Imaginární přítel

Imaginární přítel https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434613/bmid_imaginarni-pritel-5Ga-434613.jpg 3 399 143

Napínavý hororový příběh od autora bestselleru Ten, kdo stojí v koutě. Kate Reesovou život naučil, že násilníkovi, co přísahá, jak se polepší, není radno věřit. A tak sebere uprostřed noci svého sedmiletého syna Christophera a společně se vydávají hledat nový život. Cesta je zavede až do malého městečka Mill Grove v Pensylvánii, které je tak odlehlé a zapomenuté, že by je tam nikdy nikdo nehledal. Jenže když necháte jedno nebezpečí za zády, neznamená to, že další na vás už nečeká. A přitom se z počátku zdá, že konečně našli klidné místo k životu. Jenže pak Christopher zmizí. Šest dlouhých dní po něm není ani stopy. Dokud zničehonic nevyjde z lesa na kraji města. Není zraněný, je na něm ale něco divného. Nevrací se totiž sám. V hlavě slyší hlas, který mu napovídá, co má dělat. Hlas, který pro něj má jasný úkol. Christopher musí do Vánoc v lese postavit stromový domek. Pokud to nedokáže, stane se všem v Mill Grove včetně jeho milované maminky něco nepopsatelně strašného...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Kalibr

Imaginary Friend , 2019

Yanett
28.01.2021 5 z 5

Poutavý příběh od začátku do konce.

Nasilia
26.01.2021 2 z 5

Zajímavý příběh, ale zdlouhavý děj.

FejKýý
25.01.2021 2 z 5

Na knihu jsem se strašně moc těšila. Pak jsem uviděla knihu, pěkná těžká bichle s pidi písmenky. Bohužel to nebylo nejhorší. Horší byl vnitřek! Za mě velké zklamání, tak jsem se na knihu opravdu těšila. Věci šíleně přehnané, přeplácáné, místo toho abych se bála, jsem měla pocit že tam jsou všichni (a teď bez pardonu) na fetu! Jedinou postavu co jsem měla ráda byla snad Kate, ta jediná byla z nich nenormálnější. Příběh byl aspoň jakž takž čtivý. Ale ten konec? Už jsem se bála že je to konec bez konce, delší konec jsem zatím nečetla, ten měl snad kolem 200 stran.. Pak konečně přišel konec.. A jsem ráda za poslední větu! Už jsem se bála že ten konec pan spisovatel posere.

Terka21
24.01.2021 4 z 5

Kniha me upoutala svou tloušťkou, cim silnejsi, tim lepsi.
Co se tyce deje, jak jiz bylo v mnoha recenzích receno, do poloviny poutave, pak se to tahlo a propletalo. Pribeh vysvetlil detaily vsech postav, to se musi nechat.

kikidok
21.01.2021 2 z 5

No, tohle bylo rozhodně překvapení. Přijde mi, že knihu psali dva autoři. Ten první vymyslel koncept a ten druhý ten konec. Začneme tím pozitivním. Kniha mě v podstatě až do stránky 500 bavila. Obdivuju, jak autor zvládl proplést celý svět a seznámit nás s velkým množstvím postav, které byly všechny rozdílné. Znovu a znovu se vracel ke stejným postavám a vytvořil skvěle propletený svět. Kapitoly byly krátké, což mám ráda a styl psaní byl... no zvláštní... velké a malé písmenka, zdůrazňování slabik. No ale ten konec, to byla slátanina. Přišlo mi to nepromyšlené, autor si prostě něco vymyslel a ukončil to. Vůbec nic tam nesedělo. Byly tam fyzicky nemožné věci. Pokus o hlubší myšlenku tam sice byl, ale velmi povrchově. No prostě toto za mě teda vůbec ne. Dávám 2 hvězdičky za ten povedený svět, který mě fakt bavil a bylo to i dobře napsané. Ale je to opravdu podprůměrná hororovka, kterou bych asi nedoporučila.

monfil
20.01.2021 3 z 5

Začátek mě pohltil, od druhé poloviny už to byla ale spíše pohádka a to už mě tak nebralo...

lisell
11.01.2021 4 z 5

Já vlastně vůbec nevím, jak mám knížku ohodnotit. Dala jsem si chvíli, abych si po přečtení urovnala, jak na mě knížka zapůsobila a co ve mně zanechala. Jedno je jisté, nikdy jsem nic podobného nečetla.
Když se mi dostala do ruky, krapet mě vyděsila její tloušťka a drobná písmenka. Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale pak už to šlo samo. Některé pasáže byly chaotické a musela jsem se vracet, abych si správně navázala postavy. Děj byl hodně zvláštní, ale možná právě proto se mi líbil a dokonce jsem se přistihla, že se v některých pasážích bojím a kontroluju, jestli mi někdo nestojí za zády.

jana1047
11.01.2021 5 z 5

Výborná knížka, nemohla jsem přestat číst. Jsem z ní nadšená. Doporučuji

alexvera
06.01.2021 5 z 5

Jsem nadšená! Skvělé počtení, sice pomalejší rozjezd ale autor prostě chce, aby jste se v prostředí a okolnostech dokázali orientovat. Až do konce netušíte, která strana vyhraje, kdo je ten zlý a kdo naopak ten dobrý. Po dočtení mám spíš pocit, že jsem viděla opravdu velice dlouhý film, než četla knihu.
"Ježíš nám odpustil, že jsme Ho zabili. Jeho otec nikdy."

