutečné... půvabné... kruté."

Belanna
16.08.2022 4 z 5

Pro mě to byla nejlepší z Coleho knih.
Námět se mi líbil, trojice vcelku sympatických vyšetřovatelů, prokombinováno s uměním, ve dvou časových linkách, to mi sedlo. Četlo se to dobře. Jen odhalení přišlo vcelku brzy.

ArwenAragorn
13.08.2022 2 z 5

40%

Tak já tentokrát budu taková bílá vrána, které se thriller moc nelíbil. Přečíst se dal, ale vůbec žádné nadšení. Nemastné, neslané, motiv vraha podivný, dialogy slabé.

E_Lan
10.08.2022 3 z 5

Velmi dobrá detektivka, temná, ve dvou na sobě propojených časových linkách. Trojice hrdinů je sympatická, hlavní padouch je správně temný. Jen jeho odhalení přišlo tak nějak brzy.

esty8532
08.08.2022 5 z 5

Uchvátilo mě to prokládání těmi obrázky. Propojit umění s násilím vytváří dekadentní vyznění celé knihy. Čtenář dostává přidanou hodnotu i v informacích o známých dílech. Velmi povedené dílo. Opět se odlišuje od zbytku série svou neotrelou originalitou.

Adell-ka
08.08.2022 5 z 5

Moje první kniha od Daniela Colea a musím říct, že mě to moc bavilo. Zápletka a způsob, jakým vrah aranžoval své oběti do podob uměleckých sochařských děl, byl opravdu originální. Zhruba od poloviny knihy bylo jasné, kdo je vrah, přesto jsem se od knihy nemohla odtrhnout až do samotného konce a závěr mě i trochu překvapil.

janina66
29.07.2022 5 z 5

Moc se mi tato kniha líbila. Sympatická trojice vyšetřovatelů, svižný a přitom přehledný děj s napínavými částmi a koncem. Rozhodně lepší, alespoň pro mě, než trilogie Hadrový panák. Doufám v pokračování.

Dajine
25.07.2022 3 z 5

Až takové nadšení se nekoná.

Arlienen
23.07.2022 3 z 5

Imitator je moje druhá kniha od autora. Je to čtivé a čtenář musí číst dál. Bohužel jsem četla i lepší knihy, pro mě je to spíš takový průměr.

Evule *
20.07.2022 4 z 5

Podobný styl jako u série Hadrového panáka, takže za mě spokojenost. Kniha byla napínavá a čtivá, konec překvapivý. Pokračování bych si velmi ráda přečetla:)

thrillery napětí dobrodružství

Daniel Cole