Imaginární přítel

Imaginární přítel https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434613/bmid_imaginarni-pritel-5Ga-434613.jpg 3 399 143

Napínavý hororový příběh od autora bestselleru Ten, kdo stojí v koutě. Kate Reesovou život naučil, že násilníkovi, co přísahá, jak se polepší, není radno věřit. A tak sebere uprostřed noci svého sedmiletého syna Christophera a společně se vydávají hledat nový život. Cesta je zavede až do malého městečka Mill Grove v Pensylvánii, které je tak odlehlé a zapomenuté, že by je tam nikdy nikdo nehledal. Jenže když necháte jedno nebezpečí za zády, neznamená to, že další na vás už nečeká. A přitom se z počátku zdá, že konečně našli klidné místo k životu. Jenže pak Christopher zmizí. Šest dlouhých dní po něm není ani stopy. Dokud zničehonic nevyjde z lesa na kraji města. Není zraněný, je na něm ale něco divného. Nevrací se totiž sám. V hlavě slyší hlas, který mu napovídá, co má dělat. Hlas, který pro něj má jasný úkol. Christopher musí do Vánoc v lese postavit stromový domek. Pokud to nedokáže, stane se všem v Mill Grove včetně jeho milované maminky něco nepopsatelně strašného...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Kalibr

Imaginary Friend , 2019

martina5069
22.05.2021 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha, která měla 26 hodin a 8 minut. Knihu načetl Igor Bareš. Co se týče přednesu, tak za mě dobrý akorát kdo čte moje příspěvky, tak víte, že mám radši dva a více autorů, kteří knihu načtou. Co se týče délky knihy a vlastně i obsahu, tak mohla být o hodně zkrácená , příběh je strašně dlouhý a vlastně se děj motá pořád dokola. Vlastně jde o dlouhatánský začátek, kdy jsem měla chuť se na knihu vykašlat a zkusit jinou ale po jedné diskuzi na facebooku s paní, která knihu taky poslouchala jsem zatnula zuby a doposlouchala ji, sice po hodné dlouhé době ale jo mám ji poslechnutou. Zásadní otázka však je, jestli mě bavila nebo ne a odpověď je, že mě bavil jenom konec. Přesně řečeno asi poslední tři nebo čtyři hodiny. Na začátku se vlastně jen seznámíte s hlavními hrdiny, kteří jsou propleteni jedním osudem a hlavním poselstvím knihy je náboženství a že je ho tam hodně, hromadu prostě vážně plno. Kniha mi strašně připomínala pohádku Koralína a svět za zavřenými dveřmi, jelikož je tam podobná dějová linie akorát zde jde o imaginární svět, který je za zavřenými dveřmi v domku na stromě, jakmile otevřete dveře jste ve světě ze kterého jde až hrůza. Docela dost se tady dozvíte o životě po smrti a jak je to vlastně s duchy. Konec knihy vás docela překvapí ale pokud koukáte aspoň občas na horory s démony tak vás vlastně nepřekvapí, jelikož už jste tenhle konec viděli v každým druhým hororu. Suma sumárum dávám 3* a to fakt jenom za konec knihy. Mrzí mě, že čekáte bestseler, který je označen i zlatým kolečkem na knize a dostanete náboženskou dlouhou nudu a překvapivým koncem.

kolacky
17.05.2021 5 z 5

Úžasné. Četla jsem a četla a děj se svíjel a klikatil, až jsem lapala po dechu. Určitě doporučuju všem vnímavým čtenářům.

Pavčule
12.05.2021 5 z 5

Tohle je přesně moje gusto ! Číst to byl požitek a občas i mrazení v zádech . Miluju tenhle styl .

evilunicorn
10.05.2021 5 z 5

Chápu proč jsou z téhle knihy lidé tak rozčarovaní,ale mně to neskutečně sedlo.Jasně, ten příběh má v podstatě tři části a kdo čekal prvoplánový horor,ten musel být od druhé poloviny určitě otrávený.Mě naopak bavilo jak se příběh vyvíjel,ani chvíli jsem se nenudil.Velmi čtivé,a to říkám s vědomím,že kniha je přirovnávána k stylu psaní S.Kinga, kterého já osobně moc nemusím.Zajímavě bylo využito i náboženských témat (tady si myslím,že asi většina čtenářů ani možná nepochopila postavu a význam syčící paní například). Nicméně Chboského vize pekla je děsivá,a trochu mi přijde inspirovaná Dantovo peklem.Nikdy bych si nemyslel, že slova "epický" a "horor" mohou být v jednom spojení,ale tady se to povedlo.Bavilo,až sám jsem překvapen jak moc.