Galaty
04.01.2021 3 z 5

Tohle je takové rozporuplné hodnotit. Když jsem zaregistrovala, že vyšla nová kniha S. CH, tak jsem pro ni bez váhání běžela do knihkupectví a možná jsem se těšila tak moc, až jsem se přetěšila...Rozhodně byl příběh propracovaný a bavil mě, tomu nemohu nic vytknout, ale na druhou stranu si myslím, že kdyby měla kniha o 300 str. méně, bylo by to jen ku prospěchu. Zbytečně dlouhé a k dočtení knihy jsem se spíš přemáhala, což není úplně ten čtenářský zážitek, který bych od knihy očekávala...

mary2019
04.01.2021

Čekala jsem něco trochu jiného. Chybí mi dočíst 200 stran a nějak se tím nemohu prokousat. Bílá igelitka je opravdu vtipná záležitost... Nevím, co si o tomto příběhu mám myslet. Dobře se čte, to ano. Ale nikdy jsem žádnou knížku nečetla tak dlouho. ????????

Keporkakyně
03.01.2021 2 z 5

To teda byl "horor" - už před půlkou jsem se začala hrooozně bát, že tahle blbost nikdy neskončí. Byla to prostě dlouhá a nudná knížka.

Munzik
02.01.2021 5 z 5

Málokterá kniha mě upoutá již od prvních stránek, nicméně tato patří k těm málo knihám. Autor dle mého věděl, co přesně chtěl knihou popsat. Výborná kniha

petrarka72
27.12.2020 3 z 5

Před padesáti lety zmizel v Apoštolském lese chlapec. Teď ho následuje Christopher, který se přistěhoval s matkou prchající před násilnickým partnerem a vzpomínkou na manžela, co spáchal sebevraždu. Christopher je nenalezen v lese šest dní a po návratu jeví známky geniality. Poslechne hezkého pána a s kamarády postaví domek na stromě jako bránu do paralelní reality. Má zabít syčící dámu a zachránit svět... Patřím k těm, kteří naskočili a poměrně dlouho se vezli na pozitivní vlně (i když souhlasím se všemi poznámkami o autorově pravidelném požívání houbiček a jiných halucinogenů před tím, než začal psát - což však někdy nemusí být na škodu). Přepracování kingovských motivů v první třetině mě bavilo, stejně jako postupné překlopení do biblické travestie, a výjimečně (fakt se mi to nestává často) jsem se i bála. Nelze autorovi upřít promyšlenost příběhu i jednotlivých motivů, zručnost při převracení jejich významů ("noční můra je jen sen, který se pokazil"), schopnost navodit atmosféru a udržet strhující tempo, ale marná sláva - vedlejší, ale nepominutelné postavy nejsou propracované natolik, aby člověk jejich příběhy se zájmem sledoval po celou dobu (paní Hendersonová je výjimkou) a nebezpečí různého druhu, ovšem významově stejná trvají bez oddechu příliš dlouho, takže se v množství informací, zvratů a slov ztratíte, ani nevíte jak; a pokud ne, začnete mít pocit, že všechny ty "šokující" pointy jsou stejného druhu a nejpozději od té druhé nudí. K tomu opakování stejné autorské metody (několikerý popis, co ten či onen dělá ve stejný magický čas, nebo akcelerující aktivita popsaná roztrhaně mezi slovy hypnotizujícího sloganu) a zmiňované miniaturní písmo a brutální počet stran... Na druhou stranu - pokud si chcete užít trip do pekla a bavit se dusnou atmosférou do bezvědomí, sledovat osudy minimálně tří pozoruhodných postav a opájet se výjimečnou autorskou obrazivostí, tohle je pro vás to pravé. Koneckonců - navzdory všem námitkám jsem Imaginárního přítele dočetla.

lucakuca
11.12.2020 3 z 5

Tak tady někdo baštil houbičky nebo nějaký jiný chemický molekuly. Páč to není jinak možný! :-) Abych se dostala alespoň na zdánlivě podobnou psychedelickou vlnu, šňupala jsem kafe, nitrožilně colu a polykala brambůrky.... Má fantazie však nenabrala ten správný efekt a začala se ztráceeeet v dění celého města. Pozitivum? Pěknej zlatej puntík na obálce. Ať nejsem jenom zlá, čtivý to je, nečekaně to odsejpá i když to děsí malinkýma pismenkama a množstvím stránek.

denisa5887
10.12.2020

Příšerná slátanina, musela jsem se nutit, abych knihu vůbec dočetla.

cornetka
25.11.2020 3 z 5

Horory obvykle nečtu, protože ta správná atmosféra se dokáže dle mého názoru líp vytvořit za pomocí různých efektů ve filmovém zpracování. Když jsem ale viděla spoustu příspěvků s touto knihou, řekla jsem si, že ji tedy zkusím. Žádná velká očekávání jsem neměla a udělala jsem dobře. Na mě je příběh až moc nerealný, takže mě děj nezaujal, byl příliš protahovaný a zdlouhavý.

Smiley96
24.11.2020 1 z 5

Vzdávám to po půlce, je to utahaný, nudný. Nebaví mě. Škoda. Na to jakou kniha měla reklamu, žádná sláva.

PeM
19.11.2020 odpad!

Slátanina....nic víc....

Kalina
14.11.2020 2 z 5

Pro mne zklamání. Pokud bych dala všechny hvězdičky , tak bych si připadala jako snob stojící před obrazem se třemi čárami a hýká blahem nad tou nádhernou, kvalitou a hloubkou myšlenky.

americká literatura horory parta dětí nadpřirozené schopnosti dobro a zlo

Stephen Chbosky
americká, 1970