Imámova dcera

Imámova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129323/bmid_imamova-dcera-TXJ-129323.jpg 4 413 117

Hannah Shah se narodila v Londýně v rodině pákistánských přistěhovalců. Otec je imám a v muslimské komunitě požívá velkou vážnost, ale pod nátěrem svatého muže se skrývá násilník, který si svou krutost vybíjí nejprve na manželce a pak dceři. Holčičce je šest, když ji otec poprvé znasílní a udeří, a následujících deset let dívku s neuvěřitelnou vynalézavostí a krutostí týrá a sexuálně zneužívá. Když Hannah v šestnácti zjistí, že se ji proti její vůli chystají provdat do Pákistánu, kde by ji nejspíš čekala smrt, sebere odvahu a rozhodne se uprchnout z domu.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Imam´s daughter , 2011

Angelika92
18.02.2019 5 z 5

Zajímavý příběh, který Vás přinutí se zamyslet.

monika8034
10.02.2019 5 z 5

Veľmi zaujímavé čítanie
Môžem len odporučiť

Jarka1206
24.01.2019 4 z 5

Velmi dramatický příběh k zamyšlení nad pokrytectvím některých rodin a komunit. Určitě to tak nefunguje obecně, ale mnohé nasvědčuje tomu,že takové chování je jistá forma této mentality.

zbožňuju_knihy
24.01.2019 5 z 5

Mentalitu některých lidí prostě nepochopím nikdy.

Crozz
24.01.2019 5 z 5

Otřesný příběh napsaný čtivou formou.

Mia77
02.01.2019 4 z 5

Silný příběh a o dost smutnější je, že je napsaný na základě skutečnosti. Nerozumím, jak může ještě takové zvíře běhat mezi námi, opravdu nerozumím. A opravdu nerozumím lidem, který jsou schopni něco takového provádět a omlouvat to vírou....

Scheila
03.10.2018 5 z 5

K téhle knize mám toho tolik co říct a proto nepovím nic. Jen to, nebojte se toho a neodsuzujte knihu kvůli tématu. Není muslim jako muslim, stejne tak jako není evropan jako evropan....

kykiryki28
19.09.2018 4 z 5

Tak tahle kniha mě fakt dostala! Četla jsem už hodně příběhů o osudech muslimských žen, ale zatím se to týkalo pouze citového a emočního vydírání. Zde vedle zmíněného přibývá také fyzické a psychické týrání malého děvčátka. Je opravdu absurdní, jak se něco takového může dít ve skutečném životě. Fakt SÍLA!

Jediné, co bych asi vytkla, je, že místy se objevují nějaké překlepy nebo malé chybičky. Nejspíš proto se tato kniha prodává v levných knihách.

Kerberos
06.03.2018 5 z 5

Zneužívání je vždy hrozné ať se odehrává v jakékoli komunitě.Nezáleží na náboženství,vždy to okolí tuší a nic s tím neudělá a oběť žije ve strachu,nedokáže se svěřit.Hannah může být ráda,že přežila.Mnoho podobných dívek jejich rodina zabila.Je to hrozné,ale bohužel se to pořád děje.Horší kniha byla už jen Byla jsem otrokyní v satanské sektě.

Evaho73
15.02.2018 5 z 5

HANNAH - malá muška zachytená v sieti krvilačného pavúka. Najhoršie je to, že sieť v ktorej uviazla je jej vlastná rodina a krvilačný pavúk je vlastný otec, sám n á b o ž n ý  a veľký imám !!!
Pri čítaní knihy som aj ja prežívala všetky emócie v podobe hrôzy, zdesenia, strachu, zúfalstva, beznádeje a nekonečného smútku. Smutné na tom je aj to, že tieto emócie budú vo mne rezonovať ešte veľmi dlho...

Je ťažké hodnotiť túto knihu, ktorá ma neskutočne silný a desivý príbeh...
Mám jej azda dať hviezdičky za utrpenie a násile páchanom na hlavnej hrdinke alebo snáď za krutú neznášanlivosť a zradenú dôveru od jej vlastnej rodiny ?!
Nakoniec dávam ⭐⭐⭐⭐⭐ za nezlomnosť, vieru a nádej, ktoré žiaria z tohto príbehu a môžu sa stať motiváciou pre všetkých podobne životom skúšaných ľudí.