Ticiana
24.04.2021 3 z 5

První půlka byla fajn a pak to začalo... doteď jsem úplně nepochopila, co knihou autor chtěl říct. Konec prekombinovany, zvraty mne nebavili a atmosféra pro mne nebyla nejak strasidelna. chtěla jsem to uz mít docteny. Škoda času, ale alespoň mi kniha uvolní místo v knihovne.

Nixa
19.04.2021 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, kniha se mi četla dobře a bylo to napínavé. Bohužel jsem se ke konci začínala nudit a hodně mě zklamal konec. Ubrala bych pár stránek, klidně by to šlo zredukovat na polovinu a pak si myslím, že by to bylo skvělé.

Nikousek9
10.04.2021 odpad!

Zbytecne dlouhy, nebavilo me to. Uz od strany 250 jsem se ke cteni musela nutit... nakonec ani nevim, jak to dopadlo, protoze jsem nedocetla :( Za me nejhorsi kniha, kterou jsem kdy cetla a jedina, kterou jsem kdy nedocetla. Pardon autorovi.

Jamra
27.03.2021 odpad!

V hlavní roli igelitka, která vlastně nemá žádný vyšší smysl? Děj strašně dlouhý, podle popisu byli všichni alespoň 4x mrtví. S žádnou knížkou jsem se tak neprala. Nikde není psáno, že jde o absolutní sci-fi slátaninu. Epilog už jsem musela úplně vynechat. Vlastně je mi jedno jak to dopadlo.

MMacicekk
20.03.2021 5 z 5

Všimla jsem si, že tento příběh si buď zamilujete nebo jej odsoudíte. Já se rozhodně řadím k první skupině. Příběh mě pohltil hned od prvních stránek: zajímavý vypravěč (v poslední době jsem si dětské vypravěče dost oblíbila), neobvyklé prostředí, výstřední postavy, šokující zvraty a překvapivé momenty, nechybí všudypřítomná hororová atmosféra, napětí a mnohdy až pozoruhodné scény. Autor měl příběh dokonale promyšlený, vše postupně do sebe zapadalo. Kniha je rozdělena na několik částí, které odpovídají současnému stavu/místu, kde se zrovna příběh odehrává. Trochu jsem se bála autorova zakončení, ale nakonec jsem spokojená. Šest set stran překvapivě rychle uteklo, což bylo hlavně tím, že mě příběh vtáhnul a nechtěla jsem imaginárního přítele a celý svět vůbec opustit. Na konci mi bylo i líto, že už je po všem. Byla to ta správná hororová jízda, která mi přišla v tu chvíli vhod.

Dom95
04.03.2021 5 z 5

Četlo se samo. Po autorově prvnotině "ten, kdo stojí v koutě" opět velice povedená kniha.

kate333
28.02.2021 3 z 5

Já vůbec nevím co mám napsat, mám rozpoluplné pocity. Většina knihy se mi líbila a vzbuzovala ve mně velkou představivost, všechno jsem si přehrávala v hlavě a běželo mi to jako film. Čekání na vyvrcholení děje bylo opravdu čekání, když už jsem si řekla jo teď to přijde, tak zase nic a objevil se zase "problém" a ne a ne přijít konec. To jsem se už přistihla při tom, jak protáčím oči a přeju si ať už to skončí. To jak mě kniha na začátku nalákala na tento žánr, tak mě ke konci zase trošku odradila. Toho božství tam na můj vkus bylo taky dost. Za mě dávám průměr 3*.

Medovnice
10.02.2021 3 z 5

Je to dlouhý, fakt jo. Začátek hodně dobrý, potom sešup. King je cítit z každé stránky. Nebylo to špatný, ale zázrak se taky nekoná. Slabší průměr.

Rametka76
08.02.2021 3 z 5

První polovina přečtená jedním dechem, zajímavý příběh. Posledních 200 stran čteno trošku s donucením. Konec byl za mě moc překombinovaný.

