Imámova dcera

Imámova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213759/mid_imamova-dcera-213759.jpg 4 413 117

Hannah Shah se narodila v Londýně v rodině pákistánských přistěhovalců. Otec je imám a v muslimské komunitě požívá velkou vážnost, ale pod nátěrem svatého muže se skrývá násilník, který si svou krutost vybíjí nejprve na manželce a pak dceři. Holčičce je šest, když ji otec poprvé udeří.

Ráčkajda
17.07.2017 5 z 5

Velmi silný příběh.

Janis97
10.07.2017 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Určitě se k ní jednou vrátím. Nemohla jsem se odtrhnout, je čtivá, krásně napsaná. Po přečtení jsem neměla vůbec chuť pouštět se do další knihy. Zanechala ve mě něco co snad ani nemůžu popsat. :)

Peta1607
19.06.2017 5 z 5

Velmi silný a zároveň hrozný příběh. Četla jsem více takovýchto knih a všechny se dají hodnotit jedině 5 *. Nicméně si myslím, že nemůžeme na základě pár knih soudit všechny muslimy a ani islám jako takový.

micha-ella
06.06.2017 3 z 5

Četla jsem velmi mnoho románů s touto a podobnou tématikou a některé se sobě tak podobají, že o autorech říkám, že ty knihy sekají jak Baťa cvičky. Tento příběh ovšem byl "Lepší cvičky" - hlavně svou pravdivostí. V současné době teroristických činů by si tohle měl přečíst každý!

KikinkaV
31.05.2017 5 z 5

Velmi silný příběh, bohužel nenapsán příliš emotivně, ale i tak nelze hodnotit jinak než 5 hvězdičkami... Knihy přece nemusí být pokaždé literárním skvostem, u této naopak doufám, že spíše otevře diskuze o tomto tématu, které je pro nás evropany trochu odkládané na vedlejší kolej. "Nás se to přece netýká..." Klaním se autorce za její vnitřní sílu a doufám, že její odhodlání a pracovitost povede k rozšíření podvědomí o tomto problému a pomůže dalším dívkám v cestě za spokojeným životem... Především za vlastím životem...

lachtan77
09.03.2017 4 z 5

Nerad bych soudil islám nebo třeba uprchlíky podle této knihy (přečetl jsem jich víc), ale přesně se ukazuje odlišnost s naším "světem". Mají jinou mentalitu, odlišné sociální a rodinné cítění. Tato kniha to bohužel jen dokazuje. Chtěl bych se držet pořekadla " neházej všechny do jednoho pytle" můžeme jen doufat, že se to vše neotočí proti nám.
Jinak kniha šokující, nepředstavitelná a bohužel pravdivá

elin.m
13.02.2017 5 z 5

V dnešní době bych tuto knihu zařadila do povinné četby! Netroufám si kritizovat.

nomarket
03.02.2017 5 z 5

Nemám slov... silný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Při čtení knížek jako je tato, si říkám: "Jak je tohle možné v 21. století u nás, kde tomu říkáme svobodný svět?" Bohužel tohle není ojedinělé a autorka na to dle mého názoru skvěle upozorňuje. Jediný způsob jak se zbavit xenofobie a předsudků je informovanost a poznání! Takže za mě palec nahoru!

ivana1924
01.02.2017 5 z 5

Co ke knize říct? Silný příběh plný utrpení malého děvčátka. Žádné dítě, ani dospělý by takové utrpení neměl zažívat. Pro dítě o to těžší, nebo rodiče jsou pro ně modlou od které se čeká,že bude chránit, milovat. Ne ubližovat. Dítě neví co je správné a co ne, a je hrozné, že toho dospělý zneužije. Takže tiše trpí, ať je to muslimské nebo jiné, kterému se tohle děje. Znásilnění v šesti letech?....zabila bych toho ubožáka, ať má víru jakou chce.To by si neměl nikdo dovolit. Tohle nikdy nepochopím.A asi nebudu jediná. Není to jen o dětech i o chování k ženám. Jinak kniha mne ze začátku moc nebavila, ale pak jsem se nemohla odtrhnout.

