Imámova dcera

Imámova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129323/bmid_imamova-dcera-TXJ-129323.jpg 4 413 117

Hannah Shah se narodila v Londýně v rodině pákistánských přistěhovalců. Otec je imám a v muslimské komunitě požívá velkou vážnost, ale pod nátěrem svatého muže se skrývá násilník, který si svou krutost vybíjí nejprve na manželce a pak dceři. Holčičce je šest, když ji otec poprvé znasílní a udeří, a následujících deset let dívku s neuvěřitelnou vynalézavostí a krutostí týrá a sexuálně zneužívá. Když Hannah v šestnácti zjistí, že se ji proti její vůli chystají provdat do Pákistánu, kde by ji nejspíš čekala smrt, sebere odvahu a rozhodne se uprchnout z domu.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Imam´s daughter , 2011

Tereza XD
27.10.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem :) Je to jedna z mála knih co mě tak nadchnou :3

tebilly
02.10.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem během jednoho dne. Je to úžasný a zároveň šokující příběh mladé dívky, která se odvážila utéct od rodiny, kde byla zneužívána a znásilňována vlastním otcem. Dokázala se postavit na vlastní nohy a být šťastná. Neuvěřitelné, že tohle se stalo ve 21.století v Anglii.

klaritkaa
02.09.2014 5 z 5

Klobouk dolů před autorkou. Myslím si, že touto knihou ukázala, jaké svinstvo ,,muslimové'' dělají. Jak žijí. Nedokážou se a hlavně nechcou se začlenit do komunity, kde se stěhují. Hnus všem imámům, kteří si hrají na ''bohy'' !!!!!!

Rybule
20.08.2014 5 z 5

Velká odvaha napsat takovouto knihu, když si uvědomím, že zřejmě nadosmrti bude autorka v nebezpečí před pomstou její "rodiny". Po přečtení této knihy jsem tak šťastná, že žiju tak jak žiju a mé problémy jsou v porovnání s autorkou či ostatními kterých se toto téma dotýká malicherné.
Knihu bych doporučila všem dívkám, které se zamilovali do muslima a zrovna ten jejich je úplně jiný než ostatní, protože žije v jiné zemi a uznává moderní způsoby.

kroftik
03.07.2014 4 z 5

Co na to napsat? Ano, je to strašné, ale tak nějak jsem čekala, že to nebude veselé počtení. Oceňuji, že se knížka nezaobírala pouze tématem nasilí a zneužívání, ale obecně lidskou omezeností, xenofobií a náboženským fanatismem. A před autorkou samotnou, před její vůlí, odhodlánim a činy jednoduše SMEKÁM.

Zorka
14.01.2014 5 z 5

Přečetla jsem na toto téma už několik knížek, ale tato je trošku jiná. Autorka, byť sama konvertovala ke křesťanství, neodsuzuje islám jako takový, jen jeho "špatné pojetí". Odsuzuje nepravosti, které se dějí v komunitách, odvolávající se mnohdy falešně na Korán. Nicméně ne všechno, co se v této knize děje, souvisí pouze s náboženským vyznáním. Problematika zneužívání dětí je téma mnohem, mnohem širší...

kikina28
17.11.2013 5 z 5

Jedním slovem STRAŠNÉ. U této knihy si člověk uvědomí, jaké máme štěstí, že žijeme v naší kultuře. Muslimové si žijí ve své kultuře, která je nám naštěstí hodně vzdálená. Žena tam má menší cenu než velbloud. A brát jako samozřejmost znásilňování a vraždění svých vlastních dcer, byť relativně malých - to je hřích. Ovšem hrdinka si zachovala svou vlastní důstojnost a postavila se svému vlastnímu otci. Kniha je krutá, ale strašně čtivá.

HalleyM
15.10.2013 5 z 5

Příběh, který vás ihned strhne do děje. Hrůzy, které s Hannan prožíváte a uvědomění, že se člověk dokáže chovat necitelně, Vás odzbrojí ještě na dlouhou dobu poté, co knihu přečtete. Obdivuji autorku, že sebrala tolik síly a dokázala se vymanit ze spáru týrajícího otce a komunity a začít nový, lepší život. Klobouk dolů.

Plamienka
22.09.2013 5 z 5

silná kniha o silnej žene.

habakkuk
06.09.2013 5 z 5

Výborné čtení, silný příběh o silné ženě.

takjinak
27.05.2013 5 z 5

Niterná výpověď pro mě neuvěřitelně silné ženy...

Hendrychova.K
10.03.2013 5 z 5

Velice silně emotivní příběh, který vás donutí si říct, že vaše problémy jsou vlastně nic v porovnání s tím, co se stalo autorce a co se děje jiným muslimským ženám a dívkám.

Janaf
04.03.2013 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Je to skutečný příběh odehrávající se v Anglii.Přečetla jsem ji jedním dechem, neuvěřitelné,chvílemi jsem měla až husí kůži. Vím něco o islámu ale tato kniha mi dala mnohem víc a představa, jak tyto dívky žijí ve strachu, jsou nuceny do domluvených sňatků, o svém životě nemohou rozhodovat samy, absolutní poslušnost je hrozná.
Hannan se nesmířila s tím, že by měla žít jako její matka, utekla a rozhodla se svůj příběh napsat. Vzepřít se své rodině bylo opravdu odvážné.

srutkovaa
24.02.2013 4 z 5

Po přečtení knihy musí být skoro každá žena ráda, že žije alespoň tady, v České Republice. Určitě velmi zajímavá kniha, která dá nahlédnout do života, především utrpení, Imánovy dcery.

dara1111
19.10.2012

Tuto knihu si určitě přečtu, je hrozné když ještě v dnešní době musí ženy tak trpět. Nedávno jsem četla,,Upálena zaživa", autobiografickou knihu Souad a celá kniha je dojemná a při čtení mrazí, čím musela hlavní hrdinka projít. Tyto knihy jsou velmi poučné, je nutné, aby lidé věděli, že i dnes žijí ženy bez práva na svobodný názor a možnost rozhodování, týrané a bité, prodávané jako věc, že jsou méně než dobytek ve stáji.

Mišulenka
10.09.2012 4 z 5

Četla jsem několik knih na toto téma a musím říct, že tato mě zaujala ze všech nejméně. Příběh je ve své podstatě otřesně hrubý stejně jako jiné, jemu podobné, ale styl psaní mě moc neoslnil. Možná jsem od knihy čekala až příliš... víc krutosti a přímého naturalismu. Nicméně nelituji, že jsem si ji koupila...

alnahu
10.09.2012 5 z 5

ŠOKUJÍCÍ AŽ NEUVĚŘITELNÝ příběh muslimské dívky Hannah ,mě velmi hluboce zasáhl,ani si nedovedu představit co musela od svého dětství prožit.Doporučuji přečíst všem ženám,abychom se zamyslely nad tím,jaké máme štěstí,že žijeme ve svobodné zemi a o svém životě si můžeme rozhodnout sami.