Monkas1
06.02.2021 4 z 5

Doporučuji, za mě ano.

petule1
06.02.2021 3 z 5

Zajímavý nápad, ale pokazil ho zbytečně dlouhý děj

l0st-g1rl
06.02.2021 4 z 5

Když jsem se dozvěděla, že Stephen Chbosky vydává novou knihu, byla jsem nadšená. Po přečtení prvních, ne zrovna kladných, recenzí jsem se začala trochu obávat. I tak jsem do toho nakonec četla. A nelituju toho.
Na začátku knihy se postupně seznamujeme s každou postavou a příběh se nám pomalu rozplétá. Pořád jsem chtěla vědět více o Imaginárním světě a co se po Christopherovi vlastně chce. Zhruba v té polovině jsem byla už tak vtáhnutá do děje, že jsem odmítala knihu položit a jít spát, prostě jsem potřebovala znát odpovědi a číst dál. Nemám moc ráda, když se do příběhu plete náboženství nebo prostě bůh, ale tady mi to zase tolik nevadilo. Závěr knihy se už ale maličko vlekl a byl možná delší než by musel být. Takže ano, kdyby se kniha zkrátila, nejspíš by jí to vůbec neuškodilo. Jako celek však hodnotím knihu kladně.

Jitulle
05.02.2021 4 z 5

Námět super, skvělý rozjezd, ale velké zklamání z konce..zdlouhavé a na můj vkus až moc "boha", zvrhlo se to úplně někam jinam..

Anniee
02.02.2021 4 z 5

Imaginární přítel byl moc dobře napsaný, o tom žádná, ale šíleně mu ublížila ta délka. Kdyby měl tak těch 300-350 stránek, neměla bych snad jedinou výtku.
Do poloviny jsem stránky hltala, ubíhaly samy, byla jsem z toho ve stresu a četla klidně čtyři hodiny denně. No pak se to začalo táhnout a protahovat. Začaly tam být kapitoly vyprávěné z pohledu vedlejších postav, které byly kolikrát až zbytečné a stačil by třeba odstavec. Poslední stránky jsem dočítala z přesvědčeni.
Moc mě to mrzí, protože to mělo velký potenciál. Bylo to skvěle vystavěné, originální. Byly tam prvky, které mi v hlavě spouštěly chaos a nutily mě nad knihou přemýšlet. Jen Škoda té délky.

krevetinka
28.01.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ačkoliv se v komentářích tady často opakuje, že kniha zhruba v půlce začíná být nudná, mě to právě zhruba od půlky hrozně chytlo. Nicméně plný počet * dát nemohu, a to hlavně kvůli neskutečně protáhlému konci, který se táhl snad na 150+ stran, to musím uznat, že mě celkem vyčerpávalo. Taky jsem spoustu věcí nepochopila, hlavně teda právě na konci, kdy mi to přišlo už zbytečně moc zamotané.
Co se týká samotného příběhu - Byl skvělý! Za mě upřímně to bylo takové ultimátní psycho, že jsem v noci párkrát ani nemohla v klidu usnout.
O tom, zda se jedná o vykradení nápadu něčeho/někoho jiného se bavit nehodlám - vše, co mělo být napsáno, napsáno pravděpodobně bylo, a v dnešní době, troufám si říct, je snad nemožné napsat něco 100% originálního. Kinga i ST miluju, ale tohle bylo dle mého něco trošku jiného. Prvky od obou to mělo, ale mně to přišlo daleko děsivější.

SPOILER
Taky jsem nepochopila, proč pár stran před koncem mluvili o Kate jako o šerifově manželce, ačkoliv nebyli manželé. No, takových WTF momentů jsem na tom konci zažila víc, ztrácela jsem se v tom, ale mohlo se jednat jen o moji nepozornost, kdo ví.

Sabina335
28.01.2021 5 z 5

Když jsem si četla hodnocení tady na databázi, neměla jsem od knihy velká očekávání. Byla jsem ovšem velmi mile překvapená. Kniha byla napínavá od začátku až do konce. Velmi zajímavý děj, nerada jsem knihu odkládala.

americká literatura horory parta dětí nadpřirozené schopnosti dobro a zlo

Stephen Chbosky
americká, 1970