Morgaine07
14.02.2018 5 z 5

Velice smutný příběh, který nenechal mé oči suché. Měla jsem z knihy takový blbý pocit po dočtení, ale jinak jí hodnotim velice kladně.

jakafe
08.02.2018 5 z 5

Jsou věci, které každou lidskou bytostí s citem musejí otřást. Co se týče projevů nenávisti k ženám, je to obřízka, vraždy z rodinné cti, bití, znásilňování. Poslední dvě z těchto hrůz prožívala Hannan, a to od útlého věku. Bože, ani se mi tomu nechce věřit, kolik zla doutná v lidech čekajíc na skulinu moci, fanatismu, pocitu nadřazenosti. Vnitřně pláču pro všechny trpící dívky a ženy, že místo čistých ideálů, radostného dětství a důvěry jsou jedinou jejich útěchou bílé holubice - Ptáci osamění a Levandulová pole.
Tomu odpornému zploditeli (ne, nenazvu ho otcem, to by bylo znevážení toho, jak já otcovskou autoritu i lásku vnímám) nedal Korán vůbec nic. Jak by mohl, když mu, zvrhlík, vůbec nerozuměl, jen opakoval nabiflované fráze. Jak strašlivé jsou důsledky toho, když je moc dána do rukou duchovního a duševního chudáka. Je mi Hannan velmi líto a přeji jí vše dobré do budoucna.

VladkaBU
30.01.2018 5 z 5

... zvláštní kultura v takových zemích, kterou moc nechápu a další důvod, proč je lepší žít tady a ne tam. Tahle rodina byla divná. Spíš všichni žili vedle sebe než spolu, neboť rodina nežije nevšímavě, lhostejně, bez citů. Každý se staral sám o sebe. Zejména matka mi byla nesympatická. Hlavní pro ni bylo, že ona už měla klid.

veru1979
04.01.2018 5 z 5

poučné čtivé

LusSyNDA
29.11.2017 5 z 5

Velmi silný příběh, pořád jsem si představovala malou holčičku, která toto musela prožít. Kniha mě poznamenala

Aveli
18.11.2017 4 z 5

Kniha je opravdu upřímná niterná zpověď. Velmi mile mě překvapilo, že ačkoli autorka není primárně spisovatelka, kniha je napsána velmi čtivě a děj rychle utíká. Samozřejmě popis toho, čeho byl schopný její otec je opravdu děsivý, takže knihu doporučuji starším čtenářům.

hroneczek
27.10.2017 4 z 5

Opět příběh, který silně pohne vašimi city. Stále si kladete otázku, zda je možné, aby se nějaký člen rodiny choval k malému dítěti takovým hnusným, odporným, opovrhujícím, zvrhlým, zvráceným způsobem. Knihu doporučuji, ale pouze starším čtenářům, určitě ne čtenáři ZŠ!

Leome
02.08.2017 4 z 5

Příběh se zpočátku trochu vlekl, velkou část celé knihy navíc zabíraly stále stejné věci, stejné povídání, pořád dokola. Naopak některé věci by si tam, dle mého, zasloužily daleko více místa. Příkladem je vztah s Tomem. Pro dívku, která byla od svých šesti let znásilňována otcem, přeci nemůže být lehké, začít fyzicky žít s nějakým mužem, tady by to možná chtělo trochu doplnit. Na druhou stranu, knížka se čte skoro sama, je poutavá, zajímavá. Hlavní hrdinka je sama o sobě docela sympatická, hlavně odvážná. Konvertovat ke křesťanství a pak o tom napsat knihu... to chtělo pořádnou dávku odvahy. Čtyři z pěti hvězdiček, doporučuji.

Lenka1204
28.07.2017 5 z 5

opravdu silný příběh

Mufa
18.07.2017 4 z 5

Četla jsem hodně knih s podobnou tématikou. Je dobrá, jen mi přijde "málo" emotivní, některé mě překvapují mnohem víc. Ale i tak je to silný příběh a zvlášť v dnešní době si by ho měl povinně přečíst každý (hlavně sluníčkáři)