Šánka
01.01.2017 5 z 5

Není to má první kniha z muslimského prostředí, ale stejně jako pokaždé mě u tohoto čtení chytá bezmocný vztek.
Emočně velmi silný příběh, autobiografické svědectví o bezpráví na ženách a dětech, o bití a znásilňování. O pokrouceném světě hodnot, morálky, cti, světě náboženských fanatiků, který nikdy nemůže být slučitelný a přizpůsobitelný našemu vnímání životních hodnot.
A tento příběh se odehrává v 21. století v Británii v pákistánské muslimské komunitě ( ne v muslimské zemi !!! ).....myslím, že je v současnosti velmi aktuální si ho přečíst.

hellena1523
01.01.2017 4 z 5

Literárně nejde sice o žádný velký zázrak, ale příběh sám o sobě je natolik silný, že nemohu hodnotit jako průměrnou knihu. Je nepopsatelně hrůzné, co se může dít za zavřenými dveřmi, aniž by to kdokoliv věděl a mohl nějak řešit. A je vážně k pláči, jací lidé se mohou dostat na posty sociálních pracovníků.
POZOR: Nezapomeňte si přečíst autorčinu předmluvu...myslím, že je velmi důležitá...

fis.rena
25.12.2016 3 z 5

Silný příběh muslimky,která zažila peklo. Vesměs jsem se žádné nové informace nedozvěděla,ač je tato kniha s touto tématikou první,kterou jsem si přečetla. Nebudu číst další,protože mě tyto knihy vytáčí...fanatismus a zaslepenost a nechtíč vidět i to,co je zcela zřejmé. Svět Koránu je absolutně mimo chápaní a realitu. Je to ubohý a zoufalý svět a nevidím jediný důvod,proč existuje...
Ostatně sama autorka odpověděla..."A vůbec,proč by,doprčič,chtěl někdo z bělochů opustit jejich svět a vstoupit do toho našeho? Já toužím o přesném opaku."

andulka1406
20.10.2016 4 z 5

Není to žádné literární veledílo, ale příběh je vážně silný! Doporučuji přečíst všem, člověk se dozví spousta nových informací.

mišule5
17.09.2016 5 z 5

Dřina, hrozby, náboženství, strach, izolace, vina, násilí,štěstí, láska a nakonec naděje na lepší život. Nádherný a zároveň smutný příběh, který mi dlouho zůstane v paměti.
Doporučuji přečíst.

Jarda72
06.09.2016 4 z 5

Opět se potvrdilo, že fanatismus v jakémkoliv směru je špatná cesta...
Kniha je dobře napsána o tomto tématu jsem nic nevěděl a díky Čtenářské výzvě se k němu dostal.
Je to určitě velmi zajímavý pohled na tuto problematiku z druhé strany.

danica6371
13.08.2016 3 z 5

Rozhodně se nejedná o žádný literární zázrak, ale o tom ta kniha vůbec není. I přesto, že toho o islámistech dost vím, spousta věcí mne překvapila a pouze mne více utvrdila o omezenosti tohoto národa. Každopádně je to silný příběh velmi jemně napsaný a pro mne určitě zajímavý.

Denisa_a
08.08.2016 4 z 5

Po delší době kniha do které jsem se opravdu začetla. Hlavní hrdinky mi bylo strašně líto. Nejhorší na tom je, že se to opravdu stalo a určitě teď ještě někomu děje :-(

Liduka
08.08.2016 4 z 5

Šílené, co se může dít všem na očích. Nejhorší je, že když je "problém" v imámovi, všichni za ním slepě jdou nehledě na to, jestli je to dobré, či špatné. Je to skutečně náboženství fanatiků a začínám dost pochybovat o tom, že je mezi nimi někdo normální. Samu mě překvapilo, jak hlavní hrdinka popisovala, že v koránu vůbec nestojí nic o tom, že by měly ženy chodit zahalené od hlavy k patě, že by se měly vdávat za své příbuzné a že by se měli věřící modlit 5x denně. Každý si to zřejmě upravuje k obrazu svému. Ženy jsou v tomto případě fakt chudáci, když jejím mužům dovoluje korán ženu bít podle libosti a mít ji jako otroka. Ještě, že tak nemusím žít.

MartulkaS
16.07.2016 4 z 5

Hrůzostrašný příběh s dobrým koncem :) po dlouhé době kniha s touto tématikou, kde dívka o víře a o tom co se doma děje uvažuje a snaží se "osvobodit".

Petule5
30.06.2016 5 z 5

Tak tento příběh jsem zhltla velmi rychle...byl opravdu moc smutný, ale zároveň jsem byla nadšená! Určitě doporučuji si přečíst :-)